Szukaj
Filters
Zamknij

Laptopy Dell Latitude – uniwersalna oferta dla biznesu i użytku prywatnego

Dell Latitude to seria laptopów, którą trudno ująć w jakiekolwiek ramy. Intencją producenta jest bowiem trafienie z tą linią do jak najszerszego grona odbiorców. Nie sposób przeoczyć zastosowanie rozwiązań biznesowych, jednak wiele z laptopów Dell Latitude to urządzenia przeznaczone do codziennego użytku prywatnego. Pomimo wielu różnic, komputery z tej serii mają jednak także cechy wspólne. Przyjrzyjmy się charakterystyce urządzeń z serii Latitude.

Procesor w laptopie Dell Latitude

Wszystkie laptopy używane Dell Latitdue, które posiadamy w naszej ofercie, wyposażono w procesor Intel Core i5. Należy jednak wspomnieć, że starsze modele pracowały również z procesorem Intel Core i3. Niemniej jednak nawet poleasingowe urządzenia wciąż dostępne w sprzedaży nie pracują na identycznych procesorach. Przykładowo, relatywnie tani, przeznaczony do średnio intensywnej eksploatacji domowej, Dell Latitude E5420 wyposażono w procesor i5-2520M. Jednaj już biznesowy używany laptop Dell Latitude E5250 korzysta z nowocześniejszego i5-5300U o taktowaniu 2900 MHz w trybie Turbo.

 

Mobilność laptopów Dell z serii Latitude

W zasadzie wszystkie laptopy z serii doskonale sprawdzają się jako urządzenia mobilne. Rzecz w tym, iż są niewielkich rozmiarów, również ich waga nie utrudnia transportu. Co prawda różnica w przekątnej matrycy w poszczególnych modelach jest dość spora – od 12,5 do 15,6 cala, jednak wyświetlacze wszystkich laptopów z serii można zaliczyć do rozmiaru co najwyżej średniego. Nie znajdziecie używanego laptopa Dell Latitude z matrycą 17 czy 19 cali, gdyż mobilność jest cechą wspólną komputerów z tej linii. Niewątpliwie w przypadku urządzeń o przekątnej ekranu 12,5 cala możemy wręcz mówić o ultramobilności. Taką przekątną posiada m.in. wspomniany już wcześniej Latitude E5420. Warto również wspomnieć o rozdzielczości matrycy laptopów z serii Latitude, która w zależności do modelu przyjmuje wartości: 1280 x 800 lub tak jak w przypadku modelu Dell Latitude E6330 - 1366 x 768. Ekrany komputerów umożliwiają zatem komfortowe oglądanie filmów czy obrazów. Ponadto, są one dostosowane do użytkowników korzystających z komputera wiele godzin dziennie – negatywny wpływ na zmęczenie oczu jest zminimalizowany.

 

Rozwiązania biznesowe

Z założenia laptopy Dell Latitude nie są urządzeniami typowo biznesowymi, za wyjątkiem kilku modeli z tej serii. Niemniej jednak wszystkie laptopy Latitude korzystają z rozwiązań biznesowych, do których należy zaliczyć choćby relatywnie niewielkie przekątne ekranów. Jednak to nie wszystko. Komputery z linii Latitude cechuje wyjątkowo wytrzymała obudowa, która sprawdza się nawet w najtrudniejszych warunkach. Co prawda w przypadku niektórych modeli obudowa częściowo jest plastikowa, jednak zawiera również elementy metalowe. Natomiast część modeli posiada obudowy w całości metalowe, odporne na uderzenia i upadki. Warto jednak zwrócić uwagę, iż obudowa komputerów z omawianej serii jest stosunkowo cienka. Używane laptopy Dell Latitude stanowią w końcu ofertę m.in. dla osób poszukujących komputerów mobilnych, stąd tez konieczne było znalezienie kompromisu między wytrzymałością laptopa, a jego wagą.

 

Dla kogo używany laptop Dell Latitude?

Ze względu na różnorodność, używane laptopy Dell Latitude nie posiadają jednej, ściśle określonej grupy docelowej. Z pewnością najbardziej wydajne urządzenia z tej serii doskonale sprawdzą się w użytku biznesowym. Warto również zwrócić uwagę na wyjątkowo małe ekrany niektórych egzemplarzy. Matryca o przekątnej 12.5 cala umożliwia korzystanie z komputera zawsze i wszędzie – przy stoliku w pociągu, czy też w kawiarni, podczas oczekiwania na spotkanie. Tańsze laptopy o większych przekątnych, ale zwykle również mniej wydajnych procesorach, doskonale spiszą się w użytku domowym. Wiele pożytku będą z nich mieli uczniowie i studenci. Proponowane przez nas używane laptopy Dell Latitude, to m.in.:

 

  • Dell Latitude E5250 – wymieniony już wcześniej laptop biznesowy z wydajnym procesorem i5-5300U, pamięcią RAM 8 GB, dyskiem SDD 128 GB i zintegrowaną kartą graficzną. Cena urządzenia używanego nie przekracza 1200 zł.

  • Dell Latitude E5420 – propozycja dla użytkowników prywatnych. Urządzenie pracuje na procesorze i5-2520M, pamięć RAM to 4 GB, przekątna ekranu to 14 cali, a cena poleasingowa to ok. 500 zł.

  • Dell Latitude E6410 – pozycja dla oszczędnych, gdyż poleasingowy laptop kosztuje niewiele ponad 450 zł. Posiada on procesor i5-520M, pamięć RAM 4 GB i przekątną matrycy 14,1 cala

Pozostaw komentarz