Szukaj
Filters
Zamknij
RSS

Blog

Jaką matrycę wybrać w laptopie?

Wybór laptopa jest bardzo często determinowany jego wielkością, a co za tym idzie długością przekątnej matrycy. To właśnie ona przesądza o tym, czy rozdzielczość ekranu laptopa, nasycenie kolorów oraz odpowiednie odwzorowanie rzeczywistości będą satysfakcjonujące dla użytkownika, czy też nie. Oczywiście, nie ma matrycy idealnej. Wszystkie dostępne obecnie na rynku produkty tego typu mają swoje plusy i minusy. Postaramy się przybliżyć Wam ten temat, sprawdzić rodzaje oferowanych matryc, odpowiedzieć na pytanie, czym jest i jakie są różnice między TN a IPS oraz które matryce będą najlepsze do gier, które do profesjonalnej pracy czy ogólnych zastosowań, a których najzwyczajniej w świecie unikać.

 

rodzaj matrycy w aptopie

 

Matryca w laptopie wpływa bezpośrednio na jakość obrazu oraz sam komfort pracy z takim urządzeniem. Odpowiednio dobrany ekran komputera zapewni nie tylko wierne odwzorowanie kolorów, ale również właściwy kąt widzenia oraz wyrazisty kontrast. Zanim wybierzesz laptop z konkretną matrycą, zastanów się, do jakich celów urządzenie będzie najczęściej wykorzystywane.

super laptop

Rodzaje matryc w laptopach

Można by powiedzieć, że matryce LCD, które stanowią podstawowy element większości wyświetlaczy w laptopach, różnią się między sobą jedynie wykończeniem powierzchni ekranu, rozdzielczością oraz rozmiarem. To jednak nie prawda. Liczy się tu przede wszystkim technika ich wykonania. Współczesny rynek oferuje wiele technologii, na bazie których wykonane są matryce komputerowe. Trzy najpopularniejsze z nich to: TN, IPS oraz VA. Ich cechą wspólna jest to, że są to matryce typu TFT (Thin Film Transistor), a więc znajdujące się w nich tranzystory sterujące komórkami ciekłokrystalicznymi, są naniesione na szklaną obudowę panelu jako cienkowarstwowy film. To, co różni rodzaje matryc w laptopach tego typu, to sposób ułożenia oraz sterowania cząstek ciekłego kryształu.

 

TN

TN (ang. Twisted Nematic) to matryca w laptopie, w której wykorzystano warstwę ciekłych kryształów pomiędzy szklanymi płytkami, a same płytki są oddzielone elementami dystansowymi dla utrzymania stałej odległości. Matryca TN to najtańsza technologia wykorzystywana w laptopach, lecz jest ona nadal bardzo popularna. Matryca w laptopie TN charakteryzuje się krótkim czasem reakcji, co gwarantuje niezłe warunki do gier komputerowych. Jednak odwzorowanie kolorów nie jest idealne i nie należy liczyć na odświeżanie na poziomie 144 Hz. Matryca tego typu sprawdzi się na pewno podczas pracy biurowej, a najczęstszym standardem jakości obrazu jest tutaj Full HD.

 

Zalety i wady

Na plus matrycy TN można zaliczyć na pewno duży wybór tego typu monitorów, krótki czas reakcji, wyeliminowanie efektu smużenia oraz niezłą relację ceny do jakości. Minusem technologii TN jest słabsza jakość obrazu w porównaniu z matrycą IPS, słabsze kąty widzenia, niskie odwzorowanie kolorów oraz gorszy kontrast. Będzie to doskonałe rozwiązanie dla graczy, którym zależy na dynamicznej zabawie, jednak z uwagi na słabej jakości kontrasty oraz kąty widzenia oglądanie w bardzo wysokiej jakości filmów czy też transmisji sportowych nie będzie możliwe

 

IPS

Matryca IPS (ang. In Plane Switching) powstała w połowie lat 90. XX wieku, głównie w celu wyeliminowania wad towarzyszących matrycom typu TN. Matryca w laptopie IPS to konstrukcja składająca się z ciekłych kryształów, które poruszają się równolegle do kierunku ekranu. Pozwala to zapewnić szerokie kąty widzenia, a także wysoką jakość obrazu oraz bardzo dobre odwzorowanie kolorów. Matryca IPS to obecnie najpopularniejszy rodzaj ekranu o wszechstronnym zastosowaniu. Dostępne są już najnowsze odsłony tego rozwiązania, a mianowicie S-IPS oraz AS-IPS, w których poprawiono czas reakcji (nawet do 1 ms), a także kontrast oraz odwzorowanie czerni i kolorów.

 

Zalety i wady

Na plus matrycy IPS można zaliczyć szerokie kąty widzenia, bardzo dobre odwzorowanie kolorów oraz wysoką jakość obrazu. Minusy technologii IPS są szczególnie widoczne w starszych modelach monitorów. Pojawia się wówczas nieco dłuższy czas reakcji, słabsza częstotliwość odświeżania oraz gorsze odwzorowanie czerni. Te matryce przypadną szczególnie do gustu graczom oraz grafikom komputerowym. Zapewniają one doskonałe warunki do oglądania filmów, zdjęć i wszelkiego rodzaju transmisji kulturalno-sportowych. IPS to obecnie najbardziej wielozadaniowa matryca, gwarantująca wysoki komfort pracy biurowej oraz rozrywki.

 

VA

Matryce VA charakteryzują się lepszym odwzorowaniem kolorów w porównaniu z technologią TN, lecz nie dorównują w tym względzie matrycom IPS. Zapewniają one niezłe kontrasty oraz wysoką szczegółowość obrazu, jednak nie powala na kolana ich czas reakcji oraz odświeżania. Technologia VA nie przypadnie do gustu miłośnikom gier komputerowych. Sprawdzi się natomiast bardzo dobrze podczas codziennych domowych zastosowań.

 

Zalety i wady

Zaletą matrycy VA są szerokie kąty widzenia, doskonałe odwzorowanie czerni, niezły kontrast oraz bardzo dobra relacja jakości do ceny. Na minus można zaliczyć dłuższy czas reakcji, szczególnie w starszych modelach ekranu, możliwość wystąpienia efektu smużenia oraz słabsze odwzorowanie kolorów niż w matrycach IPS. Matryca VA sprawdzi się na pewno podczas prezentacji multimedialnych, pracy biurowej oraz w niektórych grach. Uważa się ją za tańszy zamiennik dla matrycy IPS.

 

Matryca błyszcząca czy matowa?

Po rozstrzygnięciu kwestii związanej z rodzajem matrycy, pora odpowiedzieć sobie na kolejne pytanie – jaką matryce wybrać w laptopie, błyszczącą czy matową?

