Szukaj
Filters
Zamknij
RSS

Wpisy w blogu '2019' 'lipiec'

Poleasingowy laptop do pracy za mniej niż 1500 zł? Tak, to możliwe!

Tani laptop do pracy to cel każdego, dla kogo komputer jest podstawowym narzędziem wykonywanego zawodu. Narzędziem, które musi być w pełni sprawne, solidne i trwałe, ale jednocześnie nie może być zbyt drogie, gdyż jak każde narzędzie może ulec uszkodzeniu i wówczas należy je po prostu wymienić na nowe. Równie sprawne i równie tanie. Na jaki laptop warto więc się zdecydować, mając w budżecie nie więcej niż 1500 zł?

Co w pracy sprawdzi się lepiej? Laptop używany czy nowy?

Zwykle na tego typu pytania odpowiada się: „to zależy”. I w tym przypadku jest podobnie. Wszystko bowiem zależy od tego, na czym Twoja praca polega. Ponieważ to do jej charakteru i związanych z nią wymagań powinieneś dobierać odpowiedni sprzęt komputerowy. Można przyjąć, że praca wymagająca posiadania laptopów o naprawdę potężnych parametrach lub sprawiająca, że będą one niezwykle intensywnie eksploatowane, preferuje zakup nowego sprzętu. Tak byłoby między innymi w przypadku grafików komputerowych, programistów czy projektantów gier. Nie jest to jednak żelazną regułą, gdyż i oni są w stanie znaleźć na rynku używane laptopy o bardzo dobrych parametrach i w bardzo dobrym stanie.

laptop do pracy

W przypadku przeważającej większości pozostałych zawodów wymagających korzystania ze sprzętu komputerowego, zakup używanych, poleasingowych laptopów jest jak najbardziej uzasadniony. A przemawiają za tym trzy argumenty: ich jakość, stan oraz cena.

Laptopy poleasingowe zwykle są laptopami o naprawdę dobrych parametrach pracy, gdyż taki właśnie sprzęt najczęściej zamawiają duże korporacje. Różnica w cenie pomiędzy słabszym a mocniejszym laptopem pozostaje dla nich bez znaczenia i dlatego zwykle sięgają po urządzenia lepszej jakości. Często też takie poleasingowe laptopy praktycznie nie noszą żadnych śladów używania, co wynika chociażby ze specyfiki pracy w dużych firmach. Jeśli zaś chodzi o ich cenę, to jej przewaga w przypadku laptopów używanych jest po prostu oczywista.

Czym kierować się przy wyborze przekątnej ekranu laptopa?

Wybierając dla siebie tani laptop do pracy, warto kierować się trzema podstawowymi parametrami, czyli średnicą ekranu monitora, specyfikacją użytych komponentów oraz – rzecz jasna – ceną.

W naszej ofercie dostępne są laptopy o bardzo różnych przekątnych monitora, dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji. I właśnie preferencjami najlepiej jest się kierować przy ich wyborze. Przykładowo, Lenovo ThinkPad X240 posiada ekran o średnicy 12,5”, co klasyfikuje go w grupie najmniejszych laptopów, czy nawet notebooków. Jest jednak niezwykle poręczny, łatwy w przenoszeniu i doskonale sprawdza się jako narzędzie pracy, zwłaszcza narzędzie dodatkowe, pomocnicze, a jego aktualna cena to jedyne 800 zł! Na przeciwnym biegunie znajduje się za to poleasingowy laptop Lenovo ThinkPad T530, z przekątną ekranu 15”. Tak duży ekran pozwala na nieco większy komfort pracy, ale kosztem większej ilości zajmowanego miejsca np. w bagażu podróżnym. Aktualna cena tego modelu to jedyne 900 zł.

Czy laptop do pracy musi być mocny?

I tu również wszystko zależy od Twoich preferencji i potrzeb. Praktyka pokazuje jednak, że sprzęt komputerowy produkowany z myślą o typowej pracy biurowej absolutnie nie musi mieć wyjątkowej mocy. Wręcz przeciwnie, może zawierać komponenty spełniające wyłącznie podstawowe funkcje. Przy obecnej technologii prawdopodobnie i tak nie będziesz w stanie w pełni wykorzystać ich wciąż ogromnych możliwości. Spokojnie możesz więc sięgnąć po laptopa poleasingowego Dell Latitude E5420, z procesorem i5-2520M 2,5 GHz, pamięcią 4 GB RAM i dyskiem 250 GB HDD (aktualna cena to 519,99 zł). Sprzęt tego typu w zupełności spełni Twoje oczekiwania.

Lepszą charakterystyką wyróżnia się również używany laptop DELL Latitude E5250 z wysokiej klasy procesorem i5-5300U 2.3 GHz. Jego jakość i jednocześnie komfort pracy podnosi zamontowany w nim dysk 128 GB SSD oraz spora ilość, bo aż 8 GB RAM. Model ten dostępny jest obecnie za jedyne 1170 zł.

