Szukaj
Filters
Zamknij
RSS

Wpisy w blogu '2019' 'marzec'

Laptop poleasingowy do gier?

Poleasingowy laptop kojarzy nam się ze sprzętem stricte biurowym, przeznaczonym do pracy: pisania

tekstów, sporządzania zestawień, wykresów, tabel, kontrolowania stanów magazynowych czy zamówień i wszystkich tych zadań, które ułatwią wykonywanie naszych obowiązków. W związku z tym może pojawić się wątpliwość czy taki sprzęt jest dobrym zakupem do domu, w szczególności dla dziecka. Otóż tak! Używany laptop, poza niską ceną, ma sporo innych zalet. Przede wszystkim jakość wykonania, solidne i wytrzymałe materiały użyte do produkcji świadczą na jego korzyść. Wystarczy porównać budowę zawiasów lub sztywność klapy aby dojść do wniosku, że serie businessowe są odporniejsze na uszkodzenia niż ogólnie dostępne serie „domowe”. Jednak używany notebook w domu nie tylko powinien przetrwać różne wypadki ale przede wszystkim umożliwić korzystanie z szeroko pojętych multimediów. O ile wyświetlanie filmów (z plików, płyt, platform streamingowych) w rozdzielczości Full HD i wyższych nie jest problemem o tyle chęć zagrania w gry wymaga uwagi oraz odrobiny wiedzy aby dokonać odpowiedniego zakupu. Na przykładzie sprawdzonych i najpopularniejszych modeli podpowiemy jaki sprzęt spełni konkretne wymagania.

 

Dell Latitude E6420, Lenovo ThinkPad T420

 

Na początek należy wyjaśnić, że poleasingowe laptopy w znakomitej większości posiadają zintegrowane karty graficzne. Mówiąc obrazowo – karta graficzna jest częścią procesora i jest umieszczona w tym samym kawałku krzemu. Procesory natomiast dzielą się na generacje i im wyższa generacja tym nowsza i szybsza zintegrowana karta graficzna. Warto podkreślić, że układy te korzystają z pamięci operacyjnej laptopa, więc warto zakupić model uzbrojony w 8 GB RAM.

Zaczynamy od modeli opartych na procesorach Intel Core i5 drugiej generacji. Wyposażone są w „grafikę” Intel HD Graphics 3000. Obsługuje maksymalną rozdzielczość 2560 x 1600, oraz wykorzystuje do 1,7 GB pamięci RAM. Parametry te wystarczą do zabawy w gry wydane w okolicach 2010‐2012 roku. Tytuły takie jak „Call of Duty: Black Ops”, „StarCraft 2”, „DIRT 2”, DOTA 2”, „Need For Speed Most Wanted”, „FIFA 12” będą działały w ustawieniach niskich oraz średnich. Jeśli pokusimy się o zakup używanego laptopa z pamięcią 8 GB i dyskiem SSD, będzie można zagrać nawet w popularne gry, np.: „Counter‐Strike: Global Offensive”, „Euro Truck Simulator 2” lub „Minecraft”. W wypadku tych nowszych tytułów trzeba zmniejszyć rozdzielczość oraz ilość wyświetlanych detali, niemniej zabawa ze znajomymi jest możliwa. Oczywiście bez problemu pogramy w całą paletę gier dwuwymiarowych oraz internetowe gry przeglądarkowe. Widzimy więc, że nawet tanie laptopy takie jak Dell E6420 lub Lenovo T420 mogą zapewnić rozrywkę na podstawowym poziomie.

 

HP EliteBook 8470p, Dell Latitude E6430

 

Kolejne poleasingowe laptopy posiadają procesory Intel Core i5 trzeciej generacji zawierające zintegrowaną kartę graficzną Intel HD Graphics 4000. Obsłuży maksymalnie 1,9 GB RAM oraz rozdzielczość 2460 x 1600. Karta jest o koło 30% wydajniejsza w porównaniu z poprzednią generacją, w związku z tym poradzi sobie z wyżej wymienionymi grami. Poza tym pozwoli na zabawę w ustawieniach niskich oraz średnich m.in. z tak znanymi grami jak „Farming Simulator 17”, „FIFA 16”, „Borderlands 2”, „Diablo 3”, „World of Warships”, a nawet „Fortnite” i wieloma innymi wydanymi przede wszystkim przed 2014 rokiem. Oczywiście warto zaopatrzyć się w większą ilość pamięci RAM oraz dysk SSD aby czerpać maksymalną przyjemność z poznawania gier. Uwaga ta dotyczy każdego poleasingowego laptopa.