Matryca błyszcząca w laptopie, określana niekiedy jako matryca Glare, charakteryzuje się bardzo dobrym nasyceniem oraz odwzorowaniem kolorów, zapewniając doskonały kontrast oraz głęboką czerń. Problemy zaczynają się jednak, gdy w pomieszczeniu świeci się kilka punktowych źródeł światła. Wówczas na ekranie laptopa będzie widać ich odblask. Również na zewnątrz w słoneczny dzień korzystanie z tego typu ekranu będzie utrudnione. Ogólnie rzecz biorąc, błyszcząca matryca w laptopie to obecnie bardzo popularne rozwiązanie, sprawdzające się podczas codziennej eksploatacji urządzenia, oglądania filmów oraz zdjęć, a także podczas serwowania w internecie. Tego typu matryce są o wiele bardziej odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia w porównaniu do delikatnych matryc matowych.

Matryca matowa w laptopie sprawdzi się w pomieszczeniach, w których działa kilka różnych źródeł światła. Na ekranie nie będą pojawiać się żadne odblaski ani nic nie będzie oślepiać użytkownika. Nie sprawi również żadnego problemu korzystanie z laptopa na zewnątrz w słoneczne dni. Wszystko jednak ma swoje minusy. Matowa matryca oferuje nieco mniej nasycone kolory w porównaniu z matrycą błyszczącą, jednak doskonale sprawdzi się w laptopach biznesowych, szczególnie w przypadku osób często przemieszczających się i użytkujących urządzenie w różnych warunkach.

 

Jaka matryca w laptopie dla grafika?

Naszym zdaniem, profesjonaliści tworzący w 2D lub 3D powinni wykorzystywać matowe ekrany z rozdzielczością Full HD i wyższą oraz z dużym poziomem pokrycia palety barw sRGB lub AdobeRGB. Takie parametry są dostępne w wysokiej klasy matrycach IPS, np. DreamColor.

 

Jaką matrycę wybrać w laptopie dla graczy?

Dla miłośników bardzo dynamicznych rozgrywek polecamy matrycę TN, która charakteryzuje się szybkim czasem reakcji oraz brakiem efektu smużenia. Dla graczy, którzy cenią sobie przede wszystkim bogactwo kolorów oraz bogatszy kontrast nie zaś szybkość odświeżania i czas reakcji, doskonała będzie matryca IPS. Należy pamiętać, że optymalna rozdzielczość w przypadku gier zależy głównie od mocy karty graficznej. Dlatego też kupowanie laptopa z matrycą 4K z karta graficzną, która, mówiąc kolokwialnie, nie uciągnie takiej rozdzielczości, mija się z celem. Po 4K można sięgać w konfiguracjach posiadających grafiki w trybie SLI (np. dwa GTX-y 1080M) lub grafiki generacji Turing od RTX-a 2060 i wyższych. W innych przypadkach wystarczy rozdzielczość Full HD.

 

Jaką matrycę wybrać w laptopie dla programisty?

Programistom polecamy ekrany o rozdzielczości Full HD, które zapewnią bardzo dobrą relację jakości obrazu i jego czytelności do wielkości obszaru roboczego. Warto również zdecydować się na matową matrycę, co wyeliminuje pojawianie się wszelkiego rodzaju refleksów świetlnych na ekranie. Tutaj można skorzystać zarówno z matryc TN, jak i IPS, w zależności od zasobności portfela.

 

Jaka matryca w laptopie do pracy biurowej?

My polecamy matową matrycę w technologii TN o rozdzielczości HD, HD+ lub Full HD. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w pracy biurowej i to za niewielkie pieniądze.

Jaki monitor do gier wybrać?

Gry komputerowe dostarczają wielu emocji i pozwalają przenieść się do wirtualnego świata. Współczesne produkcje wyróżniają się realistyczną grafiką oraz doskonałą jakością obrazu, co wymaga od komputerów wysokiej wydajności. Sprzęt gamingowy to specjalna kategoria produktów dla miłośników wirtualnej rozrywki, gdyż musi się wyróżniać doskonałymi parametrami technicznymi. Dla komfortu grania duże znaczenie ma jakość wyświetlanego obrazu, a do tego potrzebny jest dobry monitor. Jaki wybrać?

 

monitor dla gracza

 

Jaki monitor dla gracza?

Gry o wysokich wymaganiach systemowych, stawiają przed graczami konieczność doposażenia sprzętu gamingowego o nowoczesne urządzenia. Chodzi tu nie tylko o wysokiej jakości podzespoły, ale także specyfikację techniczną, która umożliwia swobodne poruszanie się w wirtualnym świecie. Najlepszy monitor dla gracza powinien więc uwzględniać takie parametry jak czas reakcji, rozdzielczość oraz rodzaj matrycy. Na rynek wypuszczane są coraz bardziej zaawansowane modele, dlatego trudno zdecydować się, który będzie odpowiedni. Jaki monitor dla gracza będzie najlepszy i na co zwrócić uwagę, analizując poszczególne parametry?

 

Rodzaje matryc w monitorach dla graczy

Pierwszym elementem, który powinno się wziąć pod uwagę, jest matryca. Jej wybór ma duże znaczenie dla komfortu grania, odwzorowania kolorów oraz zasięgu pola widzenia. Wśród dostępnych wariantów można znaleźć:

 • Matryca TN – jest to budżetowy wariant, który charakteryzuje się dobrą częstotliwością odświeżania, jednak brakuje mu do doskonałości w kwestii odwzorowania kolorów.
 • Matryca IPS – wyróżnia się lepszym kątem widzenia i dokładnym odwzorowaniem kolorów, jednak stanowi wariant z nieco wyższej półki cenowej.
 • Matryca VA – jest chętnie wybierana przez wymagających graczy, gdyż posiada doskonałe parametry techniczne, a dodatkowo dostępna jest w rozsądnej cenie.

Rodzaj matrycy ma duże znaczenie dla jakości obrazu, dlatego nie warto oszczędzać na tym parametrze. Chcąc ograniczyć wydatek, możesz zdecydować się na monitor używany dla gracza, wyposażony w nowoczesne podzespoły.

 

Rozdzielczość ekranu

Kluczowym parametrem dla graczy jest rozdzielczość ekranu. W tym przypadku im będzie ona większa, tym lepiej. Ważna jest również przekątna wyświetlacza, która pozwalałaby na szeroki kąt widzenia obrazu. Najlepsze monitory dla graczy wyposażone zostały w technologię rozdzielczości 4K, która zapewnia najbardziej szczegółowe odwzorowanie grafiki. W tym przypadku trzeba przygotować się na spory wydatek, dlatego kompromisem może okazać się ekran WQHD, który łączy w sobie najlepsze cechy technologii 4K oraz Full HD. Użytkownicy, którzy mają ograniczony budżet, wciąż chętnie wybierają najtańszy wariant Full HD, który charakteryzuje się zadowalającymi parametrami. Trzeba jednak pamiętać, że ze względu na rozwój technologiczny i wymagania systemowe nowoczesnych gier, Full HD będzie coraz rzadziej stosowane w ekranach dla graczy.

