Szukaj
Filters
Zamknij

Laptopy używane Dell Vostro

Dell to dzisiaj jeden z najwyżej cenionych producentów laptopów. Firma różnicuje swoją ofertę, tworząc tzw. rodziny laptopów. Obok Dell Inspiron czy Dell Latitude, kolejną najbardziej znaną rodzinę tworzą laptopy Dell Vostro. Podobnie jak modele z wymienionych powyżej serii, również laptopy Dell Vostro dostępne są w ofercie poleasingowej. Używane laptopy Dell Vostro to okazja, aby nabyć wysokiej jakość sprzęt w niskiej cenie. Czym charakteryzują się urządzenia z tej serii? Dla kogo są one przeznaczone?

 

 

Uniwersalny laptop biznesowy

 

Najczęściej laptopy z serii Vostro określane są jako urządzenia biznesowe dla każdego. Rzecz w tym, iż posiadają one cechy typowe dla laptopów przeznaczonych dla przedsiębiorstw. Mowa tutaj o smukłej budowie urządzenia, jego niewielkim ciężarze, dużej wytrzymałość obudowy, jak i wydajnych podzespołach. Jednocześnie jest to sprzęt, który doskonale prezentuje się pod względem wizualnym. Ponadto, komputery z tej serii często posiadają duże ekrany oraz są przystosowane do użytku prywatnego. Największą część grupy nabywców używanych laptopów Dell Vostro stanowią niewielcy przedsiębiorcy, często są to osoby, które korzystają z domowego biura, a laptop wykorzystywany do celów zawodowych jest jednocześnie ich komputerem domowym.

 

 

Laptopy Dell Vostro seria 3000

 

Warto zauważyć, że w ramach serii Vostro wyróżniono również trzy podserie. Tym samym w sprzedaży znajdziemy laptopy używane Dell Vostro 3000, 5000 i 7000. Jak nie trudno się domyślić, seria 3000 to laptopy o najsłabszych parametrach, natomiast modele oznaczone numerami 7000 to urządzenia z najwyższej półki. Oczywiście za jakością podąża również cena, zatem modele Vostro 3000 są najtańsze i zapewne również przez to najpopularniejsze Komputery te idealnie nadają się do standardowej pracy biurowej. Przeważnie napędza je procesor Intel Core i3, a w nowszych modelach jest to Intel Core i5. Ekrany, w które wyposażone są modele z tej serii, zapewniają obraz w rozdzielczości co najmniej HD. Warto również zauważyć, że pomimo stosunkowo niskiej ceny, urządzenia z serii Vostro 3000 często posiadają zabezpieczenia charakterystyczne dla najlepszych laptopów biurowych. Mowa tutaj o czytniku linii papilarnych oraz module szyfrowana TPM 2.0. Poniżej krótki opis popularnych laptopów używanych Del Vostro 3000, które zdecydowanie polecamy:

 

Dell System Vostro 3450

 

Wydajny komputer biznesowy, który doskonale sprawdzi się również w użytku domowym. Procesor Intel Core i5 w połączeniu z pamięcią RAM 8 GB gwarantują płynność działania wszelkich aplikacji oraz gier. Wyświetlacz o przekątnej 14 cali gwarantuje komfort użytkowania laptopa, a jednocześnie zapewnia jego lekkość, dzięki której bez trudu urządzenie można zabrać ze sobą w każdą podróż.

 

Dell Vostro 3550

 

Model ten charakteryzuje się wyjątkową estetyką oraz wytrzymałością, jak na tę półkę cenową. Pomimo, że podobnie jak poprzednik, model ten jest przedstawicielem serii Vostro 3000, mamy tu do czynienia z aluminiową obudową. Specyfikacja laptopa Dell Vostro 3550 jest nieco gorsza niż u poprzednika, jednak wciąż należy uznać to urządzenie za wydajne i wystarczające do codziennej pracy biurowej. Procesor tego sprzętu to Intel Core i3, natomiast pamięć RAM to 4 GB. Uwagę zwraca duży ekran, którego przekątna wynosi aż 15,6 cala.

 

Dell Vostro 3360

 

Laptop Dell Vostro 3360 to typowo biznesowe urządzenie, które idealnie sprawdza się w podróży. Parametry sprzętu umożliwiają jego wygodny transport. Wszystko za sprawą bardzo cienkiej, a jednocześnie niezwykle wytrzymałej aluminiowej obudowy oraz niewielkich wymiarów laptopa. W tym przypadku przekątna ekranu to zaledwie 13,3 cala. Komputer wyposażono w nowoczesny i wydajny procesor Intel Core i7 oraz pamięć RAM 4 GB. Jest to urządzenie bardzo kompaktowe, wysoko cenione zwłaszcza przez przedsiębiorców i pracowników będących w ciągłym ruchu.

 

Modele Dell Vostro 3000 są efektem pewnego kompromisu. Ze względu na stosunkowo niską cenę, laptopy poleaisingowe Dell Vostro 3000 są pozbawione niektórych funkcjonalności. Przykładowo, jeżeli w danym modelu zastosowano nowoczesny procesor, prawdopodobne zaoszczędzono na zabezpieczeniu lub wyświetlaczu. W modelach z serii 5000 oraz 7000 ustępstw tego typu jest zdecydowane mniej. Częściej natrafimy w nich na procesor Intel Core i7 oraz ekran Full HD o przekątnej 15,6 cala. Ponadto, w laptopach serii Vostro 7000 często spotykana jest niezależna karta graficzna, dodatkowo zwiększająca możliwości urządzenia.

 

Pozostaw komentarz