Szukaj
Filters
Zamknij
RSS

Blog

Laptop po leasingu - dla kogo to doskonałe rozwiązanie?

W ostatnich latach zauważalna jest rosnąca popularność laptopów poleasingowych. Komu i dlaczego warto je polecić? Przedstawiamy konkretne typy nabywców komputerów, którym warto polecić laptopy po leasingu.

 

Laptop w biznesie

 

Bez wątpienia laptop po leasingu to atrakcyjna oferta dla każdego przedsiębiorcy, dla którego liczy się przecież każda złotówka. Niezależnie od branży, przedsiębiorcy nie mogą dziś obejść się bez wydajnego komputera z najlepszymi podzespołami. Jednak zakup takiego sprzętu w sklepie to duży wydatek. O wiele tańszym rozwiązaniem jest nabycie używanego urządzenia po leasingu, które zwykle cechuje się doskonałym stanem technicznym i działa sprawnie przez wiele lat.

 

Przedsiębiorcy często podróżują, przez co potrzebują zgrabnego i względnie lekkiego urządzenia, które zawsze mogą zabrać ze sobą. Przekątna ekranu powinna więc wynosić w tym przypadku 12'' lub 13''. Takie wymagania spełnia np. laptop HP Elitebook 820 Z ekranem 12,5'' oraz procesorem Intel Core i5. Co ważne, komputer ten pozwala przechowywać wiele danych za sprawą dysku twardego o pojemności 256 GB. Niezwykle podobne parametry posiada również laptop Lenovo ThinkPad X240, czyli reprezentant niemal legendarnej linii komputerów przenośnych.

 

Komputer dla naukowca

 

Przedstawiciele świata nauki, podobnie jak instytucje, w których pracują, zwykle nie dysponują zbyt grubymi portfelami. Jednocześnie, aby prowadzić badania, potrzebują niezawodnych komputerów o najlepszych parametrach. Laptop po leasingu okazuje się więc często jedynym rozwiązaniem, gdyż jest to wydajny sprzęt w cenie nawet o kilkadziesiąt procent niższej niż w sklepie.

 

 

Miłośnicy gier komputerowych

 

Gry komputerowe to programy o największych wymaganiach sprzętowych. Co więcej, nieustannie powstają coraz to nowsze i lepsze gry, uruchamiane tylko na najlepszym sprzęcie. Tym samym chcąc być na bieżąco, gracz musi dosyć często wymieniać komputer. Jeżeli za każdym razem miałby iść do sklepu po nowy sprzęt, z pewnością zrujnowałoby to jego finanse. Laptopy poleasingowe stanowią o wiele bardziej opłacalną alternatywę.

 

Komputery dla szkół

 

Laptopy zamiast komputerów stacjonarnych to rozwiązanie, na które coraz częściej decydują się dyrektorzy szkół, zapewniając w ten sposób większą swobodę nauczycielom i uczniom. Ze względu na ogromne potrzeby względem ilości sprzętu oraz ograniczony budżet– zarówno placówkom publicznym jak i prywatnym – proponujemy laptopy po leasingu. W specjalnej ofercie dla szkół, bez dodatkowych opłat w komputerach instalujemy Windows 10. Istnieje również możliwość skorzystania z dedykowanego pakietu Office, optymalizującego procesy nauczania.

 

 

 

Wydaje się, iż tak naprawdę laptop po leasingu to opcja dobra dla każdego. Warto rozważyć również zakup używanego laptopa do użytku domowego. Wbrew pozorom bowiem, komputer domowy również powinien cechować się dużą wydajnością, gdyż ze względu na zróżnicowane potrzeby poszczególnych domowników, istotna jest wszechstronność komputera.

 

Wybieramy poleasingowy laptop do pracy

Nie ma wątpliwości, że laptop wykorzystywany do pracy musi spełniać pewne konkretne wymagania. Niezwykle istotne są: wydajny procesor, który umożliwia jednoczesne uruchamianie kilku programów, duży ekran, a jednocześnie niewielkie rozmiary i mała waga. Koniecznością jest również instalacja oryginalnego oprogramowania. Czy aby zakupić komputer posiadający powyższe cechy, konieczny jest wydatek rujnujący finanse? Na pewno nie, jeżeli wybierze się poleasingowy laptop do pracy.

 

 

Dedykowany laptop do pracy

 

Omawiając najlepsze poleasingowe laptopy do pracy, nie sposób pominąć urządzenia z linii Lenovo ThinkPad. Jest to marka, która słynie z najwyższej klasy laptopów, przeznaczonych głównie do wykonywania obowiązków służbowych. Głównymi nabywcami komputerów z tej linii są przedsiębiorcy, którzy doceniają ich funkcjonalność, bezawaryjność, a także lekkość i rozmiary umożliwiające wygodne przewożenie urządzenia.

