Szukaj
Filters
Zamknij

Tanie komputery do biura – wybierz poleasingowe

Potrzebujesz sprawnego, funkcjonalnego i niezawodnego komputera do biura? Chcesz sprzęt dobrej jakości, w jeszcze lepszej cenie? Nie chcesz przepłacać za sprzęt do biura? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedź jest pozytywna, rozważ zakup poleasingowego komputera do biura.

 

Dlaczego komputer poleasingowy?

Jest co najmniej kilka powodów, dla których warto rozważyć zakup komputera używanego do biura. Jednym z argumentów przemawiających za tym rozwiązaniem jest oczywiście cena takiego sprzętu. Nowe komputery z półek sklepowych, mimo kuszących promocji, zawsze będą droższe niż jego poleasingowe odpowiedniki, które również są objęte gwarancją. Może być to różnica w cenie dochodząca nawet do 70%. W tym przypadku tańszy może jednocześnie oznaczać lepszy – w podobnej cenie do nowego komputera, możesz kupić używane urządzenie o dużo lepszych parametrach, wydajności i sprawności. Dodatkowo kupując taki sprzęt, zazwyczaj masz możliwość skonfigurowania go według indywidualnych wymogów z pomocą naszych specjalistów. Kolejną ważną zaletą poleasingowego komputera do biura jest jego potwierdzona sprawność techniczna.  Komputer używany, to komputer sprawdzony w działaniu, dodatkowo przed sprzedażą przechodzi on szczegółowy audyt techniczny.

 

Komputer poleasingowy – mity

Osoby, które nie zapoznały się dobrze z ofertą komputerów poleasingowych, mogą mieć mylne wrażenie o takich urządzeniach. Przede wszystkim pojawić się może obawa o stan takiego sprzętu. W większości przypadków będzie to sprzęt w stanie bardzo dobrym, z nieznacznymi śladami użytkownika w postaci mało zauważalnych rysek na obudowie. Często możemy się spotkać z komputerem do biura w stanie praktycznie idealnym. Komputer taki mógł być zakupiony jako sprzęt zapasowy, „na wszelki wypadek”, by w razie awarii firma nie miała przestoju w pracy. Tak więc w cenie urządzenia używanego możemy uzyskać nowy. W przypadku sprzętu, który był używany, jest to zazwyczaj sprzęt 2-3 letni, wymieniany po okresie amortyzacji. Nie są to więc, jak można by sądzić komputery wysłużone, które przestały komuś wystarczać do pracy. Wymiana takiego komputera to zwykle zalecenie polityki firmowej dotyczącej sprzętu komputerowego, a nie wynik problemów ze stanem urządzenia. Co do sprawności i niezawodności technicznej naprawdę nie powinniśmy się obawiać. Komputery poleasingowe do biura przed odsprzedażą przechodzą drobiazgowe kontrole techniczne. Są to urządzenia znanych marek – najczęściej Dell, HP i Lenovo, które cechuje duża sprawność i wytrzymałość. Co najważniejsze, udzielamy na komputery poleasingowe roczną gwarancję i  serwisujemy je na miejscu, a przy zakupie można skorzystać z 14 dni okresu próbnego, aby sprzęt przetestować, przyjrzeć się mu i dokonać ostatecznej decyzji.

 

komputery do biura

 

Komputer do biura – jaki wybrać

 

Niezawodny i wydajny

Myśląc o wyborze urządzenia do pracy, zawsze powinniśmy dążyć do zakupu sprzętu wytrzymałego, bezpiecznego dla przechowywanych i tworzonych na nim danych i jak najmniej awaryjnego. Poleasingowe komputery do biura to najczęściej naprawdę porządne i mocne urządzenia z górnej półki. Ponieważ sprzęt pochodzi od dużych firm lub korporacji, nie są to marketowe, najtańsze opcje sprzętowe, ale profesjonalne komputery o bardzo dobrych parametrach i podzespołach wysokiej jakości. Komputery kupowane z myślą o pracy w biurach są skonfigurowane pod potrzeby takiego użytkowania. Częstym wyborem są używane komputery do biura z procesorem Intel Core i5 lub Intel Core i7, 8 GB RAM. Dysk SSD zapewni cichą pracę oraz zwiększy prędkość odtwarzanych plików czy programów w odczuwalny dla użytkownika sposób. Poleasingowy sprzęt to szansa na tanie komputery, sprawdzone w działaniu, z gwarancją dalszej sprawności technicznej i w dobrym stanie wizualnym.

 

Rodzaj obudowy

Możemy wybierać spośród różnego rodzaju komputerów. Dostępne na rynku mamy modele w obudowach:

  •          USFF /USDT – jedne z najmniejszych obudów obecnie dostępnych; to, co je wyróżnia to zasilacz zewnętrzny; sprawdź także, czy dane urządzenie posiada napęd DVD – w ramach optymalizacji rozmiaru, może być pominięty w takich modelach.
  •          SFF – zwykle obudowa małych rozmiarów, możemy znaleźć modele w ustawieniu pionowym lub poziomym, ze złączami i napędami umiejscowionymi z przodu.
  •          Desktop – to nieco większa obudowa, najczęściej w orientacji stojącej – pionowej; jak większość nowoczesnych komputerów posiada na panelu przednim złącza USB lub jack 3.5 mm oraz zatoki 5.25” na napędy jak i czytnik kart pamięci; często mamy opcję  rozbudowy o dodatkową kartę graficzną.
  •          Tower – największa z dostępnych obudów,  posiada duże możliwości co do indywidualnej konfiguracji sprzętu, w tym np. rozbudowa o kilka dysków, dodatkowe karty graficzne; może posłużyć jako serwer.
Pozostaw komentarz