Szukaj
Filters
Zamknij

Używany laptop do gier do 2000 zł. Gdzie można znaleźć dobry sprzęt w tak niskiej cenie? Na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu?

W przypadku komputerowego sprzętu do gier coraz częściej tradycyjne komputery stacjonarne zastępowane są przez niewielkie i lekkie laptopy. Problem w tym, że nowe laptopy na tyle mocne, by mogły posłużyć wymagającym graczom, są bardzo drogie. Na szczęście można je jednak w łatwy sposób zastąpić. Czym? Używanymi, poleasingowymi laptopami wysokiej klasy. Zobacz, za jakie laptopy do gier zapłacisz nie więcej niż 2 tys. zł!

 

laptop do gier

 

Czym powinien się charakteryzować dobry laptop do gier?

W przypadku każdego typu komputera, a zwłaszcza a przypadku laptopa, kluczowym czynnikiem wpływającym na wybór konkretnego modelu jest jego przeznaczenie. Inaczej należy dobierać laptopy do pracy typowo biurowej, na co innego zaś zwracać uwagę przy poszukiwaniach laptopa typowo multimedialnego lub przeznaczonego specjalnie do gier. Co, w przypadku tego ostatniego, pełnić będzie kluczową rolę?

 1. Specyfikacja poszczególnych podzespołów – jeśli wybierasz laptop mający służyć Ci przede wszystkim do rozrywki, w tym głównie do gier komputerowych, zwracaj uwagę przede wszystkim na:
 • procesor – musi być odpowiednio mocny, aby spełniał wymagania jak największej liczby gier, poczynając od starych klasyków (gier retro), po najnowsze produkcje;
 • RAM – im więcej pamięci RAM, tym płynniejsza będzie rozgrywka;
 • grafika – nie zawsze musi być to oddzielna karta graficzna, przy mocnym procesorze czasem w zupełności wystarczy karta zintegrowana z płytą główną;
 • dysk twardy – im większą będzie miał pojemność, tym więcej gier jednocześnie będzie mógł obsługiwać Twój laptop.

 

 1. Przekątna monitora – w przypadku laptopów biurowych lub używanych jako narzędzie pomocnicze, często wybiera się modele o przekątnej ekranu poniżej 14 cali. Jeśli jednak poszukujesz laptopa do gier, powinieneś skupić się na modelach o przekątnej ekranu 14 lub (standardowo) 15,6 cala.

  

Jak kupić wysokiej jakości laptop do gier za nie więcej niż 2000 zł?

To pytanie codziennie zadaje sobie cała rzesza graczy i całkiem spora liczba rodziców pragnących sprezentować swojemu dziecku podobne urządzenie. Biorąc pod uwagę to, jak wyglądają oferty sklepów komputerowych czy marketów ze sprzętem elektronicznym, mogłoby się wydawać, że kupno wysokiej jakości laptopa do gier za nie więcej niż 2000 zł jest zwyczajnie niemożliwe. A jednak! Wszystko zależy od tego, gdzie się szuka. A żeby znaleźć tego typu sprzęt, wystarczy porzucić dobrze utarte ścieżki i poszukać w miejscach nieoczywistych – na stronach firm oferujących dobrej jakości laptopy poleasingowe, w tym na naszej stronie Device.pl.

Dzięki naszej wewnętrznej wyszukiwarce i rozbudowanemu systemowi filtrów bardzo szybko ustalisz, jakiego rodzaju sprzęt komputerowy Cię interesuje, jakie ma być jego przeznaczenie, specyfika głównych podzespołów oraz – przede wszystkim – cena. Wyboru dokonasz spośród ściśle określonej w ten sposób oferty, mając całkowitą pewność, że dostępny u nas sprzęt został wcześniej bardzo dokładnie sprawdzony i jest całkowicie gotowy do użytku.

W czym używany laptop do gier jest lepszy od nowego?

Dobre pytanie, prawda? Zapewne niejeden fan gier komputerowych zastanawiał się nad tym wielokrotnie. Na szczęście odpowiedź jest bardzo prosta. Używane laptopy do gier górują nad nowymi pod względem:

 1. Ceny – w zasadzie należałoby uszczegółowić, iż chodzi tu o stosunek ceny do jakości. Żaden nowy laptop do gier nie jest i nie będzie nigdy dostępny w tak niskiej cenie, po jakiej można kupić laptop poleasingowy o tych samych lub nawet lepszych parametrach. Taka jest specyfika rynku i nic nie wskazuje na to, aby kiedykolwiek miało się to zmienić. Szukając więc laptopa do gier, który będzie nie tylko mocny, ale i tani, masz tylko jedną opcję wyboru – wyboru laptopa używanego.

 

 1. Pewności działania – historiami o tym, jak nowy, dopiero co zakupiony w sklepie laptop czy komputer do gier został natychmiast odesłany do reklamacji, można by zapełnić bardzo grubą księgę. Tego typu przypadki bądź to są następstwami wad fabrycznych, bądź też wynikają z drobnych awarii powstałych na etapie składania poszczególnych podzespołów. W przypadku laptopów poleasingowych nie mają one prawa się przydarzyć. Dlaczego? Ponieważ każdy taki laptop przed trafieniem na rynek wtórny zostaje bardzo dokładnie sprawdzony, a wszelkie usterki czy wady fabryczne usuwa się jeszcze zanim ponownie znajdzie się w sprzedaży – podczas standardowego cyklu eksploatacji.

Jakie modele tanich poleasingowych laptopów do gier szczególnie polecamy?

Laptopów spełniających wszystkie opisane wyżej wymagania i mogących służyć jako laptopy do gier mamy w swojej ofercie co najmniej kilkanaście. Szczególnie jednak polecamy następujące modele:

 • Lenovo ThinkPad T510 – śmiesznie tani laptop z monitorem o przekątnej 15,6” i 4 GB RAM;
 • Dell Latitude E5440 – ładny i elegancki laptop wielofunkcyjny, bardzo łatwy do przenoszenia dzięki niewielkim gabarytom;
 • HP EliteBook 840 G2 – jeden z lepszych modeli od HP, mocny, wyposażony w dysk SSD;
 • Lenovo ThinkPad T540p – doskonała propozycja od Lenovo, bardzo mocny procesor, 8 GB RAM, dysk SSD i duży ekran sprawiają, że świetnie nadaje się do gier każdego typu;
 • HP Zbook 15 G2 – jeden z najlepszych laptopów w cenie do 2000 zł, jakie dostępne są na polskim rynku. Mocny, szybki i z dużym ekranem. Doskonały wybór dla każdego miłośnika gier komputerowych.

Powyższe modele to tylko wybrane przykłady z naszej oferty, doskonale jednak obrazują przekrój jakościowy i cenowy dostępnego u nas asortymentu. Jeśli szukasz dla siebie taniego laptopa do gier, nie mogłeś lepiej trafić. Ale śpiesz się! Niektóre z tych modeli to już naprawdę ostatnie sztuki!

Pozostaw komentarz
Komentarze
30.04.2020 11:51
Biznesówki nie nadają się do gier , konic kropka. Głownie chodzi o chłodzenie. PS. Fajna reklama sprzedawanych produktów.