Szukaj
Filters
Zamknij
RSS

Wpisy w blogu '2019' 'maj'

Ranking używanych laptopów do 2500 zł

Na rynku pierwotnym 2500 zł to zdecydowanie zbyt mało, aby zakupić laptop z najwyższej półki. Pieniądze te pozwolą nabyć co najwyżej przeciętny sprzęt o umiarkowanych parametrach. Konstruując urządzenia z tej półki cenowej, producenci są zmuszeni iść na pewne ustępstwa, rezygnując z wysokiej wartości pewnych parametrów na rzecz innych. Niemniej jednak istnieje sposób na zakup laptopa premium do 2500 złotych. Konieczne jest jednak rozpoczęcie poszukiwań na rynku wtórnym. Przygotowaliśmy dla Was ranking używanych laptopów do 2500 zł. Przygotowaliśmy propozycje pięciu, naszym zdaniem najlepszych, urządzeń dostępnych w tej cenie. Warto jednak pamiętać, że ranking jest subiektywny, poza tym w zależności od potrzeb, dla każdego inne urządzenie może się okazać tym najlepszym.

 

Miejsce 5. – Lenovo ThinkPad T440p

 

Nasz ranking laptopów do 2500 zł rozpoczynamy od urządzenia dostępnego za połowę maksymalnej kwoty, którą dysponujemy. Lenovo ThinkPad T440p można nabyć już za 1200 zł, jednak pod względem specyfikacji urządzenie niewiele ustępuje najlepszym urządzeniom, droższym o kilkaset złotych. Sprzęt napędzany jest przez Intel Core i5 M oraz pamięć roboczą 4 GB. Z pewnością są to parametry, które umożliwiają uruchamianie nawet najbardziej wymagających aplikacji. Użytkownik ma do dyspozycji ekran o przekątnej 14 cali, który z jednej strony gwarantuje bardzo wygodne użytkowanie sprzętu, a z drugiej nie zwiększa przesadnie rozmiarów urządzenia. Tym samym Lenovo ThinkPad T440p to idealny laptop dla tych, którzy korzystają z komputera w podróży. Warto w tym miejscu również podkreślić, że posiada on wyjątkowo smukłą budowę oraz jest stosunkowo lekki. Ponadto, co charakterystyczne dla laptopów z tej serii, omawiany model charakteryzuje się wytrzymałością na wstrząsy oraz uderzenia.

 

Miejsce 4. – Dell Latitude E5250

 

Propozycja firmy Dell to kolejny model dostępny w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Wystarczy 1300 złotych, aby zakupić ten wydajny, wytrzymały, elegancki sprzęt. Urządzenie posiada procesor Intel Core i5-5300u oraz aż 8 GB pamięci. Specyfikacja ta jest wyjątkowa jak na laptop dostępny w cenie poniżej 1500 zł, dlatego też zdecydowaliśmy się zamieścić go w rankingu używanych laptopów do 2500zł. Dell Latitude E5250 jest bowiem w stanie rywalizować ze zdecydowanie droższymi modelami, klasyfikowanymi jako sprzęt wyższej jakości. Jest to bardzo poręczne urządzenie, gdyż przekątna ekranu to w tym przypadku zaledwie 12,5 cala.

 

Miejsce 3. – Lenovo ThinkPad W530

 

Na trzecim miejscu naszego zestawienia umieściliśmy laptop, którego cena jest już zdecydowanie wyższa. Jest to propozycja dla osób, które szukają urządzenia klasy premium. Używany model Lenovo ThinkPad W530 dostępny jest w cenie ok. 2000 zł. Jest to laptop z procesorem Intel Core i7 M oraz pamięcią roboczą 8 GB. Zatem nie ma obaw, aby jakakolwiek aplikacja lub gra działały nieprawidłowo, szczególnie, że urządzenie posiada również dedykowaną grafikę. Użytkownik omawianego urządzenia ma do dyspozycji ekran o przekątnej 15,6 cala. Powyższe urządzenie to propozycja dla każdego, kto ceni wytrzymałe i stylowe laptopy wyposażone w technologie zwiększające komfort użytkowania, takie jak zabezpieczenie odciskiem palca czy też podświetlenie klawiatury.

 

Miejsce 2. – Lenovo ThinkPad T540p

 

Na drugim miejscu rankingu laptopów do 2500 zł znalazł się model Lenovo ThinkPad T540p. Cena  laptopa w momencie pisania tego artykułu to 1700 zł. Wydaje się, że nie jest to wiele, jak na urządzenie wyposażone w procesor Intel Core i7 oraz 8 GB pamięci RAM. Do tego dochodzą jeszcze: dysk twardy o pojemności 256 GB SSD oraz wyświetlacz o przekątnej 15,6 cala, a także rozdzielczości 1920x1080. Podobnie jak w przypadku innych laptopów z serii ThinkPad, również ten model stanowi atrakcyjną propozycję przede wszystkim dla biznesu.

 

Miejsce 1. – HP Zbook 15

 

Przygotowany przez nas ranking używanych laptopów do 2500 zł wygrywa propozycja od HP, a mianowicie HP Zbook 15. Jest to urządzenie należące do absolutnie najlepszych laptopów pod względem specyfikacji. Użytkownik ma do dyspozycji najnowocześniejszy procesor Intel Core i7 oraz aż 16 GB pamięci Ram. Ponadto, rozmiar dysku twardego to 750 GB plus 32 GB SSD. Przekątna ekranu wynosi 15,6 cala, a jego rozdzielczość to rzecz jasna 1920x1080. W celu dodatkowego usprawnienia działania urządzenia, wyposażono go w dedykowaną kartę graficzną. Podsumowując, laptop HP Zbook 15 jest w stanie obsługiwać jednocześnie nawet kilka najbardziej wymagających aplikacji.