 

Lenovo ThinkPad T440p, HP EliteBook 840 G1, Dell Lattitude E5440

 

Przeskakujemy do procesorów 4‐tej generacji, przy czym musimy zauważyć, że Lenovo ThinkPad T440p posiada procesor Intel Core i5 z dopiskiem M, natomiast HP EliteBook 840 G1 oraz Dell Lattitude E5440 mają procesory z serii U. Intel Core i5 M jest wydajniejszą jednostką, ponieważ seria U opisuje sprzęt energooszczędny o obniżonym taktowaniu. Zintegrowane karty graficzne to odpowiednio: model Intel HD Graphics 4600 dla procesora Core i5 M, oraz Intel HD Graphics 4400 dla procesora Core i5 U. Ta pierwsza obsługuje maksymalną rozdzielczość 3840x2160, natomiast druga 3280x2000. Obie karty wykorzystująco 2 GB pamięci. Jednak jak te różnice wpływają na wydajność? Lenovo Thinkpad T440p z procesorem i5‐4300M jest o minimum 10% wydajniejszy od modeli z procesorem i5‐4300U, więc na nim się skupmy. Pozwoli na zabawę w takie tytuły jak „Farming Simulator 18”, „FIFA 18”, „Fortnite”, „Rocket League”, „Overwatch”, „SIMS 4”, „Minecraft”. Niektóre z nich to stosunkowo nowe tytuły, które są dobrze zoptymalizowane. Większość gier wydanych w ciągu ostatnich 3‐4 lat może mieć problemy z działaniem, ale mamy dostęp do całej biblioteki stworzonej przed 2015 rokiem co jest bardzo dobrym wynikiem, ponieważ cały czas omawiamy laptopy businessowe ze zintegrowanymi kartami graficznymi.

 

Lenovo ThinkPad T450, HP EliteBook 840 G2

 

Powyższe modele na rynku poleasingowym pojawiły się całkiem niedawno. Powstały w oparciu o niskonapięciowy procesor Intel Core i5 piątej generacji, które to zawierają grafikę Intel HD Graphics 5500 obsługującą rozdzielczość do 3840x2160 oraz aż do 16 GB pamięci. Poza tym jest to pierwszy w tym zestawieniu układ posiadający wsparcie dla DirectX 12. Sprzęt pozwoli na grę w niskich ustawieniach nawet w „GTA V” czy też „The Elder Scrolls V: Skyrim”. Większość produkcji wydanych do 2016 roku będzie współpracowała z tym sprzętem przy niskich lub średnich ustawieniach graficznych. Warto zaopatrzyć się w laptop poleasingowy HP EliteBook 840 G2, który posiada w standardzie 16 GB pamięci RAM co wydatnie wspomoże działanie gier.

 

Jak wspomnieliśmy na początku, laptopy poleasingowe powstały z myślą o zadaniach businessowych i wirtualna rozrywka była na końcowych miejscach listy projektantów. Mimo to granie na tego typu notebookach jest jak najbardziej możliwe. Im nowszy procesor tym więcej tytułów jest w naszym zasięgu i tym płynniejsza rozgrywka jest możliwa, szczególnie w starszych produkcjach. Oczywiście należy zmniejszać ustawienia graficzne, obniżać rozdzielczość i pogodzić się z niższą ilością wyświetlanych klatek na sekundę jednak jest to opłacalny kompromis, ponieważ za ułamek ceny najnowszych kart graficznym kupujemy w pełni funkcjonalnego laptopa przydatnego w pracy, w domu i umożliwiającego zagranie w gry. Poleasingowy laptop może być może być rozsądnym wyborem wprowadzającym w świat multimediów oraz cyfrowej rozrywki.