 

Czas reakcji i odświeżanie obrazu

Kolejnym ważnym parametrem, którym powinien wyróżniać się najlepszy monitor dla gracza, jest czas reakcji. Jest to kluczowe dla płynności gry, dlatego powinien być jak najkrótszy. Optymalną wartością, której nie powinien przekraczać monitor gamingowy, są 4 ms i jest to bezwzględne minimum. Analizując odświeżanie obrazu, im wyższa wartość Hz, tym lepiej. Ekrany gamingowe nie powinny mieć mniej niż 120 Hz.

 

Jaki monitor do gier? Nowy czy używany?

Użytkownicy, którzy dysponują nieograniczonym budżetem, mogą zdecydować się na najnowocześniejszy monitor z najwyższej półki cenowej. Większość osób nie ma jednak takich oszczędności, dlatego starają się znaleźć wydajny model w rozsądnej cenie. Dobrym pomysłem jest poleasingowy monitor dla graczy. Taki sprzęt często wyróżnia się doskonałą jakością, a dostępny jest w znacznie niższej cenie. Ekran używany, dla gracza wcale nie musi wiązać się z ryzykiem zakupu uszkodzonego urządzenia, gdyż są to w pełni sprawne, nowocześnie wyposażone modele, które były wykorzystywane głównie do prac biurowych.

Używany laptop do gier do 2000 zł. Gdzie można znaleźć dobry sprzęt w tak niskiej cenie? Na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu?

W przypadku komputerowego sprzętu do gier coraz częściej tradycyjne komputery stacjonarne zastępowane są przez niewielkie i lekkie laptopy. Problem w tym, że nowe laptopy na tyle mocne, by mogły posłużyć wymagającym graczom, są bardzo drogie. Na szczęście można je jednak w łatwy sposób zastąpić. Czym? Używanymi, poleasingowymi laptopami wysokiej klasy. Zobacz, za jakie laptopy do gier zapłacisz nie więcej niż 2 tys. zł!

 

laptop do gier

 

Czym powinien się charakteryzować dobry laptop do gier?

W przypadku każdego typu komputera, a zwłaszcza a przypadku laptopa, kluczowym czynnikiem wpływającym na wybór konkretnego modelu jest jego przeznaczenie. Inaczej należy dobierać laptopy do pracy typowo biurowej, na co innego zaś zwracać uwagę przy poszukiwaniach laptopa typowo multimedialnego lub przeznaczonego specjalnie do gier. Co, w przypadku tego ostatniego, pełnić będzie kluczową rolę?

 1. Specyfikacja poszczególnych podzespołów – jeśli wybierasz laptop mający służyć Ci przede wszystkim do rozrywki, w tym głównie do gier komputerowych, zwracaj uwagę przede wszystkim na:
 • procesor – musi być odpowiednio mocny, aby spełniał wymagania jak największej liczby gier, poczynając od starych klasyków (gier retro), po najnowsze produkcje;
 • RAM – im więcej pamięci RAM, tym płynniejsza będzie rozgrywka;
 • grafika – nie zawsze musi być to oddzielna karta graficzna, przy mocnym procesorze czasem w zupełności wystarczy karta zintegrowana z płytą główną;
 • dysk twardy – im większą będzie miał pojemność, tym więcej gier jednocześnie będzie mógł obsługiwać Twój laptop.

 

 1. Przekątna monitora – w przypadku laptopów biurowych lub używanych jako narzędzie pomocnicze, często wybiera się modele o przekątnej ekranu poniżej 14 cali. Jeśli jednak poszukujesz laptopa do gier, powinieneś skupić się na modelach o przekątnej ekranu 14 lub (standardowo) 15,6 cala.

  

Jak kupić wysokiej jakości laptop do gier za nie więcej niż 2000 zł?

To pytanie codziennie zadaje sobie cała rzesza graczy i całkiem spora liczba rodziców pragnących sprezentować swojemu dziecku podobne urządzenie. Biorąc pod uwagę to, jak wyglądają oferty sklepów komputerowych czy marketów ze sprzętem elektronicznym, mogłoby się wydawać, że kupno wysokiej jakości laptopa do gier za nie więcej niż 2000 zł jest zwyczajnie niemożliwe. A jednak! Wszystko zależy od tego, gdzie się szuka. A żeby znaleźć tego typu sprzęt, wystarczy porzucić dobrze utarte ścieżki i poszukać w miejscach nieoczywistych – na stronach firm oferujących dobrej jakości laptopy poleasingowe, w tym na naszej stronie Device.pl.

Dzięki naszej wewnętrznej wyszukiwarce i rozbudowanemu systemowi filtrów bardzo szybko ustalisz, jakiego rodzaju sprzęt komputerowy Cię interesuje, jakie ma być jego przeznaczenie, specyfika głównych podzespołów oraz – przede wszystkim – cena. Wyboru dokonasz spośród ściśle określonej w ten sposób oferty, mając całkowitą pewność, że dostępny u nas sprzęt został wcześniej bardzo dokładnie sprawdzony i jest całkowicie gotowy do użytku.

W czym używany laptop do gier jest lepszy od nowego?

Dobre pytanie, prawda? Zapewne niejeden fan gier komputerowych zastanawiał się nad tym wielokrotnie. Na szczęście odpowiedź jest bardzo prosta. Używane laptopy do gier górują nad nowymi pod względem:

 1. Ceny – w zasadzie należałoby uszczegółowić, iż chodzi tu o stosunek ceny do jakości. Żaden nowy laptop do gier nie jest i nie będzie nigdy dostępny w tak niskiej cenie, po jakiej można kupić laptop poleasingowy o tych samych lub nawet lepszych parametrach. Taka jest specyfika rynku i nic nie wskazuje na to, aby kiedykolwiek miało się to zmienić. Szukając więc laptopa do gier, który będzie nie tylko mocny, ale i tani, masz tylko jedną opcję wyboru – wyboru laptopa używanego.

 

 1. Pewności działania – historiami o tym, jak nowy, dopiero co zakupiony w sklepie laptop czy komputer do gier został natychmiast odesłany do reklamacji, można by zapełnić bardzo grubą księgę. Tego typu przypadki bądź to są następstwami wad fabrycznych, bądź też wynikają z drobnych awarii powstałych na etapie składania poszczególnych podzespołów. W przypadku laptopów poleasingowych nie mają one prawa się przydarzyć. Dlaczego? Ponieważ każdy taki laptop przed trafieniem na rynek wtórny zostaje bardzo dokładnie sprawdzony, a wszelkie usterki czy wady fabryczne usuwa się jeszcze zanim ponownie znajdzie się w sprzedaży – podczas standardowego cyklu eksploatacji.