 

Godnym uwagi komputerem wymienionej marki jest Lenovo ThinkPad T440p, który jako używany laptop do pracy dostępny jest w cenie poniżej 1500 zł. Laptop napędzany jest procesorem IntelCore i5 M oraz posiada aż 8GB pamięci RAM, co zapewnia sprawną obsługę wszelkich niezbędnych w pracy programów. Ekran o przekątnej 14'' to uniwersalne rozwiązanie, które umożliwia wygodne użytkowanie komputera w celach służbowych i rozrywkowych, jak również wygodny transport sprzętu podczas delegacji. Tym, którzy szukają jeszcze wydajniejszego laptopa do pracy, polecamy model Lenovo ThinkPad T540p z czterordzeniowym procesorem IntelCore i7, taktowaniu 2800 MHz i pamięci RAM 8GB. Przekątna ekranu wynosi w tym przypadku 15,6'', co czyni komputer odrobinę mniej poręcznym, jednak nadal jest to urządzenie lekkie i jak najbardziej mobilne. Używany laptop do pracy Lenovo ThinkPad T540p to sprzęt klasy premium, stanowiący jedną z najatrakcyjniejszych propozycji w ofercie laptopów poelasingowych.

 

Oczywiście, poleasingowe laptopy do pracy to nie tylko urządzenia marki Lenovo. Alternatywę stanowi choćby HP Elitebook 840 G1, czyli kompaktowy komputer do użytku w domu, w pracy i w podróży. Urządzenie z ekranem o przekątnej 14'' napędza procesor IntelCore i5, natomiast RAM to 8GB. Tym samym pod względem najważniejszych parametrów laptop ten jest niezwykle podobny do omawianego wcześniej modelu Lenovo ThinkPad T440p.

 

Poleasingowy laptop do 800 zł

Nie da się kupić dobrego laptopa poniżej 1500 zł? Nic bardziej mylnego. O ile jeszcze stwierdzenie to mogłoby być prawdą w odniesieniu do nowych urządzeń, o tyle wysokiej jakości, wydajny laptop poleasingowy można dostać nawet w dwukrotnie niższej cenie. Doradzamy, jaki tani laptop do 800 zł warto kupić.

 

Poleasingowy laptop do 800 zł

 

Poleasingowy laptop do 800 zł dla wymagających

 

Tani sprzęt dostępny za mniej niż 800 zł to wcale nie jest propozycja kierowana tylko i wyłącznie do tych, którzy szukają jak najtańszego sprzętu do użytku doraźnego. W tej cenie można dziś bowiem nabyć urządzenie, które doskonale sprawdzi się w codziennej pracy biznesowej. Dobry tani laptop do 800 zł to np. Lenovo ThinkPad T430s. Seria ThinkPad od lat jest ceniona przez znawców, jak i użytkowników, którzy wskazują na wydajność, zachwycającą estetykę oraz wytrzymałość laptopów z tej linii. Wymieniony model napędza dwurdzeniowy procesor Intel Core i5 M, którego taktowanie wynosi 2600 MHz. Do tego dochodzi pamięć RAM 4 GB i pojemność dysku 320 GB, a to wszystko w cenie 750 zł.

 

Poleasingowy laptop do 800 zł, który można zaliczyć do urządzeń podobnej klasy co omówiony powyżej model, to Dell Latitude E6420. Parametry tego sprzętu są bardzo podobne. Tak jak u poprzednika, ten tani laptop do 800 zł napędza Intel Core i5 M, natomiast taktowanie w tym przypadku wynosi 2500 MHz. Przekątna ekranu to 14,1 cala wobec 14 cali u poprzednika, natomiast rozdzielczość jest taka sama i wynosi 1366x768. Pojemność dysku jest nieco mniejsza i wynosi 250 GB. Jeżeli planuje się kupić laptop do 800 zł używany Dell Latitude E6420 to jeden z lepszych wyborów.

 

Laptop podróżny do 800 zł

 

Każdemu, kto wiele podróżuje z laptopem, warto polecić model HP EliteBook 2570p. Niewielkie gabaryty i przekątna ekranu 12,5 cala sprawiają, iż urządzenie bez trudu zmieści się do torby czy plecaka. Zadowalające są również parametry techniczne urządzenia zasilanego przez Intel Core i5 – 3320 M o taktowaniu 2,6 MHz. Laptop daje możliwość podłączenia niemal dowolnego sprzętu zewnętrznego, dzięki wyjściom USB, VGA, Display Port i innym.

Niezawodny laptop, czyli o serii laptopów Lenovo ThinkPad

Linia ThinkPad jest dziś przez wielu określana mianem legendarnej. Jej początki sięgają roku 1992, kiedy to na rynku pojawiły się pierwsze urządzenia z serii, wtedy jeszcze pod marką IBM. Dopiero w 2005 roku linię produkcyjną przejęła firma Lenovo, jednak od tego czasu laptopy z serii wcale nie straciły na jakości.

 

Cechy charakterystyczne laptopów z serii ThinkPad

 

 Poleasingowe laptopy Lenovo ThinkPad

 

Laptopy z serii ThinkPad określane są najczęściej jako biznesowe, przeznaczone głównie do pracy. Co to oznacza w praktyce? Jak to bywa z laptopami biznesowymi, cechują się one wyjątkowym stylem wykonania, smukłością oraz wytrzymałością. Ponadto, jest to sprzęt bardzo wydajny. Zarówno nowe, jak i używane laptopy lenovo thinkpad zwykle służą użytkownikom przez wiele lat.

