Szukaj
Filters
Zamknij
RSS

Wpisy w blogu '2019' 'styczeń'

Wybieramy poleasingowy laptop do pracy

Nie ma wątpliwości, że laptop wykorzystywany do pracy musi spełniać pewne konkretne wymagania. Niezwykle istotne są: wydajny procesor, który umożliwia jednoczesne uruchamianie kilku programów, duży ekran, a jednocześnie niewielkie rozmiary i mała waga. Koniecznością jest również instalacja oryginalnego oprogramowania. Czy aby zakupić komputer posiadający powyższe cechy, konieczny jest wydatek rujnujący finanse? Na pewno nie, jeżeli wybierze się poleasingowy laptop do pracy.

 

 

Dedykowany laptop do pracy

 

Omawiając najlepsze poleasingowe laptopy do pracy, nie sposób pominąć urządzenia z linii Lenovo ThinkPad. Jest to marka, która słynie z najwyższej klasy laptopów, przeznaczonych głównie do wykonywania obowiązków służbowych. Głównymi nabywcami komputerów z tej linii są przedsiębiorcy, którzy doceniają ich funkcjonalność, bezawaryjność, a także lekkość i rozmiary umożliwiające wygodne przewożenie urządzenia.

 

Godnym uwagi komputerem wymienionej marki jest Lenovo ThinkPad T440p, który jako używany laptop do pracy dostępny jest w cenie poniżej 1500 zł. Laptop napędzany jest procesorem IntelCore i5 M oraz posiada aż 8GB pamięci RAM, co zapewnia sprawną obsługę wszelkich niezbędnych w pracy programów. Ekran o przekątnej 14'' to uniwersalne rozwiązanie, które umożliwia wygodne użytkowanie komputera w celach służbowych i rozrywkowych, jak również wygodny transport sprzętu podczas delegacji. Tym, którzy szukają jeszcze wydajniejszego laptopa do pracy, polecamy model Lenovo ThinkPad T540p z czterordzeniowym procesorem IntelCore i7, taktowaniu 2800 MHz i pamięci RAM 8GB. Przekątna ekranu wynosi w tym przypadku 15,6'', co czyni komputer odrobinę mniej poręcznym, jednak nadal jest to urządzenie lekkie i jak najbardziej mobilne. Używany laptop do pracy Lenovo ThinkPad T540p to sprzęt klasy premium, stanowiący jedną z najatrakcyjniejszych propozycji w ofercie laptopów poelasingowych.

 

Oczywiście, poleasingowe laptopy do pracy to nie tylko urządzenia marki Lenovo. Alternatywę stanowi choćby HP Elitebook 840 G1, czyli kompaktowy komputer do użytku w domu, w pracy i w podróży. Urządzenie z ekranem o przekątnej 14'' napędza procesor IntelCore i5, natomiast RAM to 8GB. Tym samym pod względem najważniejszych parametrów laptop ten jest niezwykle podobny do omawianego wcześniej modelu Lenovo ThinkPad T440p.

 

Poleasingowy laptop do 800 zł

Nie da się kupić dobrego laptopa poniżej 1500 zł? Nic bardziej mylnego. O ile jeszcze stwierdzenie to mogłoby być prawdą w odniesieniu do nowych urządzeń, o tyle wysokiej jakości, wydajny laptop poleasingowy można dostać nawet w dwukrotnie niższej cenie. Doradzamy, jaki tani laptop do 800 zł warto kupić.

 

Poleasingowy laptop do 800 zł

 

Poleasingowy laptop do 800 zł dla wymagających

 

Tani sprzęt dostępny za mniej niż 800 zł to wcale nie jest propozycja kierowana tylko i wyłącznie do tych, którzy szukają jak najtańszego sprzętu do użytku doraźnego. W tej cenie można dziś bowiem nabyć urządzenie, które doskonale sprawdzi się w codziennej pracy biznesowej. Dobry tani laptop do 800 zł to np. Lenovo ThinkPad T430s. Seria ThinkPad od lat jest ceniona przez znawców, jak i użytkowników, którzy wskazują na wydajność, zachwycającą estetykę oraz wytrzymałość laptopów z tej linii. Wymieniony model napędza dwurdzeniowy procesor Intel Core i5 M, którego taktowanie wynosi 2600 MHz. Do tego dochodzi pamięć RAM 4 GB i pojemność dysku 320 GB, a to wszystko w cenie 750 zł.