Jakie modele tanich poleasingowych laptopów do gier szczególnie polecamy?

Laptopów spełniających wszystkie opisane wyżej wymagania i mogących służyć jako laptopy do gier mamy w swojej ofercie co najmniej kilkanaście. Szczególnie jednak polecamy następujące modele:

 • Lenovo ThinkPad T510 – śmiesznie tani laptop z monitorem o przekątnej 15,6” i 4 GB RAM;
 • Dell Latitude E5440 – ładny i elegancki laptop wielofunkcyjny, bardzo łatwy do przenoszenia dzięki niewielkim gabarytom;
 • HP EliteBook 840 G2 – jeden z lepszych modeli od HP, mocny, wyposażony w dysk SSD;
 • Lenovo ThinkPad T540p – doskonała propozycja od Lenovo, bardzo mocny procesor, 8 GB RAM, dysk SSD i duży ekran sprawiają, że świetnie nadaje się do gier każdego typu;
 • HP Zbook 15 G2 – jeden z najlepszych laptopów w cenie do 2000 zł, jakie dostępne są na polskim rynku. Mocny, szybki i z dużym ekranem. Doskonały wybór dla każdego miłośnika gier komputerowych.

Powyższe modele to tylko wybrane przykłady z naszej oferty, doskonale jednak obrazują przekrój jakościowy i cenowy dostępnego u nas asortymentu. Jeśli szukasz dla siebie taniego laptopa do gier, nie mogłeś lepiej trafić. Ale śpiesz się! Niektóre z tych modeli to już naprawdę ostatnie sztuki!

Używany laptop dla dziecka. Jaki wybrać? O czym należy pamiętać podczas zakupu sprzętu komputerowego dla najmłodszych?

Wybór pomiędzy laptopem a komputerem stacjonarnym nie jest łatwy i zleży od bardzo wielu czynników. W przypadku samych tylko preferencji najmłodszych użytkowników nie ma jednak żadnych wątpliwości – laptop zdecydowanie wygrywa dzięki małym gabarytom, niskiej wadze i możliwości używania go praktycznie w dowolnymi miejscu. Czy jednak aby na pewno to właśnie laptop jest dla dziecka najlepszy rozwiązaniem? W jakich sytuacjach dobrym wyborem będzie laptop używany? Sprawdźmy!

Powody, dla których laptop dla dziecka jest lepszym rozwiązaniem niż komputer stacjonarny

Odkąd na rynku komputerowym pojawiły się pierwsze laptopy, zdobyły serca użytkowników dzięki niewielkim gabarytom, niskiej wadze oraz możliwości łatwego przenoszenia z miejsca na miejsce. W gronie najzagorzalszych fanów laptopów znajdują się również najmłodsi użytkownicy, którzy szczególnie cenią sobie ten typ komputerów za możliwość korzystania z nich praktycznie wszędzie. Mimo to należy pamiętać, że komputery stacjonarne również posiadają wiele zalet mogących zdecydować o ich wyższości nad laptopami. Jak więc dokonać najlepszego wyboru? W jakiej sytuacji laptop dla dziecka okaże się tym idealnym rozwiązaniem?

Bez wątpienia powinieneś zdecydować się na zakup laptopa dla swojego dziecka, jeśli:

 • na jego biurku nie ma już zwyczajnie miejsca na duży komputer stacjonarny,
 • nie jest w stanie spokojnie usiedzieć w jednym miejscu i często przenosi się nawet podczas odrabiania pracy domowej,
 • potrzebuje komputera, którego będzie mógł zabierać ze sobą do szkoły, na wyjazd do babci czy po prostu na wakacje.

Oczywiście, musisz przy tym pamiętać, że nie chodzi tu o zakup jakiegokolwiek laptopa, ale takiego, który będzie jak najlepiej dopasowany do potrzeb i oczekiwań Twojej (mniejszej lub większej) pociechy.

Jaki kupić laptop dla dziecka? Na co zwracać uwagę przy wyborze właściwego modelu?

Tak jak w przypadku komputera stacjonarnego, tak też i podczas zakupu laptopa należy zwracać uwagę na jego dokładną specyfikację. Liczy się tutaj wszystko, a zwłaszcza:

 • moc procesora,
 • dysk twardy (rodzaj i pojemność),
 • pamięć RAM,
 • karta graficzna i dźwiękowa,
 • oprogramowanie.

Bardzo ważne przy wyborze laptopa dla dziecka są też jego rozmiar oraz waga, a przede wszystkim należy zwracać uwagę na jego domyślne przeznaczenie. Inaczej bowiem będzie musiał być skonfigurowany laptop przeznaczony do gier i innego typu rozrywki, a inaczej używany niemal wyłącznie do nauki.

Dlaczego używany laptop dla dzieci jest dobrym rozwiązaniem?

Używane laptopy dla dziecka z wielu względów stanowią wybór sprawdzający się w praktycznie każdym przypadku. O wyższości takiego właśnie rozwiązania decydują następujące czynniki:

 1. Cena – jeśli interesuje Cię tani laptop dla dzieci, masz dwa wyjścia: możesz kupić nowy laptop o słabej konfiguracji lub zdecydować się na laptop poleasingowy, znacznie mocniejszy, a dostępny w porównywalnej cenie.
 2. Pewność – choć mało kto chce o tym pamiętać, nowe laptopy stanowią w rzeczywistości wielką niewiadomą. Mogą działać sprawnie od pierwszego włączenia, a równie dobrze mogą też zawieść po paru dniach użytkowania na skutek ukrytej wady fabrycznej. W przypadku laptopów używanych nie ma tej obawy. One zostały już dokładnie i wielokrotnie sprawdzone, a wszelkie ewentualne usterki usunięto.
 3. Brak obaw o zniszczenie – więcej w tym psychologii niż praktyki, jednak zawsze mniej obawiamy się o zniszczeni czegoś, co było już używane, niż rzeczy zupełnie nowej. Dokładnie tak jest też z laptopami. A jeśli mają one trafić w ręce zawsze żywiołowych i nieobliczalnych dzieci, wizja ich uszkodzenia dla każdego rodzica będzie znacznie mniej dokuczliwa, gdy będą to laptopy poleasingowe.

Gdzie znaleźć dobre poleasingowe laptopy dla dziecka?