 

Warto również wspomnieć o mini-dżojstiku, jak można określić track point, czyli element klawiatury charakterystyczny dla laptopów z omawianej serii. Umożliwia on poruszanie kursorem, niemniej jednak wszystkie laptopy z serii posiadają również tradycyjne touchpady.

 

Poleasingowe laptopy lenovo thinkpad – polecane modele

 

W zasadzie cała seria laptopów ThinkPad zasługuje na docenienie, niemniej warto wyróżnić w tym miejscu linię X1. Dlatego też polecamy zwrócić uwagę na poleasingowy laptop lenovo thinkpad X1 Carbon. Napędza go dwurdzeniowy procesor Intel Core i7 wspierany pamięcią operacyjną aż 8 GB. Zachwyca również rozdzielczość 14-calowego ekranu wynosząca 1600x900. Używane laptopy lenovo thinkpad X1 Carbon można nabyć już za 1.5 tys. zł.

 

Dla tych, którzy od swojego urządzenia wymagają jeszcze więcej, dobrym wyborem będzie poleasingowy laptop lenovo thinkpad T540p. Tutaj również obecny jest Intel Core i7, jednak aż 4-rdzeniowy. Do tego użytkownik otrzymuje większy ekran, gdyż jego przekątna to aż 15,6 cali. Imponuje rozdzielczość dużego wyświetlacza, która wynosi aż 1900x1080. Pomimo większych rozmiarów i wyjątkowych parametrów technicznych ten poleasingowy laptop lenovo thinkpad wciąż należy uznać za zgrabne i poręczne urządzenie idealne do pracy w każdych warunkach.

 

Warto tu wspomnieć także o serii ThinkPad W.. np., W540, W530 itp.. Jest to seria przeznaczona dla profesjonalistów którzy potrzebują wydajnej maszyny do projektowania w 3D lub grafik inżynierskich. Tą serię wyróżnia dedykowana karta graficzna (niezbędna przy projektowaniu), wysoka rozdzielczość matrycy oraz wydajny czterordzeniowy procesor.

Laptopy poleasingowe HP EliteBook – jaki wybrać?

HP EliteBook to seria laptopów wysokiej klasy, która powstałą głównie z myślą o biznesie, w którym liczy się styl i troska o szczegóły. Urządzenia z tej serii są stylowe i szykowne, a jednocześnie cechują się wyjątkową wytrzymałością, ważną podczas wyjazdów służbowych i użytkowania sprzętu w różnych niestandardowych warunkach.

 

Zakup nowego laptopa z serii HP EliteBook to duży wydatek, na który mogą sobie pozwolić nieliczni. Co innego laptop hp elitebook poleasingowy, który mogą Państwo nabyć w cenie nierujnującej portfela. Na które modele z serii szczególnie warto zwrócić uwagę?

 

HP EliteBook 8470p

 Poleasingowy laptop HP EliteBook 8470p

Jeden z najpopularniejszych modeli laptopów z serii EliteBook. Jest to urządzenie ze średniej półki, dostępne w cenie do 1000 zł w ofercie poleasingowej. Laptop został wyposażony w dwurdzeniowy

procesor Intel Core i5 M oraz 4 GB pamięci RAM, natomiast pojemność dysku twardego wynosi 500 GB. Laptop poleasingowy hp Elitebook 8470p posiada ekran o przekątnej 14 cali oraz rozdzielczości 1366x768, co umożliwia oglądanie filmów, obrazów i grafik w jakości HD. Urządzenie to stanowi idealną propozycję dla każdego, kto szuka eleganckiego i poręcznego sprzętu w przystępnej cenie.

 

HP Compaq EliteBook 840 G1

 Poleasingowy laptop HP Compaq EliteBook 840 G1

Model laptopa z serii EliteBook zaliczany jest do sprzętu o klasę wyższego od urządzenia omówionego w poprzednim akapicie. Sprzęt napędza wyposażony w dwa rdzenie Intel Core i5 wspierany pamięcią operacyjną 8 GB. Pojemność dysku twardego wynosi 500 GB, jednak laptop poleasingowy hp Compaq EliteBook 840 G1 posiada również wejście na dodatkową kartę pamięci. Rozdzielczość 14-calowego ekranu to w tym przypadku aż 1600x900. Omawiany laptop poleasingowy hp Compaq EliteBook 840 G1 posiada wgrany oryginalny system Windows 10 Professional OEM MAR.

 

HP EliteBook 840 G2

Poleasingowy laptop HP EliteBook 840 G2

 

Jeżeli interesują Państwa laptopy poleasingowe HP EliteBook z najwyższej półki, warto przyjrzeć się modelowi 840 G2. Jest to propozycja dla najbardziej wymagających użytkowników. Urządzenie posiada procesor Intel Core i5 M z dwoma rdzeniami, o taktowaniu aż 2200 MHz. Pamięć operacyjna w tym modelu to 4 GB, natomiast dysk twardy, podobnie jak u poprzedników, mieści 500 GB. Jak widać, pod względem podstawowych parametrów urządzenie nie odbiega znacząco od innych laptopów z serii. Niemniej jednak otrzymuje najwyższe noty, jeżeli chodzi o prędkość działania, komfort użytkowania oraz design, co sprawia, iż zalicza się do najwyżej cenionych laptopów.

