Szukaj
Filters
Zamknij

Idealne urządzenia dla firm – komputery poleasingowe all in one

Użytkownicy komputerów, zarówno Ci prywatni, jak i korporacyjni, cenią sobie przede wszystkim komfort użytkowania sprzętu oraz oszczędność miejsca na biurku. Z pewnością ważne są również wydajność i związana z nią uniwersalność komputera, dzięki której mogą go wykorzystać do pracy, jak i do zabawy. Powyższe warunki niewątpliwie spełniają komputery All in one, będące niejako połączeniem komputera stacjonarnego i laptopa. Mowa tu o urządzeniach, w których układ graficzny wraz z procesorem i innymi podzespołami umieszczony jest w jednej obudowie. Przyjrzyjmy się bliżej cechom i zastosowaniom komputerów tego typu. Przedstawiamy również nasze propozycje godnych uwagi komputerów poleasingowych All in one.

 

 

All in One daje wiele korzyści

 

Komputer określany jako All in one wyglądem przypomina nieco monitor starszego typu z dużym tyłem. W odróżnieniu jednak od wykorzystywanych kilkanaście lat temu monitorów, urządzenie to jest płaskie i jednak zdecydowanie cieńsze. W tym cienkim „monitorze” znajdują się wszystkie podzespoły, przez co do zasilania urządzenia potrzebna jest tylko jedna wtyczka. Ze względu na swoją specyfikę sprzęt tego typu znajduje zastosowanie głównie w przedsiębiorstwach. Komputery poleasingowe All in one cieszą się coraz większym wzięciem wśród klientów korporacyjnych, którzy doceniają je z kilku powodów, do których należą:

 

•    Oszczędność miejsca – komputery All in one są jednoelementowe, co oznacza, iż zwyczajnie nie zagracają przestrzeni tak, jak tradycyjne komputery stacjonarne. Jest to szczególnie ważne w przedsiębiorstwach, w których często korzysta się nawet z kilkunastu komputerów w jednym pomieszczeniu. Urządzenie jednoelementowe mieści się na blacie biurka, zostawiając tam jeszcze wiele miejsca na dodatkowy sprzęt oraz przybory biurowe.

•    Tylko jeden kabel – zmieszczenie podzespołów w jednej obudowie sprawia, że dodatkowe kable są zbędne. Oczywiście komputery All in one umożliwiają podłączenie dodatkowych urządzeń, jednak jest to opcjonalne. W celu uruchomienia i korzystania ze sprzętu wystarczy podłączyć go jednym kablem do gniazdka.

•    Mobilność – nieocenioną zaletą jest możliwość prostego przeniesienia komputera z jednego miejsca w drugie. Mało tego, komputer All in one można nawet zabrać ze sobą w podróż. Mobilność to cecha charakterystyczna laptopów, jednak w przeciwieństwie do nich, komputery All in one posiadają wydajność urządzeń stacjonarnych oraz duże ekrany.

•    Oszczędność energii i niska emisja ciepła – All in one to połączenie najlepszych cech komputerów stacjonarnych i laptopów. Niskie zużycie energii i niewielka emisja ciepła to bowiem cechy charakterystyczne laptopów.

 

Polecane komputery poleasingowe All in one

 

Dzisiaj wszyscy liczący się producenci komputerów produkują modele All in one. Dlatego też w ofercie urządzeń poelasingowych obok laptopów i sprzętu stacjonarnego znajdują się również komputery All in one. Poniżej wyróżniliśmy 3 naszym zdaniem szczególnie warte uwagi komputery poleasingowe All in one.

 

Lenovo ThinkCentre Edge 72z AIO

https://www.device.pl/lenovo-thinkcentre-edge-72z

Pierwsze spośród prezentowanych przez nas urządzeń to propozycja od firmy Lenovo. Sprzęt tej marki cechuje przede wszystkim trwałość. Producent znany jest głównie z urządzeń dla przedsiębiorstw, choć oferta komputerów do użytku prywatnego również jest imponująca. Omawiany model to komputer z procesorem Intel Core i3, 4 GB pamięci i taktowaniem 3300 MHz. Na ekranie widzimy obraz w rozdzielczości HD+ (1600x900), a jego przekątna to 20 cali. Komputer posiada płaską podstawę oraz podpórkę zlokalizowaną w tylnej części obudowy.

 

HP Compaq Elite 8300

https://www.device.pl/hp-compaq-elite-8300-hp-p221-aio

Urządzenie, będące propozycją podobną do omówionego powyżej komputera marki Lenovo. W tym przypadku również dysponujemy procesorem Intel Core i3 oraz 4 GB pamięci. Ponadto, komputer posiada wbudowany dysk o pojemności 500 GB. Największa różnica dotyczy ekranu, którego przekątna wynosi 23 cale, a rozdzielczość obrazu to 1920x1080. Urządzenie oparte jest na nóżce, znajdującej się pod ekranem.

 

Hp Eliteone 800 G1

https://www.device.pl/hp-eliteone-800-g1

Kolejna propozycja od HP to urządzenie należące do wysokiej klasy komputerów poleasingowych All in one. Procesor w modelu HP Eliteone 800 G1 to również IntelCore i3, a pamięć RAM to 4 GB, jednak taktowanie wynosi już aż 3400 MHz. Imponująco prezentują się również ekran o przekątnej 23 cali i rozdzielczości 1920x1080 oraz zintegrowana karta graficzna. Komputer ten jest urządzeniem stojącym na nóżce zlokalizowanej pod ekranem.

Pozostaw komentarz