Poleasingowy laptop dla ucznia z gwarancją. Podpowiadamy, jaki wybrać

Na przestrzeni lat zmieniają się metody nauczania oraz funkcjonowania szkół, przez co inne są dziś również potrzeby uczniów. Żyjemy w czasach dzienników elektronicznych, przesyłania materiałów edukacyjnych pocztą elektroniczną, a także prowadzenia lekcji z użyciem komputera.

 

Ponadto, edukacja wydaje się niemożliwa bez informacji pochodzących z internetu. Tym samym nie ma wątpliwości, iż każdy uczeń powinien posiadać stały dostęp do komputera. Czasami przydaje mu się nawet laptop do szkoły, z którego korzysta podczas zajęć. Zatem jaki sprzęt kupić dziecku? Czy używany laptop dla ucznia to dobry pomysł?

 

poleasingowy laptop dla ucznia z gwarancją

 

Niedrogi, wytrzymały sprzęt dla ucznia

 

Warto pamiętać, że przeważnie dzieci dbają o sprzęt o wiele mniej niż dorośli. Częściej uszkadzają urządzenia, upuszczając je, zalewając, czy też wyrządzając jakąś inną szkodę. Jeżeli dodatkowo uczeń zabiera ze sobą laptop do szkoły, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że sprzęt zostanie uszkodzony bez winy jego właściciela, gdyż w chaosie i zamieszaniu szkolnych korytarzy nie trudno o wypadek. Potrzebny jest zatem wytrzymały laptop, najlepiej z gwarancją. Jednocześnie dobrze, aby był tani, gdyż nawet najtrwalsze urządzenie może jednak ulec uszkodzeniu. Tutaj pojawia się problem, gdyż wraz ze wzrostem wytrzymałości urządzeń, zwykle rosną również ich ceny. Rozwiązaniem może być jednak poleasingowy laptop dla ucznia z gwarancją. W ofercie poleasingowej nabyć można komputer z trwałych materiałów, z twardą obudową, wytrzymałą na wstrząsy, uderzenia i ucisk, a to wszystko w atrakcyjnej cenie.

 

Jaki tani laptop dla ucznia z gwarancją?

 

W ofercie laptopów poleasingowych znaleźć można wiele modeli odpowiadających potrzebom ucznia. Nasze przykładowe propozycje, to:

 

  • HP EliteBook 745 G2 – określany jako biznesowy i edukacyjny. Procesor AMD A8 PRO-7150 B oraz pamięć RAM 4GB w zupełności powinny wystarczyć każdemu uczniowi.
  • Dell Lattitude E5440 – jest to laptop z nieco wyższej półki jakościowej i cenowej, za który nawet w ofercie poleasingowej trzeba zapłacić już ponad 1000 zł. Wynika to m.in. z wyposażenia urządzenia w procesor Intel Core i5 M oraz 8 GB pamięci RAM. Dlaczego zatem polecamy ten model jako laptop do szkoły? Rzecz w tym, iż jest to niewiarygodnie wytrzymałe urządzenie, które niezwykle trudno uszkodzić.
Tani laptop do biura

Jeżeli zastanawiasz się czy jest możliwy zakup niedrogiego laptopa do biura to ten artykuł jest dla Ciebie. Laptopy poleasingowe idealnie wpisują się w wymogi pracy biurowej i kosztują znacznie mniej niż nowy sprzęt. Najważniejsze pytanie jakie należy sobie postawić przed zakupem to do czego przede wszystkim potrzebny jest laptop. Standardowa praca biurowa polega na obsłudze prostych programów biurowych oraz korzystania z przeglądarki internetowej. Wydajność nie jest tutaj najważniejsza. Przeglądarkę internetową, program do obsługi poczty, komunikator oraz arkusz kalkulacyjny nie wymagają dużej mocy obliczeniowej i poradzi z nimi sobie niedrogi laptop poleasingowy.