Świętujemy 100 lat firmy !

 

 

Z niezwykłą przyjemnością pragniemy poinformować, że Sims Metal Management w tym roku świętuje 100-lecie swojej działalności. Jest to ważne osiągniecie, którym tylko nieliczne firmy mogą się pochwalić. Sims Recycling Solutions stanowi część większej organizacji, którym jest Sims Metal Management.

Firma swoje początki zawdzięcza Albertowi Sims, który to w 1917 roku w dopiero co rozwijającym się australijskim mieście – Sydney, założył małą firmę recyklingową. Z biegiem czasu z małego zakładu w Newton, w Australii, firma szybko rozwinęła się i teraz prowadzi działalność w 20 krajach i generuje roczną sprzedaż o wartości 5 miliardów dolarów.

Jednak pełny międzynarodowy zasięg działalności został zrealizowany dzięki stworzeniu Sims Recycling Solutions w 2004 roku. Poprzez liczne kluczowe przejęcia i inwestycje obejmujące tak różne kraje jak Wielka Brytania, Holandia, Belgia, Szwecja, Niemcy, USA, Indie, Austria, Dubaj i Republika Południowej Afryki doprowadziły do tego, że SRS osiągnęło prawdziwą globalną skalę.

W kolejnych latach działalność chcemy dalej rozwijać się na różnych płaszczyznach biznesu i dbać o zadowolenia naszych klientów. 

Parametry laptopa - na co zwrócić uwagę przy wyborze komputera?

Zakup laptopa dla większości ludzi nie jest codziennością, dlatego podsumowaliśmy dla Ciebie najwazniejsze parametry, które pomogą Ci dobrać odpowiedni sprzęt do Twoich wymagań. Choć czasem mogłoby się wydawać, że na rynku jest dostępna ogromna ilość laptopów to trzeba pamiętać że nie każdy będzie odpowiedni dla Ciebie. Przekonaj się jak poszczególne parametry wpływają na pracę komputera i wybierz to czego potrzebujesz! Niech wnętrze Twojego komputera już nigdy nie będzie dla Ciebie tajemnicą!

 

  Wielkość ekranu   
 

– standardowa wielkość ekranu wynosi ok 14” do 15”, jednak powinieneś ją przede wszystkim dopasować do swoich codziennych zadań. Jeżeli potrzebujesz laptopa do obróbki grafiki to warto wybrać laptopa z ekranem o przekątnej 17”, która pozwoli na swobodne korzystanie z aplikacji i dostrzeżenie wielu szczegółów bez zbędnego obciążania wzroku. Jeżeli zamierzasz często zabierać sprzęt ze sobą to warto wybrać laptop z mniejszym ekranem. Odpowiednia będzie wtedy wielkość 14” lub nawet mniejsza – 12”, tak jak w laptopach z funkcją tabletu jak Dell XPS12 lub Thinkpad Yoga S1.

 
  Procesor   
  – procesor  w głównej mierze odpowiada za wydajną pracę komputera, więc pozwala sprawnie pracować ze sprzętem. Procesor jest sercem komputera, który dostarcza mocy obliczeniowej i jeżeli jest dostosowana do wymagań komputera pozwala sprawnie pracować ze sprzętem, jeżeli nie, praca może okazać się trudna i przede wszystkim wymagająca wiele cierpliwości i czasu. Zacznijmy od przedstawienia głównych procesorów Intel, które ułatwią Ci wybór odpowiedniego modelu:  
 

Intel Core i3 – sprawdza się w podstawowych codziennych czynnościach typu: przeglądanie witryn internetowych, korzystanie z portali społecznościowych (facebook, instagram, itp.), obsługi programów do edycji dokumentów czy innych programów biurowych, więc możesz spokojnie wybrać ten model, jeżeli powyższe zadania należą do Twojej codzienności

Intel Core i5 – jest stworzony już dla bardziej zaawansowanych aplikacji oraz osób szukających wydajniejszych procesów przystępnych cenowo, więc jeżeli cenisz sobie wyższą jakość ten procesor to dobry wybór

Intel Core i7 – jest dedykowany najbardziej wymagającej grupie odbiorców, która potrzebuje sprzętu do obsługi zaawansowanych aplikacji, programów czy gier, np. graficy, inżynierzy. Są też znacznie droższe od swoich poprzedników, więc jest to najlepszy wybór przy wyższych parametrach laptopa. 

 

Przy wyborze procesora ważnym aspektem jest ilości rdzeni procesora, która im jest wyższa tym większa wydajność procesora. Standardowo jest od dwóch do czterech rdzeni. Wielordzeniowość jest wykorzystywana przy zaawansowanych aplikach lub przy korzystaniu z kliku aplikacji jednocześnie.

 
  Pamięć  RAM  
 

  jest to pamięć operacyjna, która odpowiada za płynną pracę z komputerem oraz pozwala swobodnie korzystać z kilku programów/aplikacji jednocześnie.  Standardowa wartość pamięci RAM to 4 GB – taka wartość pozwala na korzystanie ze sprzętu bez zbędnych przestojów. Obecnie pamięć RAM można rozbudować nawet do 64 GB DDR3 lub 128 GB DDR4, ale taka pojemność jest wykorzystana w naprawdę wymagających branżach .