Jeśli interesuje Cię dobry i tani poleasingowy laptop dla Twojego dziecka, zgłoś się do nas. Na naszej stronie https://www.device.pl/ znajdziesz szeroki wybór używanych laptopów skonfigurowanych z myślą o najróżniejszych grupach użytkowników. W ofercie posiadamy m. in.:

Szczególnie polecamy również kategorię „Wyprzedaż”. Znajdujące się tam laptopy i komputery stacjonarne dostępne są w wyjątkowo atrakcyjnych cenach, głównie jako ostatnie sztuki.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące wyboru laptopa najlepszego dla Twojego dziecka, nie wahaj się i skontaktuj z nami! Chętnie odpowiemy ma wszystkie pytania i w razie potrzeby pomożemy wybrać komputer najbardziej odpowiadający Twoim oczekiwaniom.

Jaki używany laptop wybrać do biura?

laptop w biurze

Jaki laptop wybrać? Gdzie kupić? Na co zwrócić uwagę? Jakie podzespoły powinien posiadać? To tylko niektóre pytania, na które musisz sobie odpowiedzieć, stojąc przed koniecznością zakupu laptopa do biura. Ja zadam jeszcze jedno – Czy na pewno musi to być „nowe” urządzenie prosto z elektromarketu?

Bramka nr 3!

Oczywiście możesz udać się do jednego ze sklepów ze sprzętem elektronicznym i kupić drogi laptop biurowy opierając się wyłącznie na propozycjach sprzedawcy lub na własnej wiedzy. Możesz również zdecydować się na kupno urządzenia z drugiej ręki za pośrednictwem portali aukcyjnych czy też stron z lokalnymi ogłoszeniami. Tylko po co? Najczęściej taki zakup wiąże się z ryzykiem oraz brakiem jakiejkolwiek gwarancji. Masz jeszcze trzecią, najbardziej racjonalną opcję – laptop poleasingowy.

Używane laptopy do biura

Przede wszystkim taki laptop to tani laptop, nie znaczy to jednak, że gorszy pod względem parametrów technicznych od swoich fabrycznie nowych braci. Są to najczęściej wysoce wydajne urządzenia wykonane z dobrej jakości materiałów, wyposażone w legalne oprogramowanie, pełne okablowanie i wszystkie inne gadżety, jakie fabryka dała. Takie urządzenia mogą być nawet kilkukrotnie tańsze niż ich nowe odpowiedniki, a przy tym posiadają gwarancję dystrybutora związaną z pełną ochroną praw do naprawy czy też wymiany urządzenia. Używany laptop poleasingowy to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla dużych jednostek organizacyjnych, ale również dla dopiero rozwijających się firm, szukających tanich, lecz sprawdzonych rozwiązań, a także dla osób prywatnych dysponujących ograniczonym budżetem.

Jaki używany laptop do biura?

W pogoni za gigabajtami i gigahercami zapominamy często, że, tak naprawdę, w większości przypadków niepotrzebny nam super wydajny procesor czy mega sprawna karta graficzna do codziennej pracy biurowej. Zapewne większość laptopów czy komputerów stacjonarnych w Twoim biurze mierzy się z zadaniami niewymagającymi nie wiadomo jak dużej mocy obliczeniowej. Najczęściej wystarczy kilka otwartych przeglądarek internetowych, arkusz Excela, Worda, jakiś zewnętrzny lub wewnętrzny komunikator oraz grająca sobie w tle muzyka. Do sprawnego zarządzania tymi zadaniami nie potrzebujesz super nowoczesnego, hiper wypasionego urządzenia. Z takimi wyzwaniami poradzi sobie bez trudu np. laptop biurowy Lenovo ThinkPad T540p wyposażony w czterordzeniowy procesor Intel Core i7, 8-gigowy RAM oraz szybki dysk twardy SSD o pojemności 256 GB.

Karta graficzna? Serio?

Kolejny aspekt, często przeceniany i wyolbrzymiany przez użytkowników laptopów biurowych – karta graficzna. Jeżeli nie jesteś grafikiem, ilustratorem czy też programistom gier komputerowych, znaczenie karty graficznej w Twoim urządzeniu biurowym jest praktycznie żadne. Najpewniej nie odczujesz żadnej różnicy w komforcie pracy pomiędzy najnowocześniejszą kartą graficzną a prostym, zintegrowanym z procesorem układem graficznym. Zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie z pewnością poradzi sobie ze wszystkimi standardowymi zadaniami biurowymi równie dobrze. Do typowych prac biurowych w zupełności wystarczy np. model HP EliteBook 8560w wyposażony w procesor Intel Core i7 połączony z 16-gigową pamięcią RAM, matrycę Full HD i kartę graficzną Nvidia Quadro 2000M. Mało? Nie sądzę.

Wydajnie i jednocześnie energooszczędnie

Skoro mowa o procesorze. Do zwykłych prac biurowych wystarczy urządzenie o niewielkiej częstotliwości oraz wysoce energooszczędne. Prąd przecież kosztuje, i to nie mało. Ładowanie pieniędzy w laptopy biurowe o dużej ilości rdzeni nie ma większego sensu. Do sprawnej i wydajnej pracy wystarczy używany laptop z dwurdzeniowym, niskonapięciowym procesorem Intel Core.

Pamięci nigdy za wiele

Teraz kwestia, która jednak ma znaczenie w laptopach przeznaczonych do wydajnej pracy biurowej. Pamięć RAM. Jak mówi stare, słowiańskie przysłowie – pamięci RAM nigdy za dużo. Oferowane obecnie poleasingowe laptopy do biura rzadko kiedy posiadają pamięć operacyjną mniejszą niż 4 GB. Jest to absolutne minimów jak na dzisiejsze standardy, jednak każda większa ilość RAM-u jest zawsze mile widziana. Laptop biurowy powinien jednak posiadać co najmniej 8 GB lub więcej pamięci operacyjnej. System i tak wykorzysta ją optymalnie, bez względu na to, ile laptop jej posiada. A więc, im więcej, tym lepiej.

Kto co lubi…

OK, rozwiązaliśmy z grubsza kwestie techniczne, a co z ergonomią i funkcjonalnością? To już raczej kwestia indywidualna i każdy pracujący przy komputerze człowiek ma nieco inne pod tym względem preferencje. Taka np. księgowa na pewno skusi się na klawiaturę z bloczkiem numerycznym, natomiast redaktor czy też dziennikarz wybierze klawiaturę z większymi klawiszami. Nieoficjalnie mogę powiedzieć, że za najbardziej wygodne uchodzą klawiatury m.in. w laptopach Lenovo ThinkPad czy też Dell.

Powodzenia!

Szukasz taniego komputera gamingowego? Sprawdź naszą ofertę!

Solidny komputer gamingowy to marzenie każdego gracza. Często jednak na przeszkodzie staje cena podobnego sprzętu, sięgająca od kilku lub nawet kilkunastu tysięcy złotych. Na szczęście istnieją jeszcze tanie komputery gamingowe, które mimo niskiej ceny posiadają również bardzo dobrą specyfikację. Co więcej, w niektóre gry zagrasz już wyłącznie na takim właśnie sprzęcie. Jak to możliwe?