 

Laptopy używane Dell Vostro

Dell to dzisiaj jeden z najwyżej cenionych producentów laptopów. Firma różnicuje swoją ofertę, tworząc tzw. rodziny laptopów. Obok Dell Inspiron czy Dell Latitude, kolejną najbardziej znaną rodzinę tworzą laptopy Dell Vostro. Podobnie jak modele z wymienionych powyżej serii, również laptopy Dell Vostro dostępne są w ofercie poleasingowej. Używane laptopy Dell Vostro to okazja, aby nabyć wysokiej jakość sprzęt w niskiej cenie. Czym charakteryzują się urządzenia z tej serii? Dla kogo są one przeznaczone?

 

 

Uniwersalny laptop biznesowy

 

Najczęściej laptopy z serii Vostro określane są jako urządzenia biznesowe dla każdego. Rzecz w tym, iż posiadają one cechy typowe dla laptopów przeznaczonych dla przedsiębiorstw. Mowa tutaj o smukłej budowie urządzenia, jego niewielkim ciężarze, dużej wytrzymałość obudowy, jak i wydajnych podzespołach. Jednocześnie jest to sprzęt, który doskonale prezentuje się pod względem wizualnym. Ponadto, komputery z tej serii często posiadają duże ekrany oraz są przystosowane do użytku prywatnego. Największą część grupy nabywców używanych laptopów Dell Vostro stanowią niewielcy przedsiębiorcy, często są to osoby, które korzystają z domowego biura, a laptop wykorzystywany do celów zawodowych jest jednocześnie ich komputerem domowym.

 

 

Laptopy Dell Vostro seria 3000

 

Warto zauważyć, że w ramach serii Vostro wyróżniono również trzy podserie. Tym samym w sprzedaży znajdziemy laptopy używane Dell Vostro 3000, 5000 i 7000. Jak nie trudno się domyślić, seria 3000 to laptopy o najsłabszych parametrach, natomiast modele oznaczone numerami 7000 to urządzenia z najwyższej półki. Oczywiście za jakością podąża również cena, zatem modele Vostro 3000 są najtańsze i zapewne również przez to najpopularniejsze Komputery te idealnie nadają się do standardowej pracy biurowej. Przeważnie napędza je procesor Intel Core i3, a w nowszych modelach jest to Intel Core i5. Ekrany, w które wyposażone są modele z tej serii, zapewniają obraz w rozdzielczości co najmniej HD. Warto również zauważyć, że pomimo stosunkowo niskiej ceny, urządzenia z serii Vostro 3000 często posiadają zabezpieczenia charakterystyczne dla najlepszych laptopów biurowych. Mowa tutaj o czytniku linii papilarnych oraz module szyfrowana TPM 2.0. Poniżej krótki opis popularnych laptopów używanych Del Vostro 3000, które zdecydowanie polecamy:

 

Dell System Vostro 3450

 

Wydajny komputer biznesowy, który doskonale sprawdzi się również w użytku domowym. Procesor Intel Core i5 w połączeniu z pamięcią RAM 8 GB gwarantują płynność działania wszelkich aplikacji oraz gier. Wyświetlacz o przekątnej 14 cali gwarantuje komfort użytkowania laptopa, a jednocześnie zapewnia jego lekkość, dzięki której bez trudu urządzenie można zabrać ze sobą w każdą podróż.

 

Dell Vostro 3550

 

Model ten charakteryzuje się wyjątkową estetyką oraz wytrzymałością, jak na tę półkę cenową. Pomimo, że podobnie jak poprzednik, model ten jest przedstawicielem serii Vostro 3000, mamy tu do czynienia z aluminiową obudową. Specyfikacja laptopa Dell Vostro 3550 jest nieco gorsza niż u poprzednika, jednak wciąż należy uznać to urządzenie za wydajne i wystarczające do codziennej pracy biurowej. Procesor tego sprzętu to Intel Core i3, natomiast pamięć RAM to 4 GB. Uwagę zwraca duży ekran, którego przekątna wynosi aż 15,6 cala.

 

Dell Vostro 3360

 

Laptop Dell Vostro 3360 to typowo biznesowe urządzenie, które idealnie sprawdza się w podróży. Parametry sprzętu umożliwiają jego wygodny transport. Wszystko za sprawą bardzo cienkiej, a jednocześnie niezwykle wytrzymałej aluminiowej obudowy oraz niewielkich wymiarów laptopa. W tym przypadku przekątna ekranu to zaledwie 13,3 cala. Komputer wyposażono w nowoczesny i wydajny procesor Intel Core i7 oraz pamięć RAM 4 GB. Jest to urządzenie bardzo kompaktowe, wysoko cenione zwłaszcza przez przedsiębiorców i pracowników będących w ciągłym ruchu.

 

Modele Dell Vostro 3000 są efektem pewnego kompromisu. Ze względu na stosunkowo niską cenę, laptopy poleaisingowe Dell Vostro 3000 są pozbawione niektórych funkcjonalności. Przykładowo, jeżeli w danym modelu zastosowano nowoczesny procesor, prawdopodobne zaoszczędzono na zabezpieczeniu lub wyświetlaczu. W modelach z serii 5000 oraz 7000 ustępstw tego typu jest zdecydowane mniej. Częściej natrafimy w nich na procesor Intel Core i7 oraz ekran Full HD o przekątnej 15,6 cala. Ponadto, w laptopach serii Vostro 7000 często spotykana jest niezależna karta graficzna, dodatkowo zwiększająca możliwości urządzenia.