 
  Dysk    
 

- dysk twardy to skarbnica Twojego komputera. W zależności od tego co będziesz na nim przechowywał, będziesz potrzebował odpowiedniej pojemości. Najczęsciej spotykane pojemności to od 250GB do 1000 GB HDD oraz od 128 GB do 512 GB SSD. Dyski SSD są znacznie droższe od HDD. Różnica cenowa wynika głównie z faktu, iż dyski SSD są znacznie szybsze, co pozwala błyskawicznie uruchomić komputer czy też różne programy oraz bardzo sprawnie zapisywać treści na dysku, więc jeżeli cenisz sobie czas zwróć uwagę czy by w parametrach laptopa był własnie dysk SSD. Dodatkowym atutem SSD jest jego bezszelestna praca, która nie będzie Cię rozpraszać przy wielogodzinnej pracy. 

 
  Matryca   
  – ważnym elementem przy wyborze matrycy jest wybór rozdzielczości wyrażona w pikselach w pionie i poziomie, np. (1600x900).  Niskie rozdzielczości są wystarczające do podstawowego użytku, wyższe są przydatne, np. w obróbce grafiki czy w rysunkach inżynierskich.
Im wyższa rozdzielczość, tym więcej szczegółów obrazu dostrzeżesz oraz ujrzysz efekty swojej pracy w szerszym spojrzeniu.  Jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości przedstawianego obrazu, jak np. nasycenie, głębia kolorów to warto wybrać się matrycę IPS, które  właśnie taki efekt zapewniają, jednak nie zapewniają błyskawicznej odpowiedzi obrazu na sceny akcji więc mogą nie spełniać wymagań wyrafinowanych graczy. 
 
  Złącza   
 

– przy wyborze laptopa warto także zwrócić uwagę jakie złącza posiada laptop. Poniżej przedstawiamy najistotniejsze:

 
 

USB 3.0 – odpowiada za przesyłanie danych. Generacja 3.0 pozwala robić to znacznie szybciej niż jego starsze odpowiedniki. Port USB jest standardem w laptopach, jednak nie każdy laptop posiada wersję 3.0

HDMI – ma zastosowanie w przesyłaniu sygnału audio/video bez utraty jakości. Wypiera starsze standardy (VGA, DVI)

VGA – służy do przesyłania obrazu. Jest obcenie rzadko stosowany, a przesyłany obraz jest słabej jakości.

DisplayPort – tak jak HDMI stworzony do przesyłania sygnału audio/wideo. Jakość przesyłanego obrazu jest wysoka, jednak w porównaniu do HDMI został stworzony na potrzeby rynku komputerowego.

FireWire – stosowany najczęściej do podłączania cyfrowych urządzeń optycznych. Często stosowany w urządzeniach Apple.

RJ-45 – złącze pozwalające podłączyć komputer do modemu.

Czytnik kart SD – pozwala na zapis lub odczyt danych z kart pamięci.

 
  System operacyjny  
 

System operacyjny pozwala zarządzać całym środowiskiem komputera. Obecnie najpopularniejszy system to Windows 10 Home lub Professional. Home, może być  z powodzeniem stosowany w domu, natomiast wersja PRO jest odpowiednia dla przedsiębiorstw. Zwróć uwagę przy wyborze systemu czy rozszerzenia Proffessional będą Ci potrzebne w codziennej pacy. 

Główne różnice pomiędzy tymi systemami polegają, na tym że w wersji Pro masz możliwość odraczania aktualizacji, aż do 8 miesięcy oraz możliwość pracy w domenie co jest szczególnie istotnie w przedsiębiorstwach. 

 
  Załączone akcesoria  
 

Każdy laptop, żeby działać potrzebuje baterii, która zapewnia działanie laptopa przy odłączeniu od zasilacza oraz zasilacz który pozwala naładować baterię komputera. Naszym standardem jest dołączanie obu akcesoriów, tak aby klient mógł po zakupie w pełni korzystać ze sprzętu.  

 
  Obudowa   
 

Obudowa komputera może nie jest najistotniejszym parametrem ale jest ważna przy wyborze odpowiedniego laptopa. Jeżeli zależy Ci na trwałej obudowie warto zakupić laptop z serii biznesowych. Zastosowanie w nich materiały pozwalają cieszyć się ich odpornością i pozwalają zabierać go ze sobą w podróż nie powodując obaw o jego uszkodzenia. Najczęściej stosowane materiały w obudowach laptopów oferowanych w Device.pl to aluminium  lub magnez. Obudowy z taniego plastiku uginają się pod naciskiem, pękają i łatwo ulegają uszkodzeniu.

 

 

Zakup laptopa dla większości ludzi nie jest codziennością, dlatego podsumowaliśmy dla Ciebie najważniejsze parametry, które pomogą Ci dobrać odpowiedni sprzęt do Twoich wymagań. Choć czasem mogłoby się wydawać, że na rynku jest dostępna ogromna ilość laptopów to trzeba pamiętać że nie każdy będzie odpowiedni dla Ciebie. Przekonaj się jak poszczególne parametry wpływają na pracę komputera i wybierz to czego potrzebujesz! Niech wnętrze Twojego komputera już nigdy nie będzie dla Ciebie tajemnicą!