Czym charakteryzują się komputery do gier?

Komputery dla graczy to dość specyficzna kategoria. Typowo gamingowy sprzęt komputerowy powinien bowiem łączyć w sobie trzy bardzo ważne cechy, którymi są:

 •          odpowiednia moc wszystkich podzespołów,
 •          dostosowanie do pracy na wysokich obrotach przez długi czas,
 •          ergonomia zapewniająca przyjazne użytkowanie przez gracza.

Rodzaj i jakość podzespołów składających się na komputer są tu, rzecz jasna, kluczowe. Komputery do gier muszą przede wszystkim bazować na procesorach o odpowiednio dużych mocach obliczeniowych, silnych kartach graficznych (w niektórych przypadkach ich moc jest równie ważna, a czasem nawet ważniejsza, niż moc samych procesorów), sporej ilości pamięci RAM, dobrych kartach dźwiękowych (szczególnie ważne dla audiofilów) i szybkich oraz pojemnych dyskach twardych.

Jeśli chodzi o dostosowanie do pracy na wysokich obrotach, to tu w grę wchodzi przede wszystkim odpowiednio mocny zasilacz oraz system chłodzenia. W niektórych komputerach do gier systemy te potrafią być naprawdę imponujące.

Co do ergonomii zapewniającej przyjazne użytkowanie, to w tej kategorii mieszczą się przede wszystkim urządzenia sterujące pracą komputera, a także urządzenia wyjścia (głośniki, monitory, słuchawki). O ile w przypadku klasycznych „PC-tów” urządzenia te możemy dowolnie konfigurować, to już wszystkie laptopy dla graczy muszą być po prostu doskonale zaprojektowane od początku do końca.

Tani komputer do gier – czy to w ogóle możliwe?

Ze względu na swoją specyfikę i związane z tym wymagania, komputery gamingowe z reguły kojarzone są z wysokimi cenami zakupu. I faktycznie, w większości przypadków tak jest. Zasada ta nie dotyczy jednak komputerów poleasingowych, czyli używanego sprzętu IT, który trafił ponownie na rynek i po odpowiednim sprawdzeniu oraz ewentualnym przekonfigurowaniu, dostępny jest w ofertach sklepów zajmujących się tego typu asortymentem. W sklepach takich jak nasz Device.pl można znaleźć naprawdę ciekawe modele komputerów i sprzętu komputerowego (laptopów, monitorów, tabletów), w tym również komputerów idealnych dla graczy. Gwarancją udanych zakupów w naszym sklepie są m. in.:

 •          ponad 20 lat doświadczeń,       
 • 12-miesięczna gwarancja na wszystkie oferowane produkty.

Gwarantujemy nie tylko jakość, ale i niską cenę, która będzie w stanie zaskoczyć każdego gracza.

Gdzie i jak kupować tanie komputery gamingowe?

Jeśli interesują Cię tanie komputery do gier, powinieneś skupić swoją uwagę na sklepach oferujących dobrej jakości sprzęt poleasingowy. I właśnie w tym tkwi cały sekret, aby był to sprzęt naprawdę dobrej jakości, pochodzący z pewnego źródła i dokładnie sprawdzony. W naszym przypadku zapewniamy klientom komputery wyłącznie uznanych marek, które używane były w największych i jednocześnie najbogatszych firmach. Tego typu komputery (wbrew krążącym stereotypom) często bywają eksploatowane jedynie w minimalnym zakresie i przez bardzo krótki czas. Nie bez powodu zdecydowana większość oferowanych przez nas komputerów ma mniej niż 3 lata. Gracze, którzy szukają dobrego i taniego sprzętu, mogą śmiało sięgać po nasze komputery lub laptopy, ponieważ dają one pewność mocy, jakości i doskonałego stanu wszystkich podzespołów.

Jakie komputery do gier retro?

Gry retro z każdym rokiem zyskują na popularności. Rosnąca liczba fanów gier z lat 90. poszukuje komputerów idealnie nadających się do ich uruchomienia. Nowoczesne komputery gamingowe często nie są już kompatybilne z tego typu oprogramowaniem, przez co gracze zaczęli wyszukiwać starszych, ale nadal mocnych i pozostających w dobrym stanie komputerów poleasingowych. Należy liczyć się z tym, że sprzęt tego typu niedługo stanie się równie mocno poszukiwany, co komputery nowe. Dla fanów gier retro posiadanie takiego komputera to po prostu konieczność!

Tanie komputery do biura – wybierz poleasingowe

Potrzebujesz sprawnego, funkcjonalnego i niezawodnego komputera do biura? Chcesz sprzęt dobrej jakości, w jeszcze lepszej cenie? Nie chcesz przepłacać za sprzęt do biura? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedź jest pozytywna, rozważ zakup poleasingowego komputera do biura.

 

Dlaczego komputer poleasingowy?

Jest co najmniej kilka powodów, dla których warto rozważyć zakup komputera używanego do biura. Jednym z argumentów przemawiających za tym rozwiązaniem jest oczywiście cena takiego sprzętu. Nowe komputery z półek sklepowych, mimo kuszących promocji, zawsze będą droższe niż jego poleasingowe odpowiedniki, które również są objęte gwarancją. Może być to różnica w cenie dochodząca nawet do 70%. W tym przypadku tańszy może jednocześnie oznaczać lepszy – w podobnej cenie do nowego komputera, możesz kupić używane urządzenie o dużo lepszych parametrach, wydajności i sprawności. Dodatkowo kupując taki sprzęt, zazwyczaj masz możliwość skonfigurowania go według indywidualnych wymogów z pomocą naszych specjalistów. Kolejną ważną zaletą poleasingowego komputera do biura jest jego potwierdzona sprawność techniczna.  Komputer używany, to komputer sprawdzony w działaniu, dodatkowo przed sprzedażą przechodzi on szczegółowy audyt techniczny.

