Z niezwykłą przyjemnością pragniemy poinformować, że Sims Metal Management w tym roku świętuje 100-lecie swojej działalności. Jest to ważne osiągniecie, którym tylko nieliczne firmy mogą się pochwalić. Sims Recycling Solutions stanowi część większej organizacji, którym jest Sims Metal Management.

Firma swoje początki zawdzięcza Albertowi Sims, który to w 1917 roku w dopiero co rozwijającym się australijskim mieście – Sydney, założył małą firmę recyklingową. Z biegiem czasu z małego zakładu w Newton, w Australii, firma szybko rozwinęła się i teraz prowadzi działalność w 20 krajach i generuje roczną sprzedaż o wartości 5 miliardów dolarów.

Jednak pełny międzynarodowy zasięg działalności został zrealizowany dzięki stworzeniu Sims Recycling Solutions w 2004 roku. Poprzez liczne kluczowe przejęcia i inwestycje obejmujące tak różne kraje jak Wielka Brytania, Holandia, Belgia, Szwecja, Niemcy, USA, Indie, Austria, Dubaj i Republika Południowej Afryki doprowadziły do tego, że SRS osiągnęło prawdziwą globalną skalę.

W kolejnych latach działalność chcemy dalej rozwijać się na różnych płaszczyznach biznesu i dbać o zadowolenia naszych klientów.