Laptopy Dell Latitude – uniwersalna oferta dla biznesu i użytku prywatnego

Dell Latitude to seria laptopów, którą trudno ująć w jakiekolwiek ramy. Intencją producenta jest bowiem trafienie z tą linią do jak najszerszego grona odbiorców. Nie sposób przeoczyć zastosowanie rozwiązań biznesowych, jednak wiele z laptopów Dell Latitude to urządzenia przeznaczone do codziennego użytku prywatnego. Pomimo wielu różnic, komputery z tej serii mają jednak także cechy wspólne. Przyjrzyjmy się charakterystyce urządzeń z serii Latitude.

Procesor w laptopie Dell Latitude

Wszystkie laptopy używane Dell Latitdue, które posiadamy w naszej ofercie, wyposażono w procesor Intel Core i5. Należy jednak wspomnieć, że starsze modele pracowały również z procesorem Intel Core i3. Niemniej jednak nawet poleasingowe urządzenia wciąż dostępne w sprzedaży nie pracują na identycznych procesorach. Przykładowo, relatywnie tani, przeznaczony do średnio intensywnej eksploatacji domowej, Dell Latitude E5420 wyposażono w procesor i5-2520M. Jednaj już biznesowy używany laptop Dell Latitude E5250 korzysta z nowocześniejszego i5-5300U o taktowaniu 2900 MHz w trybie Turbo.

 

Mobilność laptopów Dell z serii Latitude

W zasadzie wszystkie laptopy z serii doskonale sprawdzają się jako urządzenia mobilne. Rzecz w tym, iż są niewielkich rozmiarów, również ich waga nie utrudnia transportu. Co prawda różnica w przekątnej matrycy w poszczególnych modelach jest dość spora – od 12,5 do 15,6 cala, jednak wyświetlacze wszystkich laptopów z serii można zaliczyć do rozmiaru co najwyżej średniego. Nie znajdziecie używanego laptopa Dell Latitude z matrycą 17 czy 19 cali, gdyż mobilność jest cechą wspólną komputerów z tej linii. Niewątpliwie w przypadku urządzeń o przekątnej ekranu 12,5 cala możemy wręcz mówić o ultramobilności. Taką przekątną posiada m.in. wspomniany już wcześniej Latitude E5420. Warto również wspomnieć o rozdzielczości matrycy laptopów z serii Latitude, która w zależności do modelu przyjmuje wartości: 1280 x 800 lub tak jak w przypadku modelu Dell Latitude E6330 - 1366 x 768. Ekrany komputerów umożliwiają zatem komfortowe oglądanie filmów czy obrazów. Ponadto, są one dostosowane do użytkowników korzystających z komputera wiele godzin dziennie – negatywny wpływ na zmęczenie oczu jest zminimalizowany.

 

Rozwiązania biznesowe

Z założenia laptopy Dell Latitude nie są urządzeniami typowo biznesowymi, za wyjątkiem kilku modeli z tej serii. Niemniej jednak wszystkie laptopy Latitude korzystają z rozwiązań biznesowych, do których należy zaliczyć choćby relatywnie niewielkie przekątne ekranów. Jednak to nie wszystko. Komputery z linii Latitude cechuje wyjątkowo wytrzymała obudowa, która sprawdza się nawet w najtrudniejszych warunkach. Co prawda w przypadku niektórych modeli obudowa częściowo jest plastikowa, jednak zawiera również elementy metalowe. Natomiast część modeli posiada obudowy w całości metalowe, odporne na uderzenia i upadki. Warto jednak zwrócić uwagę, iż obudowa komputerów z omawianej serii jest stosunkowo cienka. Używane laptopy Dell Latitude stanowią w końcu ofertę m.in. dla osób poszukujących komputerów mobilnych, stąd tez konieczne było znalezienie kompromisu między wytrzymałością laptopa, a jego wagą.

 

Dla kogo używany laptop Dell Latitude?

Ze względu na różnorodność, używane laptopy Dell Latitude nie posiadają jednej, ściśle określonej grupy docelowej. Z pewnością najbardziej wydajne urządzenia z tej serii doskonale sprawdzą się w użytku biznesowym. Warto również zwrócić uwagę na wyjątkowo małe ekrany niektórych egzemplarzy. Matryca o przekątnej 12.5 cala umożliwia korzystanie z komputera zawsze i wszędzie – przy stoliku w pociągu, czy też w kawiarni, podczas oczekiwania na spotkanie. Tańsze laptopy o większych przekątnych, ale zwykle również mniej wydajnych procesorach, doskonale spiszą się w użytku domowym. Wiele pożytku będą z nich mieli uczniowie i studenci. Proponowane przez nas używane laptopy Dell Latitude, to m.in.:

 

  • Dell Latitude E5250 – wymieniony już wcześniej laptop biznesowy z wydajnym procesorem i5-5300U, pamięcią RAM 8 GB, dyskiem SDD 128 GB i zintegrowaną kartą graficzną. Cena urządzenia używanego nie przekracza 1200 zł.

  • Dell Latitude E5420 – propozycja dla użytkowników prywatnych. Urządzenie pracuje na procesorze i5-2520M, pamięć RAM to 4 GB, przekątna ekranu to 14 cali, a cena poleasingowa to ok. 500 zł.

  • Dell Latitude E6410 – pozycja dla oszczędnych, gdyż poleasingowy laptop kosztuje niewiele ponad 450 zł. Posiada on procesor i5-520M, pamięć RAM 4 GB i przekątną matrycy 14,1 cala