 

Komputer poleasingowy – mity

Osoby, które nie zapoznały się dobrze z ofertą komputerów poleasingowych, mogą mieć mylne wrażenie o takich urządzeniach. Przede wszystkim pojawić się może obawa o stan takiego sprzętu. W większości przypadków będzie to sprzęt w stanie bardzo dobrym, z nieznacznymi śladami użytkownika w postaci mało zauważalnych rysek na obudowie. Często możemy się spotkać z komputerem do biura w stanie praktycznie idealnym. Komputer taki mógł być zakupiony jako sprzęt zapasowy, „na wszelki wypadek”, by w razie awarii firma nie miała przestoju w pracy. Tak więc w cenie urządzenia używanego możemy uzyskać nowy. W przypadku sprzętu, który był używany, jest to zazwyczaj sprzęt 2-3 letni, wymieniany po okresie amortyzacji. Nie są to więc, jak można by sądzić komputery wysłużone, które przestały komuś wystarczać do pracy. Wymiana takiego komputera to zwykle zalecenie polityki firmowej dotyczącej sprzętu komputerowego, a nie wynik problemów ze stanem urządzenia. Co do sprawności i niezawodności technicznej naprawdę nie powinniśmy się obawiać. Komputery poleasingowe do biura przed odsprzedażą przechodzą drobiazgowe kontrole techniczne. Są to urządzenia znanych marek – najczęściej Dell, HP i Lenovo, które cechuje duża sprawność i wytrzymałość. Co najważniejsze, udzielamy na komputery poleasingowe roczną gwarancję i  serwisujemy je na miejscu, a przy zakupie można skorzystać z 14 dni okresu próbnego, aby sprzęt przetestować, przyjrzeć się mu i dokonać ostatecznej decyzji.

 

komputery do biura

 

Komputer do biura – jaki wybrać

 

Niezawodny i wydajny

Myśląc o wyborze urządzenia do pracy, zawsze powinniśmy dążyć do zakupu sprzętu wytrzymałego, bezpiecznego dla przechowywanych i tworzonych na nim danych i jak najmniej awaryjnego. Poleasingowe komputery do biura to najczęściej naprawdę porządne i mocne urządzenia z górnej półki. Ponieważ sprzęt pochodzi od dużych firm lub korporacji, nie są to marketowe, najtańsze opcje sprzętowe, ale profesjonalne komputery o bardzo dobrych parametrach i podzespołach wysokiej jakości. Komputery kupowane z myślą o pracy w biurach są skonfigurowane pod potrzeby takiego użytkowania. Częstym wyborem są używane komputery do biura z procesorem Intel Core i5 lub Intel Core i7, 8 GB RAM. Dysk SSD zapewni cichą pracę oraz zwiększy prędkość odtwarzanych plików czy programów w odczuwalny dla użytkownika sposób. Poleasingowy sprzęt to szansa na tanie komputery, sprawdzone w działaniu, z gwarancją dalszej sprawności technicznej i w dobrym stanie wizualnym.

 

Rodzaj obudowy

Możemy wybierać spośród różnego rodzaju komputerów. Dostępne na rynku mamy modele w obudowach:

 •          USFF /USDT – jedne z najmniejszych obudów obecnie dostępnych; to, co je wyróżnia to zasilacz zewnętrzny; sprawdź także, czy dane urządzenie posiada napęd DVD – w ramach optymalizacji rozmiaru, może być pominięty w takich modelach.
 •          SFF – zwykle obudowa małych rozmiarów, możemy znaleźć modele w ustawieniu pionowym lub poziomym, ze złączami i napędami umiejscowionymi z przodu.
 •          Desktop – to nieco większa obudowa, najczęściej w orientacji stojącej – pionowej; jak większość nowoczesnych komputerów posiada na panelu przednim złącza USB lub jack 3.5 mm oraz zatoki 5.25” na napędy jak i czytnik kart pamięci; często mamy opcję  rozbudowy o dodatkową kartę graficzną.
 •          Tower – największa z dostępnych obudów,  posiada duże możliwości co do indywidualnej konfiguracji sprzętu, w tym np. rozbudowa o kilka dysków, dodatkowe karty graficzne; może posłużyć jako serwer.
Poleasingowy laptop do pracy za mniej niż 1500 zł? Tak, to możliwe!

Tani laptop do pracy to cel każdego, dla kogo komputer jest podstawowym narzędziem wykonywanego zawodu. Narzędziem, które musi być w pełni sprawne, solidne i trwałe, ale jednocześnie nie może być zbyt drogie, gdyż jak każde narzędzie może ulec uszkodzeniu i wówczas należy je po prostu wymienić na nowe. Równie sprawne i równie tanie. Na jaki laptop warto więc się zdecydować, mając w budżecie nie więcej niż 1500 zł?

Co w pracy sprawdzi się lepiej? Laptop używany czy nowy?

Zwykle na tego typu pytania odpowiada się: „to zależy”. I w tym przypadku jest podobnie. Wszystko bowiem zależy od tego, na czym Twoja praca polega. Ponieważ to do jej charakteru i związanych z nią wymagań powinieneś dobierać odpowiedni sprzęt komputerowy. Można przyjąć, że praca wymagająca posiadania laptopów o naprawdę potężnych parametrach lub sprawiająca, że będą one niezwykle intensywnie eksploatowane, preferuje zakup nowego sprzętu. Tak byłoby między innymi w przypadku grafików komputerowych, programistów czy projektantów gier. Nie jest to jednak żelazną regułą, gdyż i oni są w stanie znaleźć na rynku używane laptopy o bardzo dobrych parametrach i w bardzo dobrym stanie.

laptop do pracy

W przypadku przeważającej większości pozostałych zawodów wymagających korzystania ze sprzętu komputerowego, zakup używanych, poleasingowych laptopów jest jak najbardziej uzasadniony. A przemawiają za tym trzy argumenty: ich jakość, stan oraz cena.

Laptopy poleasingowe zwykle są laptopami o naprawdę dobrych parametrach pracy, gdyż taki właśnie sprzęt najczęściej zamawiają duże korporacje. Różnica w cenie pomiędzy słabszym a mocniejszym laptopem pozostaje dla nich bez znaczenia i dlatego zwykle sięgają po urządzenia lepszej jakości. Często też takie poleasingowe laptopy praktycznie nie noszą żadnych śladów używania, co wynika chociażby ze specyfiki pracy w dużych firmach. Jeśli zaś chodzi o ich cenę, to jej przewaga w przypadku laptopów używanych jest po prostu oczywista.

Czym kierować się przy wyborze przekątnej ekranu laptopa?

Wybierając dla siebie tani laptop do pracy, warto kierować się trzema podstawowymi parametrami, czyli średnicą ekranu monitora, specyfikacją użytych komponentów oraz – rzecz jasna – ceną.

W naszej ofercie dostępne są laptopy o bardzo różnych przekątnych monitora, dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji. I właśnie preferencjami najlepiej jest się kierować przy ich wyborze. Przykładowo, Lenovo ThinkPad X240 posiada ekran o średnicy 12,5”, co klasyfikuje go w grupie najmniejszych laptopów, czy nawet notebooków. Jest jednak niezwykle poręczny, łatwy w przenoszeniu i doskonale sprawdza się jako narzędzie pracy, zwłaszcza narzędzie dodatkowe, pomocnicze, a jego aktualna cena to jedyne 800 zł! Na przeciwnym biegunie znajduje się za to poleasingowy laptop Lenovo ThinkPad T530, z przekątną ekranu 15”. Tak duży ekran pozwala na nieco większy komfort pracy, ale kosztem większej ilości zajmowanego miejsca np. w bagażu podróżnym. Aktualna cena tego modelu to jedyne 900 zł.

