Szukaj
Filters
Zamknij

Poleasingowe Smartfony

Poleasingowe smartfony

 

Dlaczego warto postawić na używane smartfony?

Rozpatrywanie powodów, dla których tanie używane smartfony należałoby uznać za produkty szczególnie atrakcyjne, powinno się zacząć od uświadomienia sobie jednej bardzo ważnej kwestii – otóż, wbrew obiegowej opinii, „nowe” nie zawsze znaczy „dobre”, tak samo jak „używane” nie znaczy wcale „gorsze”. Wszystko bowiem – zwłaszcza w przypadku sprzętu elektronicznego, w tym i samych smartfonów – zależy od tej mitycznej już jakości oraz stanu zużycia.

Smartfony poleasingowe to urządzenia wykorzystywane wcześniej w największych firmach i korporacjach, używane jako tzw. telefony firmowe, często nawet nie do zwykłej komunikacji z klientami, a do okazjonalnych testów nowych aplikacji czy innych rozwiązań mobilnych. Już samo to sprawia, że urządzenia te bardzo często nawet po kilku latach pozostają praktycznie nieużywane i nie noszą żadnych oznak zużycia. Jeśli dodamy do tego fakt, iż obecnie praktycznie każdy pracownik mniejszej czy większej firmy posiada własny telefon i siłą rzeczy to z niego chętniej korzysta – doskonale poznał sposób jego obsługi, ma w nim zapisane wszystkie ważne kontakty i aplikacje – można zrozumieć, dlaczego poleasingowe telefony często jedynie w teorii należałoby uznać za używane. W rzeczywistości są to urządzenia, które zostały wzięte w leasing przez daną firmę i przez jakiś czas pozostawały do dyspozycji jej pracowników (a i to nie wszystkich). Czy jednak faktycznie były przez nich w ogóle używane? W tym przypadku wątpliwości są coraz bardziej uzasadnione.

Jak widać, smartfony poleasingowe coraz mniej powinny być kojarzone ze sprzętem noszącym ewidentne ślady zużycia, mocno już „spracowanym” i wysłużonym. Posiadają za to cały szereg zalet i przewag nad nowymi telefonami.

 

W czym poleasingowe smartfony są lepsze od nowych?

W odróżnieniu od całej masy nowych telefonów dostępnych na naszym (i nie tylko naszym) rynku, używane telefony są:

  • tanie – w porównaniu z nowymi smartfonami nawet bardzo tanie. A przecież różnią się od nich najczęściej datą produkcji, choć i to nie zawsze. Tanie telefony poleasingowe równie dobrze mogą mieć za sobą zaledwie kilkanaście miesięcy od opuszczenia fabryki. I działać nie gorzej, niż właśnie dostarczone do sklepu.
  • sprawdzone – bardzo ważna cecha sprzętu poleasingowego. Jeżeli smartfon używany był nie tylko w teorii, ale i w praktyce, jego użytkownik lub właściciel zdołał zapewne wykryć już wszystkie jego ewentualne wady fabryczne. I wady te z powodzeniem usunął, bo tylko wówczas takie używane smartfony na sprzedaż mogły trafić ponownie.

Dostępne u nas tanie poleasingowe smartfony zawsze, zanim trafią do ponownego obrotu, są poddawane gruntownej weryfikacji, głębokim testom i działaniom przywracającym ich fabryczne ustawienia. Dzięki temu do rąk klienta trafiają używane telefony o charakterystyce zupełnie nowych urządzeń.

 

Jak wybrać dobry, używany smartfon?

Przy wyborze używanego smartfonu obowiązują te same zasady, co podczas zakupu zupełnie nowego urządzenia. W obu przypadkach należy więc kierować się przede wszystkim:

  • marką – ta zwykle przekłada się na jakość;
  • ceną – tanie smartfony niekoniecznie muszą być w jakiekolwiek sposób gorsze od tych drogich, ponieważ cena nie zawsze jest wskaźnikiem ich realnej wartości;
  • dopasowaniem do indywidualnych preferencji użytkownika – to bardzo ważna cecha każdego urządzenia elektronicznego, zwłaszcza tak mocno „zintegrowanego” z właścicielem, jak smartfon.

Oprócz tego, wybierając używane telefony, warto zwrócić uwagę na ich stan i widoczny stopień zużycia. Problem ten nie dotyczy jednak sytuacji, w której decydujemy się na poleasingowe smartfony od pewnego, renomowanego dostawcy. W sklepach takich jak nasz znajdują się wyłącznie urządzenia w stanie idealnym lub mocno do takiego zbliżonym.

 

Gdzie można znaleźć używany smartfon do 500 zł?

Rzecz jasna u nas! Nawet jeśli niektórym wydaje się to niemożliwe, w naszej ofercie znajdują się również używane smartfony w cenie nieprzekraczającej 500 zł, a przy tym w doskonałym stanie i o specyfikacji gwarantującej sprawne funkcjonowanie przez bardzo długi czas. W cenie tej posiadamy różne modele telefonów, w tym tak cenione, jak iPhone 6. W ofercie posiadamy także używane smartfony Samsung w kilku różnych modelach, zarówno tańszych – do 500 zł – jak i droższych, bardziej nowoczesnych.

Wybierając dowolny smartfon poleasingowy, należy jednak pamiętać o tym, aby pochodził on od sprawdzonego i renomowanego dostawcy. Nieodpowiedni wybór może przynieść kupującemu kilka bardzo niemiłych niespodzianek, poczynając od otrzymania urządzenia w fatalnym stanie technicznym (uszkodzone, porysowane), nawet po niewywiązanie się przez sprzedającego z zawartej z klientem umowy kupna.

Filter by:

Clear All
Min: 14,00 zł Max: 2099,00 zł
zł14 zł2099