 

 

Tym wymaganiom sprosta podstawowa konfiguracja w laptopach poleasingowych zaczynająca się od procesora Intel Core i5. Dodatkową cechą na którą należy zwrócić uwagę jest pamięć RAM – w tym przypadku wymagane jest minimum 4 GB RAM a najlepiej 8 GB RAM. Ważniejsze jest żeby zwrócić uwagę na producenta taniego laptopa. Dlaczego? Ponieważ producenci laptopów poleasingowych jak  Lenovo, Hp, Dell tworzą sprzęt na wiele lat eksploatacji dzięki czemu masz pewność, że Twój laptop został wykonany ze sprawdzonych podzespołów dobrej jakości.

Warto zwrócić uwagę także na obudowę laptopa. Tanie laptopy z marketu są często wykonane z kiepskiej jakości plastiku co łatwo może powodować uszkodzenia podczas transportu czy przenoszenia. Laptopy poleasingowe wykonane są z wysokiej jakości materiałów odpornych na uszkodzenia, więc śmiało możesz zabierać ze sobą laptopa w podróż służbową. Przy okazji częstego zabierania laptopa ze sobą warto wspomnieć o stacji dokującej. Laptopy poleasingowe wyposażone są w złącze stacji dokującej dzięki czemu możesz w łatwy sposób podpiąć wszystkie niezbędne urządzenia do codziennej pracy jak monitor, klawiaturę, mysz, drukarkę itp., a w potrzebnej chwili łatwo wypniesz go ze stacji bez uciążliwego odpinania wszystkich kabli. Jeżeli natomiast często pracujesz poza biurem, warto przemyśleć kwestię laptopa używanego o mniejszych rozmiarach, np. 12 – 13”, które nie będą Ci ciążyć podczas podróży a kiedy wrócisz do biura w  łatwy sposób wepniesz go w stację dokującą.  

W przypadku pracy biurowej zdecydowanie drugorzędną kwestią jest rozdzielczość matrycy. Jeżeli praca opiera głównie na korzystaniu z programów biurowych i nie wymaga pracy ze zdjęciami, filmami czy inną grafiką wystarczająca będzie rozdzielczość na poziomie 1366x768 i większa. Istotną kwestią jest także wielkość matrycy którą powinieneś dostosować do wykonywanej pracy. Jeżeli na co dzień pracujesz z laptopem a sporadycznie zabierasz go ze sobą idealną będzie przekątna 14”, która jest wystarczająco duża do zapewnienia komfortu pracy, a jednocześnie nie obciążająca przy konieczności zabrania laptopa ze sobą.

Przechodząc do konkretów proponujemy poniżej kilka modeli tanich laptopów poleasingowych, które znajdą zastosowanie w pracy biurowej.

Dell Latitude E6430 Intel Core i5-3320M 2,6 GHz / 4 GB RAM / 320 GB HDD / DVD-RW / 14"

Biznesowy model Dell E6430 idealnie równoważy mobilność i wydajność. E6430 posiada solidną obudowę, dzięki czemu możesz zabrać go ze sobą w każdą podróż. Dodatkowo jego zawiasy utrzymają w ryzach Twój ekran, dzięki czemu nie będzie się "bujał", kiedy np. będziesz chciał popracować w pociągu lub samochodzie. Obudowa została wykona ze stopów metali takich jak aluminium i magnez. Procesor Intel i5 trzeciej generacji z taktowaniem 2,6 GHz błyskawicznie wykona wszystkie Twoje polecenia, natomiast 4 GB RAM pamięci pozwoli wykonywać kilka zadań jednocześnie bez obaw o płynność pracy.

 

Lenovo ThinkPad X240 Intel Core i5-4200U 1,9 GHz / 4 GB RAM / 256 GB SSD / 12,5"

Jest nie tylko lżejszy dla oka od swojego poprzednika, ale także bardzo poręczny w codziennym użytkowaniu. Śmiało można zabierać go ze sobą w podróż, a dzięki solidnym zawiasom, które dobrze utrzymują ekran możesz pracować gdziekolwiek jesteś. Rozdzielczość ekranu na poziomie 1366x768 dobrze i wyraźnie odzwierciedla wyświetlane obrazy i treści.