 

 

Wybór odpowiedniego Laptopa - wskazówki dla kupującego

 

Pierwszym krokiem przy wyborze laptopa powinno być zadanie sobie pytania: do jakich zadań potrzebuję laptopa? Określenie podstawowych czynności do których będziesz wykorzystywał swojego laptopa pozwoli Ci dobrać odpowiednią specyfikację. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze zastosowania. 

 

  Codzienne użytkowanie    
 

jeżeli potrzebujesz laptopa do codziennych czynności typu: przeglądanie witryn internetowych, oglądanie filmów, edycja dokumentów tekstowych czy też obsługa prostych programów biurowych wystarczający będzie dla Ciebie komputer z procesorem Intel Core i3 lub i5 z dyskiem twardym HDD lub SSD jeżeli zależy Ci na bardzo szybkiej pracy dysku oraz pamięcią operacyjną (RAM) 4 GB. Pojemność dysku twardego możesz dopasować do własnych potrzeb – oferujemy dyski o pojemności od 160 GB do 500 GB! Takie parametry pozwolą swobodnie korzystać z laptopa podczas codziennych czynnościach domowych czy też biurowych w przyjemny i prosty sposób.

   
 

Dell Latitiude E6420, HP 8440pLenovo ThinkPad T420

 

   
  Laptop biznesowy    
  jeżeli szukasz komputera który spełni wymagania świata biznesu zapewne korzystasz z wielu aplikacji w tym samym czasie. Sprawne wykonywanie zadań i szybka praca komputera jest możliwa na nowszych procesorach od i5 czwartej generacji do i7 oraz dzięki pamięci RAM od 6 GB. Pamięć RAM pozwala na sprawne korzystanie z kilku aplikacji jednocześnie nie tracąc na płynności działania, natomiast procesor odpowiada za wysoką wydajność sprzętu. Warto tutaj także wspomnieć o rodzaju dysku. Otóż najlepiej zaopatrzyć swój sprzęt w dysk SSD który sprawnie i szybko uruchamia komputer i wszystkie aplikacje zaoszczędzając Twój czas a jego dodatkowym atutem jest bezszelestna praca, która nie będzie Cię rozpraszała podczas pracy.      
 

Lenovo ThinkPad T420s, HP 8470pHP 430 G1 

 

   
  Profesjonalne zastosowanie, praca z programami graficznymi (obróbka zdjęć, autocad)    
 

jeśli zdjęcia, grafiki czy rysunki inżynierskie to Twoja codzienność to niezbędnym elementem Twojego laptopta jest dedykowana karta graficzna z dobrym układem chłodzącym pozwalającym na jej odpowiednie fukncjonowanie. Aby karta graficzna mogła spełniać swoje zadania i odpowiednio odtwarzać grafiki, ukazywać wypukłości czy też pokazać wysoką jakość tekstury w grafice trójwymiarowej potrzebna jest wysoka rozdzielczość matrycy (Full HD, HD), która świetnie odzwierciedli każdy szczegół wyświetlanego obrazu. Warto też pokusić się o matrycę iPS, którą szczególnie docenią użytkownicy ceniący wysoką jakość obrazu. Matryca IPS ma szersze kąty widzenia w porównaniu do tradycyjnych matryc oraz szerszą paletę barw co zadowoli grafików czy fotografów. Często laptopy o tak wysokiej specyfikacji występują z 17” calowymi ekranami co pozwala zachować komfort pracy.

   
 

Dell Precission M6600 (Intel Core i5), Dell Precicion M6600 (Intel Core i7)Lenovo ThinkPad W540

 

   
  Użytkowany w podróży, podczas prezentacji    
 

jeżeli jesteś człowiekiem, który dużo podróżuje bądź często zabiera laptopa ze sobą do pracy czy na studia, ważnym atutem będzie gabaryt urządzenia. Warto pokusić się o ultrabooki, które dzięki swoim wysmuklonym kształtom nie tylko zyskują na designie ale przedewszystkim zajmują niewiele miejsca i są lekkie. Jeżeli często podróżujesz dobrym rozwiązaniem jest laptop z fukcją laptopa i dotykowym ekranem. Możesz go złożyć i trzymać w jednej dłoni, a drugą korzystać w laptopa za pomocą dotykowego ekranu. Często takie mobilne, podróżne laptopy mają ok 12”-14” i są pozbawione napędów optycznych, co jest ich kolejnym atutem wpływającym na elegancki i minimalistyczny wygląd.

   
  Dell xps 12, Lenovo X1 Carbon     

 

Laptop do 1000 zł ? | TOP 3 tanich laptopów poleasingowych.

Masz ograniczony budżet? Nie chcesz wydawać dużych pieniędzy na nowy sprzęt komputerowy?  Po prostu potrzebujesz laptopa do codziennych zadań. To idealnie trafiłeś! Przygotowaliśmy dla Ciebie TOP 3 tanich, laptopów poleasingowych, które spełnią powyższe wymagania.

Laptop poleasingowy czy raczej nowy sprzęt z marketu?

