Search
Filters
Close

Sprzęt poleasingowy – co dostajemy?

Poleasingowy sprzęt komputerowy zdobywa coraz większą popularność, głównie ze względu na niskie koszty nabycia, żywotność, solidne wykonanie z trwałych materiałów, przystosowanie do długiej oraz ciągłej pracy, wydajność wystarczająca do pracy biurowej oraz typowych zastosowań domowych (Internet, filmy, proste gry). Jednak cały czas sporo osób waha się lub wręcz obawia zakupu używanych laptopów czy komputerów. Nie są pewni stanu wizualnego i technicznego urządzeń, nie widzą czy otrzymają komplet akcesoriów, obawiają się o brak gwarancji.

 

W naszym sklepie Device oferujemy w większości wypadków 12-miesięczną gwarancję na laptopy, monitory, komputery. Czasami gwarancja wynosi 90 dni, jest to zaznaczone w opisie produktu. Najczęściej taki okres ochrony zapewniony jest dla tabletów oraz telefonów. Osobną kwestią jest gwarancja dotycząca baterii – ta wynosi 10 dni. Jest to czas dla nas, abyśmy po zakupie sprawdzili jak długo laptop jest w stanie pracować bez podłączenia do zasilacza. Device gwarantuje minimum godzinę pracy baterii. To standardowa długość w branży laptopów poleasingowych. Całość napraw i wymian pogwarancyjnych jest realizowana w naszej siedzibie co skraca czas realizacji. Warunki te są identyczne dla wszystkich oferowanych urządzeń, więcej szczegółów można znaleźć w regulaminie sklepu. Natomiast w kolejnych akapitach poznamy prawa, które rządzą poszczególnymi kategoriami sprzętu.

 

Laptopy poleasingowe

Decydując się na zakup notebooka możemy być pewni, że otrzymamy sprzęt sprawdzony i gotowy do pracy. W komplecie znajdą się zasilacz oraz bateria. Zasilacz dobierany jest tak, aby jego moc była tożsama z wymaganiami laptopa. W większości zamówień będzie to oryginalny  kawałek elektroniki, ale może się trafić zamiennik, co jest dopuszczalne. Poleasingowe laptopy posiadają oczywiście ślady użytkowania w postaci drobnych rys i przebarwień na obudowie. Także klawiatura może być lekko wytarta, ponieważ jest najczęściej używanym elementem. Poważniejsze wady, takie jak pęknięcia, spoty widoczne na matrycy są wymienione w opisie i taki laptop dostępny jest w niższej cenie, oznaczony jako klasa B.

 

Komputery poleasingowe

Kupując poleasingowy komputer, standardowym wyposażeniem jakie otrzymamy będzie kabel zasilający. PC będzie oczywiście zmontowany, wyczyszczony, sprawdzony i gotowy do pracy. Decydując się na sprzęt typu all-in-one oprócz kabla zasilającego w paczce znajdzie się miejsce na klawiaturę oraz mysz. W obu przypadkach dopuszczalne są rysy na obudowie, drobne przebarwienia (ciemniejsze ślady po naklejkach).

 

Monitory poleasingowe

Ze względu na mnogość złącz możemy otrzymać różne kable sygnałowe. Przy obecności cyfrowych portów dołączony będzie kabel DVI, ewentualnie DisplayPort. Natomiast w starszych monitorach w komplecie znajdzie się kabel VGA. W związku z tym, w wypadku potrzeby podłączenia innym przewodem, podczas składania zamówienia warto w polu „uwagi” dopisać na jakim kablu zależy nam najbardziej. Oczywiście do każdego monitora dodawany jest kabel zasilający. Natomiast najczęstsze ślady użytkowania, które posiada niemal każdy poleasingowy monitor to rysy i drobne przetarcia na podstawie (stopie) oraz tyle obudowy. Jeśli występują wady matrycy takie jak spoty, jest to zaznaczone w opisie, a sprzęt „ląduje” w kategorii B.

Powyższe zasady są standardem dla poleasingowego sprzętu komputerowego i wszelkiego rodzaju odstępstwa są opisane na stronie produktu lub zaznaczone w inny, widoczny sposób.      

Leave your comment