Procesor Intel Core i5 czwartej generacji z taktowaniem 1,9 GHz zaspokoi niejednego biznesmena a 4 GB RAM pozwolą użytkować kilka aplikacji jednocześnie nie tracąc przy tym na płynności wykonywanych zadań.  Laptop ma wbudowany bluetooth oraz WiFI dzięki czemu wszędzie połączysz się z bezprzewodową siecią, a także czytnik kart pamięci.

HP EliteBook 8470p Intel Core i5-3320M 2,6 GHz / 4 GB RAM / 500 GB HDD / DVD-RW / 14"

Laptop HP EliteBook 8470p spełnia najbardziej wyrafinowane potrzeby klientów biznesowych, łącząc użyteczność i wydajność ujęte w profesjonalnej estetyce. Aluminiowa obudowa i odporne na zarysowania tworzywo to prestiż w biznesie. Stanowi również idealne rozwiązanie dla aktywnego użytkownika pracującego w nietypowych warunkach. Konstrukcja sprzętu jest wyjątkowo odporna na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu można go użytkować przez długi czas.

14 calowy ekran i matryca o wysokiej rozdzielczości 1366x768 tworzy komfortową i wygodną pracę przy tym komputerze. Wydajny i w pełni funkcjonalny dwurdzeniowy procesor Intel Core i5 sprosta wymaganiom najbardziej wymagających użytkowników. 

Laptopy używane HP ProBook – średnia półka biznesowa

Już od około dekady na rynku obecne są laptopy HP ProBook. W tym czasie seria zyskała wielu zwolenników, zwłaszcza w biznesie, dla którego głównie jest przeznaczona. Co warto wiedzieć o laptopach z serii HP ProBook? Czy lepiej kupować nowe urządzenia, czy może laptopy używane HP Probook równie dobrze sprawdzają się w codziennej pracy biurowej?

 

 

Laptopy do biura i domu

 

HP to producent laptopów i komputerów z różnych segmentów cenowych o różnorodnym przeznaczeniu. Wśród modeli biznesowych za klasę premium uznawane są urządzenia z serii EliteBook, natomiast laptopy HP ProBook uważane są za sprzęt ze średniej półki. Niemniej jednak wśród modeli ProBook nie brakuje godnych polecenia laptopów z wydajnymi podzespołami. Warto wskazać tu choćby na świetny laptop biznesowy HP ProBook 430 G2. Wyposażono go w doskonały procesor Intel Core i5 o taktowaniu aż 2000 MHz. Przekątna 13,3 cala oraz grubość maksymalna urządzenia równa 2,1 cm czynią go doskonałym sprzętem podróżnym. Ten hp probook poleasingowy można dostać już za 1000 zł.

 

Pomimo iż sprzęt z omawianej serii dedykowany jest głównie biznesowi, laptopy poleasingowe HP ProBook to również doskonała propozycja dla tych, którzy poszukują urządzeń do użytku domowego. HP oferuje bowiem wiele modeli, które wydają się stworzone do surfowania po internecie, oglądania filmów, czy korzystania z prostych programów. W tym przypadku polecamy hp probook poleasingowy o nieco większej przekątnej ekranu. Może to być np. HP ProBook 6460b z 14-calowym ekranem. Jest to bardzo wydajny model, napędzany przez procesor Intel Core i5 M, którego taktowanie wynosi 2300 MHz, a pamięć RAM urządzenia to 4 GB. Wydaje się, że od laptopa domowego nie trzeba wymagać niczego więcej.

 

Czy warto kupować laptopy poleasingowe HP ProBook?

 

Podstawową zaletą laptopów poelasingowych jest zawsze cena. W przypadku modeli z serii HP ProBook mowa o zniżkach rzędu kilkudziesięciu procent. Jednocześnie nie ma wątpliwości, że większość używanych laptopów polesingowych HP ProBook jest zachowana w niemal doskonałym stanie. Laptopy te powstają z myślą o biznesie, dlatego też producent dokłada wszelkich starań, aby podzespoły były bezawaryjne, a obudowa nie ulegała uszkodzeniom. Podsumowując, zdecydowanie polecamy zakup laptopów poleasingowych HP ProBook.