Pytanie które zadaje sobie dużo osób przed decyzją o zakupie. Na sklepowych półkach również znajdziemy laptopy do 1000 zł, które dopiero co wyjechały z linii produkcyjnej. Ale czy to, że są one nie używane oznacza, że są lepsze niż poleasingowe?

Odpowiedź brzmi jednoznacznie – nie. Jest to spowodowane jakością materiałów z jakich jest wykonany taki sprzęt do 1000 zł. Są to tanie plastiki, które w żaden sposób nie są odporne na zarysowania, na codzienną pracę ze sprzętem. Inaczej jest ze sprzętem poleasingowym. Urządzenia te muszą być stworzone z wytrzymałych elementów, aby służyć pracownikowi w jego zadaniach. Duży nacisk kładzie się szczególnie na obudowę matrycy i zawiasy. Dzięki czemu laptop poleasingowy służy Tobie na długie lata.

 

Jakie cechy posiada laptop poleasingowy do 1000 zł ?

Wśród laptopów do 1000 zł dominują urządzenia o 14 calowych matrycach. Dzięki czemu świetnie nadają się jako urządzania mobilne, które można bez obaw zabrać w podróż. Standardową pojemnością dysku twardego w laptopach poleasingowych jest około 200 GB. Jest to wystarczająca ilość miejsca aby zapisywać i zachowywać ważne pliki. Za efektywne działanie sprzętu odpowiada pamięć RAM. Na pokładzie laptopów znajdziemy w standardzie 4 GB. Gwarantuje to szybką i bezproblemową pracę sprzętu. Warto wspomnieć o mózgu każdego laptopa, którym jest procesor. W dzisiejszych czasach praktyką jest aby pracować na procesorze i5 lub wyższym. Dlatego,  w laptopach poleasingowych znajdziemy właśnie taki procesor.  Aby można być użytkować laptop niezbędny jest system operacyjny. W device.pl oferujemy za dodatkową opłatę zakup oryginalnego systemu Windows 8 lub Windows 10 w wersji OEM MAR. O legalności systemu świadczy naklejka licencyjna umieszczona na obudowie zakupionego sprzętu. Posiada ona swój unikalny numer oraz klucz do aktywacji systemu. 

Oto nasze propozycje laptopów poleasingowych do 1000 zł:

 

Dell Latitude E6420 - Intel i5-2520M 2,5 GHz/ 4GB RAM / 250GB HDD / DVD

Jako pierwszy model do 1000 zł proponujemy Dell Latitude E6420. Jest to jeden ze sztandarowych laptopów firmy Dell. Jest to jeden z częściej wybierany modeli z naszego asortymentu. Co takiego skłania naszych klientów do zakupu właśnie Della E6420 ? Zapewne jego ponadczasowy design, ergonomiczna klawiatura i szereg złącz, takich jak HDMI czy USB. Również ten model jest odpowiedni dla osób, które kontaktują się za pomocą Skype, ponieważ E6420 posiada kamerę.

Della Latitude E6420 możesz mieć za jedyne 699 zł (z opcją Windows 10 Home za 799zł).

KUP TERAZ >>

Lenovo ThinkPad T410 - Intel Core i5-520M 2,4GHz / 4GB RAM / 160GB HDD / DVD-RW

W naszym zaplanowanym budżecie możemy również zakupić Lenovo T410. W tym przypadku mamy do czynienia z modelem z rodziny ThinkPad. Na całym Świecie ta seria znana jest  niezawodności i dużej wytrzymałości na czynniki zewnętrzne. Urządzenie to przystosowane jest do obsługi programów biurowych i finansowo-księgowych, łącząc pożądane atrybuty takie jak pojemność oraz szybkość, dzięki czemu prace biurowe będą przebiegały bezproblemowo.

Z naszego rankingu laptopów do 1000 zł jest to model z najniższą ceną. Kupić go możesz w wersji standardowej za jedyne 599 zł.

 KUP TERAZ>>

HP EliteBook 8440p - Intel Core i5-520M 2,4 GHz/ 4GB RAM / 250GB HDD / DVD-RW

Ostatnim laptopem, który proponujemy do 1000 zł jest HP EliteBook 8440p. Laptop ten doskonale sprawdzi się w obsłudze codziennych zadań wymagających przygotowania i obróbki dokumentów czy też komunikacji. W celu zapewnienia jak największej efektywności, laptop musi być funkcjonalny, bezawaryjny i gwarantować komfort użytkowania. W pełni możesz cieszyć się z możliwości surfowania po Internecie czy oglądania swoich ulubionych filmów.

Już teraz możesz zamówić tego laptopa za 649 zł.

KUP TERAZ>>

 

Podsumowując, nie musisz wydawać dużych środków na nowy sprzęt. Przy niewielkim budżecie, u nas znajdziesz coś dla siebie, bez względu na to czy potrzebujesz sprzętu do oglądania filmów, przeglądania Internetu czy tworzenia i edytowania dokumentów tekstowych.

Pamiętaj także, że każdy model możesz dostosować do własnych wymagań dodając pamięci RAM, zwiększając pojemność dysku twardego bądź zainstalować system do użytku domowego lub profesjonalnego. Dla pełnego komfortu oferujemy 12 miesięczną gwarancję i pomoc naszego serwisu oraz 14 dniową możliwość zwrotu.