 

Poleasingowy laptop do 800 zł, który można zaliczyć do urządzeń podobnej klasy co omówiony powyżej model, to Dell Latitude E6420. Parametry tego sprzętu są bardzo podobne. Tak jak u poprzednika, ten tani laptop do 800 zł napędza Intel Core i5 M, natomiast taktowanie w tym przypadku wynosi 2500 MHz. Przekątna ekranu to 14,1 cala wobec 14 cali u poprzednika, natomiast rozdzielczość jest taka sama i wynosi 1366x768. Pojemność dysku jest nieco mniejsza i wynosi 250 GB. Jeżeli planuje się kupić laptop do 800 zł używany Dell Latitude E6420 to jeden z lepszych wyborów.

 

Laptop podróżny do 800 zł

 

Każdemu, kto wiele podróżuje z laptopem, warto polecić model HP EliteBook 2570p. Niewielkie gabaryty i przekątna ekranu 12,5 cala sprawiają, iż urządzenie bez trudu zmieści się do torby czy plecaka. Zadowalające są również parametry techniczne urządzenia zasilanego przez Intel Core i5 – 3320 M o taktowaniu 2,6 MHz. Laptop daje możliwość podłączenia niemal dowolnego sprzętu zewnętrznego, dzięki wyjściom USB, VGA, Display Port i innym.

Niezawodny laptop, czyli o serii laptopów Lenovo ThinkPad

Linia ThinkPad jest dziś przez wielu określana mianem legendarnej. Jej początki sięgają roku 1992, kiedy to na rynku pojawiły się pierwsze urządzenia z serii, wtedy jeszcze pod marką IBM. Dopiero w 2005 roku linię produkcyjną przejęła firma Lenovo, jednak od tego czasu laptopy z serii wcale nie straciły na jakości.

 

Cechy charakterystyczne laptopów z serii ThinkPad

 

 Poleasingowe laptopy Lenovo ThinkPad

 

Laptopy z serii ThinkPad określane są najczęściej jako biznesowe, przeznaczone głównie do pracy. Co to oznacza w praktyce? Jak to bywa z laptopami biznesowymi, cechują się one wyjątkowym stylem wykonania, smukłością oraz wytrzymałością. Ponadto, jest to sprzęt bardzo wydajny. Zarówno nowe, jak i używane laptopy lenovo thinkpad zwykle służą użytkownikom przez wiele lat.

 

Warto również wspomnieć o mini-dżojstiku, jak można określić track point, czyli element klawiatury charakterystyczny dla laptopów z omawianej serii. Umożliwia on poruszanie kursorem, niemniej jednak wszystkie laptopy z serii posiadają również tradycyjne touchpady.

 

Poleasingowe laptopy lenovo thinkpad – polecane modele

 

W zasadzie cała seria laptopów ThinkPad zasługuje na docenienie, niemniej warto wyróżnić w tym miejscu linię X1. Dlatego też polecamy zwrócić uwagę na poleasingowy laptop lenovo thinkpad X1 Carbon. Napędza go dwurdzeniowy procesor Intel Core i7 wspierany pamięcią operacyjną aż 8 GB. Zachwyca również rozdzielczość 14-calowego ekranu wynosząca 1600x900. Używane laptopy lenovo thinkpad X1 Carbon można nabyć już za 1.5 tys. zł.

 

Dla tych, którzy od swojego urządzenia wymagają jeszcze więcej, dobrym wyborem będzie poleasingowy laptop lenovo thinkpad T540p. Tutaj również obecny jest Intel Core i7, jednak aż 4-rdzeniowy. Do tego użytkownik otrzymuje większy ekran, gdyż jego przekątna to aż 15,6 cali. Imponuje rozdzielczość dużego wyświetlacza, która wynosi aż 1900x1080. Pomimo większych rozmiarów i wyjątkowych parametrów technicznych ten poleasingowy laptop lenovo thinkpad wciąż należy uznać za zgrabne i poręczne urządzenie idealne do pracy w każdych warunkach.

 

Warto tu wspomnieć także o serii ThinkPad W.. np., W540, W530 itp.. Jest to seria przeznaczona dla profesjonalistów którzy potrzebują wydajnej maszyny do projektowania w 3D lub grafik inżynierskich. Tą serię wyróżnia dedykowana karta graficzna (niezbędna przy projektowaniu), wysoka rozdzielczość matrycy oraz wydajny czterordzeniowy procesor.