Szukaj
Filters
Zamknij

Poleasingowy laptop do pracy za mniej niż 1500 zł? Tak, to możliwe!

Tani laptop do pracy to cel każdego, dla kogo komputer jest podstawowym narzędziem wykonywanego zawodu. Narzędziem, które musi być w pełni sprawne, solidne i trwałe, ale jednocześnie nie może być zbyt drogie, gdyż jak każde narzędzie może ulec uszkodzeniu i wówczas należy je po prostu wymienić na nowe. Równie sprawne i równie tanie. Na jaki laptop warto więc się zdecydować, mając w budżecie nie więcej niż 1500 zł?

Co w pracy sprawdzi się lepiej? Laptop używany czy nowy?

Zwykle na tego typu pytania odpowiada się: „to zależy”. I w tym przypadku jest podobnie. Wszystko bowiem zależy od tego, na czym Twoja praca polega. Ponieważ to do jej charakteru i związanych z nią wymagań powinieneś dobierać odpowiedni sprzęt komputerowy. Można przyjąć, że praca wymagająca posiadania laptopów o naprawdę potężnych parametrach lub sprawiająca, że będą one niezwykle intensywnie eksploatowane, preferuje zakup nowego sprzętu. Tak byłoby między innymi w przypadku grafików komputerowych, programistów czy projektantów gier. Nie jest to jednak żelazną regułą, gdyż i oni są w stanie znaleźć na rynku używane laptopy o bardzo dobrych parametrach i w bardzo dobrym stanie.

laptop do pracy

W przypadku przeważającej większości pozostałych zawodów wymagających korzystania ze sprzętu komputerowego, zakup używanych, poleasingowych laptopów jest jak najbardziej uzasadniony. A przemawiają za tym trzy argumenty: ich jakość, stan oraz cena.

Laptopy poleasingowe zwykle są laptopami o naprawdę dobrych parametrach pracy, gdyż taki właśnie sprzęt najczęściej zamawiają duże korporacje. Różnica w cenie pomiędzy słabszym a mocniejszym laptopem pozostaje dla nich bez znaczenia i dlatego zwykle sięgają po urządzenia lepszej jakości. Często też takie poleasingowe laptopy praktycznie nie noszą żadnych śladów używania, co wynika chociażby ze specyfiki pracy w dużych firmach. Jeśli zaś chodzi o ich cenę, to jej przewaga w przypadku laptopów używanych jest po prostu oczywista.

Czym kierować się przy wyborze przekątnej ekranu laptopa?

Wybierając dla siebie tani laptop do pracy, warto kierować się trzema podstawowymi parametrami, czyli średnicą ekranu monitora, specyfikacją użytych komponentów oraz – rzecz jasna – ceną.

W naszej ofercie dostępne są laptopy o bardzo różnych przekątnych monitora, dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji. I właśnie preferencjami najlepiej jest się kierować przy ich wyborze. Przykładowo, Lenovo ThinkPad X240 posiada ekran o średnicy 12,5”, co klasyfikuje go w grupie najmniejszych laptopów, czy nawet notebooków. Jest jednak niezwykle poręczny, łatwy w przenoszeniu i doskonale sprawdza się jako narzędzie pracy, zwłaszcza narzędzie dodatkowe, pomocnicze, a jego aktualna cena to jedyne 800 zł! Na przeciwnym biegunie znajduje się za to poleasingowy laptop Lenovo ThinkPad T530, z przekątną ekranu 15”. Tak duży ekran pozwala na nieco większy komfort pracy, ale kosztem większej ilości zajmowanego miejsca np. w bagażu podróżnym. Aktualna cena tego modelu to jedyne 900 zł.

Czy laptop do pracy musi być mocny?

I tu również wszystko zależy od Twoich preferencji i potrzeb. Praktyka pokazuje jednak, że sprzęt komputerowy produkowany z myślą o typowej pracy biurowej absolutnie nie musi mieć wyjątkowej mocy. Wręcz przeciwnie, może zawierać komponenty spełniające wyłącznie podstawowe funkcje. Przy obecnej technologii prawdopodobnie i tak nie będziesz w stanie w pełni wykorzystać ich wciąż ogromnych możliwości. Spokojnie możesz więc sięgnąć po laptopa poleasingowego Dell Latitude E5420, z procesorem i5-2520M 2,5 GHz, pamięcią 4 GB RAM i dyskiem 250 GB HDD (aktualna cena to 519,99 zł). Sprzęt tego typu w zupełności spełni Twoje oczekiwania.

Lepszą charakterystyką wyróżnia się również używany laptop DELL Latitude E5250 z wysokiej klasy procesorem i5-5300U 2.3 GHz. Jego jakość i jednocześnie komfort pracy podnosi zamontowany w nim dysk 128 GB SSD oraz spora ilość, bo aż 8 GB RAM. Model ten dostępny jest obecnie za jedyne 1170 zł.

Pozostaw komentarz