Podane ceny i dostępność modeli obowiązują na dzień 30 czerwca 2017 roku. 

Komputer poleasingowy - dlaczego warto go nabyć?

 

 


 
 

Czym w zasadzie jest sprzęt „poleasingowy” i jak do nas trafia?

       

Leasing to bardzo dogodna forma „zakupu” sprzętu komputerowego dla firm, który pozwala na zakup sprzętu najwyżej jakości. Dla dużych korporacji innowacyjny sprzęt to nie tylko prestiż i część wizerunkowa, ale przede wszystkim sprostanie wymaganiom jakie stawia dzisiejszy rynek i zapewnienie bezpieczeństwa dla wykonywanych operacji a także ochrony danych firmy. Kolejną kwestią jest ich trwałość, bezawaryjność i funkcjonalność  każdego dnia, którą może zapewnić wyłącznie profesjonalny sprzęt wysokiej klasy. Dlatego właśnie firmy z branż IT i sektora finansowego nie szczędzi kosztów na wyposażenie swoich pracowników w najlepszy sprzęt.

Jednak dynamicznie zmieniający się rynek IT zmusza firmy do wymiany sprzętu po 2-3 latach użytkowania na całkowicie nowy.  W ten sposób sprzęt poleasingowy trafia do nas gdzie jest dokładnie sprawdzany i testowany.

    Bezpieczeństwo zakupów.
    Każdy sprzęt, który Państwu oferujemy przechodzi dwukrotnie przez system sprawdzania opracowany na podstawie wieloletniego doświadczenia. Sprzęt, który trafia do sprzedaży jest całkowicie sprawny i funkcjonalny, a nasze wysokie standardy jakości obejmują dokładne sprawdzanie każdej sztuki przed wyruszeniem jej w drogę do klienta.
    Dlaczego warto kupić sprzęt poleasingowy:
   

Wiele komputerów jest z linii biznesowych zatem są to wysokiej klasy sprzęty dla profesjonalistów, ze specjalnie wzmacnianą obudową, świetnymi procesorami, szybkimi dyskami i często dedykowaną grafiką.  Muszą być wytrzymałe i niezawodne w codziennej pracy. 

   
 • atrakcyjna cena, często o połowę niższa w porównaniu do cen nowych laptopów tego samego modelu!
 • gwarancja na sprzęt 12 miesięcy , która daje Ci możliwość zwrócenia się z każdym kłopotem do naszego serwisu. Zawsze sprzedajemy sprzęt funkcjonalnie i technicznie sprawny, ale w razie problemów masz NASZE WSPARCIE.
 • gwarancja na baterie w laptopach min 1 h – w praktyce zwykle dłuższa. Naszym standardem jest aby sprzedawane baterie w laptopach działały przez min jedną godzinę bez zasilacza. Mają Państwo aż 10 dni na testowanie baterii. Jeżeli nie spełni ona standardu jednej godziny to zobowiązujemy się do jej wymiany.
 • legalna licencja dla sprzętu poleasingowego. Do każdego sprzętu istnieje możliwość zainstalowania legalnego systemu! Otrzymują Państwo klucz do systemu, który jest inny dla każdego zakupu, co wprowadza pewność że licencja została przypisana konkretnie do sztuki która została przez Państwa zakupiona. W ramach licencji otzymują Państwo:

  - sticker licencyjmy w postaci naklejki na sprzęcie

  - osobny wpis z licencją na fakturze

  - kopia zapasowa na stornie Microsoft

 • zakup u doświadczonego sprzedawcy sprzętów poleasingowych. Marka Device funkcjonuje na polskim rynku od 2000 roku oraz jest częścią globalnego lidera w swojej branży SIMS RECYCLING SOLUTION. Jesteśmy jedną z najlepszych firm specjalizujących się w sprzedaży sprzętu poleasingowego. Wiele lat doświadczenia nauczyło nas czego potrzebują klienci i jak spełnić Państwa wymagania. 
 • możliwość zmiany konfiguracji. Dajemy Państwu możliwość dopasowania konfiguracji do własnych wymagań. Możliwy jest wybór systemu operacyjnego, wielkość RAM, dysku twardego oraz napędu. W razie pytań czy wątpliwości zawsze służymy pomocą. 
   

Sprzęt poleasingowy jest sprzętem używanym więc może posiadać nieznaczne ślady użytkowania nie przeszkadzające podczas pracy z urządzeniem, delikatne ryski, otarcia na obudowie, ramce, itp. Są to ślady powstałe w wyniku codziennej pracy ze sprzętem, jednak nie wpływają one w żaden sposób na funkcjonalność sprzętu. 

   

Co się dzieje ze sprzętem poleasingowym zanim trafi do Państwa domów? 

   

Po przyjęciu nowej dostawy:

   
 • sprawdzamy konfigurację
 • weryfikujemy stan techniczny i wizualny
 • dokonujemy selekcji produktów
 • wprowadzamy produkty do aktualnej oferty
    Po złożeniu zamówienia przez klienta:  
   
 • instalujemy system, zmieniamy konfigurację, dołączamy akcesoria
 • ponownie sprawdzamy stan techniczny i funkcjonalny
 • zabezpieczamy paczkę na czas transportu i przekazujemy firmie kurierskiej