Search
Filters
Close

Szukasz taniego komputera gamingowego? Sprawdź naszą ofertę!

Solidny komputer gamingowy to marzenie każdego gracza. Często jednak na przeszkodzie staje cena podobnego sprzętu, sięgająca od kilku lub nawet kilkunastu tysięcy złotych. Na szczęście istnieją jeszcze tanie komputery gamingowe, które mimo niskiej ceny posiadają również bardzo dobrą specyfikację. Co więcej, w niektóre gry zagrasz już wyłącznie na takim właśnie sprzęcie. Jak to możliwe?

Czym charakteryzują się komputery do gier?

Komputery dla graczy to dość specyficzna kategoria. Typowo gamingowy sprzęt komputerowy powinien bowiem łączyć w sobie trzy bardzo ważne cechy, którymi są:

  •          odpowiednia moc wszystkich podzespołów,
  •          dostosowanie do pracy na wysokich obrotach przez długi czas,
  •          ergonomia zapewniająca przyjazne użytkowanie przez gracza.

Rodzaj i jakość podzespołów składających się na komputer są tu, rzecz jasna, kluczowe. Komputery do gier muszą przede wszystkim bazować na procesorach o odpowiednio dużych mocach obliczeniowych, silnych kartach graficznych (w niektórych przypadkach ich moc jest równie ważna, a czasem nawet ważniejsza, niż moc samych procesorów), sporej ilości pamięci RAM, dobrych kartach dźwiękowych (szczególnie ważne dla audiofilów) i szybkich oraz pojemnych dyskach twardych.

Jeśli chodzi o dostosowanie do pracy na wysokich obrotach, to tu w grę wchodzi przede wszystkim odpowiednio mocny zasilacz oraz system chłodzenia. W niektórych komputerach do gier systemy te potrafią być naprawdę imponujące.

Co do ergonomii zapewniającej przyjazne użytkowanie, to w tej kategorii mieszczą się przede wszystkim urządzenia sterujące pracą komputera, a także urządzenia wyjścia (głośniki, monitory, słuchawki). O ile w przypadku klasycznych „PC-tów” urządzenia te możemy dowolnie konfigurować, to już wszystkie laptopy dla graczy muszą być po prostu doskonale zaprojektowane od początku do końca.

Tani komputer do gier – czy to w ogóle możliwe?

Ze względu na swoją specyfikę i związane z tym wymagania, komputery gamingowe z reguły kojarzone są z wysokimi cenami zakupu. I faktycznie, w większości przypadków tak jest. Zasada ta nie dotyczy jednak komputerów poleasingowych, czyli używanego sprzętu IT, który trafił ponownie na rynek i po odpowiednim sprawdzeniu oraz ewentualnym przekonfigurowaniu, dostępny jest w ofertach sklepów zajmujących się tego typu asortymentem. W sklepach takich jak nasz Device.pl można znaleźć naprawdę ciekawe modele komputerów i sprzętu komputerowego (laptopów, monitorów, tabletów), w tym również komputerów idealnych dla graczy. Gwarancją udanych zakupów w naszym sklepie są m. in.:

  •          ponad 20 lat doświadczeń,       
  • 12-miesięczna gwarancja na wszystkie oferowane produkty.

Gwarantujemy nie tylko jakość, ale i niską cenę, która będzie w stanie zaskoczyć każdego gracza.

Gdzie i jak kupować tanie komputery gamingowe?

Jeśli interesują Cię tanie komputery do gier, powinieneś skupić swoją uwagę na sklepach oferujących dobrej jakości sprzęt poleasingowy. I właśnie w tym tkwi cały sekret, aby był to sprzęt naprawdę dobrej jakości, pochodzący z pewnego źródła i dokładnie sprawdzony. W naszym przypadku zapewniamy klientom komputery wyłącznie uznanych marek, które używane były w największych i jednocześnie najbogatszych firmach. Tego typu komputery (wbrew krążącym stereotypom) często bywają eksploatowane jedynie w minimalnym zakresie i przez bardzo krótki czas. Nie bez powodu zdecydowana większość oferowanych przez nas komputerów ma mniej niż 3 lata. Gracze, którzy szukają dobrego i taniego sprzętu, mogą śmiało sięgać po nasze komputery lub laptopy, ponieważ dają one pewność mocy, jakości i doskonałego stanu wszystkich podzespołów.

Jakie komputery do gier retro?

Gry retro z każdym rokiem zyskują na popularności. Rosnąca liczba fanów gier z lat 90. poszukuje komputerów idealnie nadających się do ich uruchomienia. Nowoczesne komputery gamingowe często nie są już kompatybilne z tego typu oprogramowaniem, przez co gracze zaczęli wyszukiwać starszych, ale nadal mocnych i pozostających w dobrym stanie komputerów poleasingowych. Należy liczyć się z tym, że sprzęt tego typu niedługo stanie się równie mocno poszukiwany, co komputery nowe. Dla fanów gier retro posiadanie takiego komputera to po prostu konieczność!

Leave your comment
Close