Czy laptop do pracy musi być mocny?

I tu również wszystko zależy od Twoich preferencji i potrzeb. Praktyka pokazuje jednak, że sprzęt komputerowy produkowany z myślą o typowej pracy biurowej absolutnie nie musi mieć wyjątkowej mocy. Wręcz przeciwnie, może zawierać komponenty spełniające wyłącznie podstawowe funkcje. Przy obecnej technologii prawdopodobnie i tak nie będziesz w stanie w pełni wykorzystać ich wciąż ogromnych możliwości. Spokojnie możesz więc sięgnąć po laptopa poleasingowego Dell Latitude E5420, z procesorem i5-2520M 2,5 GHz, pamięcią 4 GB RAM i dyskiem 250 GB HDD (aktualna cena to 519,99 zł). Sprzęt tego typu w zupełności spełni Twoje oczekiwania.

Lepszą charakterystyką wyróżnia się również używany laptop DELL Latitude E5250 z wysokiej klasy procesorem i5-5300U 2.3 GHz. Jego jakość i jednocześnie komfort pracy podnosi zamontowany w nim dysk 128 GB SSD oraz spora ilość, bo aż 8 GB RAM. Model ten dostępny jest obecnie za jedyne 1170 zł.

Laptopy Dell Latitude – uniwersalna oferta dla biznesu i użytku prywatnego

Dell Latitude to seria laptopów, którą trudno ująć w jakiekolwiek ramy. Intencją producenta jest bowiem trafienie z tą linią do jak najszerszego grona odbiorców. Nie sposób przeoczyć zastosowanie rozwiązań biznesowych, jednak wiele z laptopów Dell Latitude to urządzenia przeznaczone do codziennego użytku prywatnego. Pomimo wielu różnic, komputery z tej serii mają jednak także cechy wspólne. Przyjrzyjmy się charakterystyce urządzeń z serii Latitude.

Procesor w laptopie Dell Latitude

Wszystkie laptopy używane Dell Latitdue, które posiadamy w naszej ofercie, wyposażono w procesor Intel Core i5. Należy jednak wspomnieć, że starsze modele pracowały również z procesorem Intel Core i3. Niemniej jednak nawet poleasingowe urządzenia wciąż dostępne w sprzedaży nie pracują na identycznych procesorach. Przykładowo, relatywnie tani, przeznaczony do średnio intensywnej eksploatacji domowej, Dell Latitude E5420 wyposażono w procesor i5-2520M. Jednaj już biznesowy używany laptop Dell Latitude E5250 korzysta z nowocześniejszego i5-5300U o taktowaniu 2900 MHz w trybie Turbo.

 

Mobilność laptopów Dell z serii Latitude

W zasadzie wszystkie laptopy z serii doskonale sprawdzają się jako urządzenia mobilne. Rzecz w tym, iż są niewielkich rozmiarów, również ich waga nie utrudnia transportu. Co prawda różnica w przekątnej matrycy w poszczególnych modelach jest dość spora – od 12,5 do 15,6 cala, jednak wyświetlacze wszystkich laptopów z serii można zaliczyć do rozmiaru co najwyżej średniego. Nie znajdziecie używanego laptopa Dell Latitude z matrycą 17 czy 19 cali, gdyż mobilność jest cechą wspólną komputerów z tej linii. Niewątpliwie w przypadku urządzeń o przekątnej ekranu 12,5 cala możemy wręcz mówić o ultramobilności. Taką przekątną posiada m.in. wspomniany już wcześniej Latitude E5420. Warto również wspomnieć o rozdzielczości matrycy laptopów z serii Latitude, która w zależności do modelu przyjmuje wartości: 1280 x 800 lub tak jak w przypadku modelu Dell Latitude E6330 - 1366 x 768. Ekrany komputerów umożliwiają zatem komfortowe oglądanie filmów czy obrazów. Ponadto, są one dostosowane do użytkowników korzystających z komputera wiele godzin dziennie – negatywny wpływ na zmęczenie oczu jest zminimalizowany.

 

Rozwiązania biznesowe

Z założenia laptopy Dell Latitude nie są urządzeniami typowo biznesowymi, za wyjątkiem kilku modeli z tej serii. Niemniej jednak wszystkie laptopy Latitude korzystają z rozwiązań biznesowych, do których należy zaliczyć choćby relatywnie niewielkie przekątne ekranów. Jednak to nie wszystko. Komputery z linii Latitude cechuje wyjątkowo wytrzymała obudowa, która sprawdza się nawet w najtrudniejszych warunkach. Co prawda w przypadku niektórych modeli obudowa częściowo jest plastikowa, jednak zawiera również elementy metalowe. Natomiast część modeli posiada obudowy w całości metalowe, odporne na uderzenia i upadki. Warto jednak zwrócić uwagę, iż obudowa komputerów z omawianej serii jest stosunkowo cienka. Używane laptopy Dell Latitude stanowią w końcu ofertę m.in. dla osób poszukujących komputerów mobilnych, stąd tez konieczne było znalezienie kompromisu między wytrzymałością laptopa, a jego wagą.

 

Dla kogo używany laptop Dell Latitude?

Ze względu na różnorodność, używane laptopy Dell Latitude nie posiadają jednej, ściśle określonej grupy docelowej. Z pewnością najbardziej wydajne urządzenia z tej serii doskonale sprawdzą się w użytku biznesowym. Warto również zwrócić uwagę na wyjątkowo małe ekrany niektórych egzemplarzy. Matryca o przekątnej 12.5 cala umożliwia korzystanie z komputera zawsze i wszędzie – przy stoliku w pociągu, czy też w kawiarni, podczas oczekiwania na spotkanie. Tańsze laptopy o większych przekątnych, ale zwykle również mniej wydajnych procesorach, doskonale spiszą się w użytku domowym. Wiele pożytku będą z nich mieli uczniowie i studenci. Proponowane przez nas używane laptopy Dell Latitude, to m.in.:

 

 • Dell Latitude E5250 – wymieniony już wcześniej laptop biznesowy z wydajnym procesorem i5-5300U, pamięcią RAM 8 GB, dyskiem SDD 128 GB i zintegrowaną kartą graficzną. Cena urządzenia używanego nie przekracza 1200 zł.

 • Dell Latitude E5420 – propozycja dla użytkowników prywatnych. Urządzenie pracuje na procesorze i5-2520M, pamięć RAM to 4 GB, przekątna ekranu to 14 cali, a cena poleasingowa to ok. 500 zł.

 • Dell Latitude E6410 – pozycja dla oszczędnych, gdyż poleasingowy laptop kosztuje niewiele ponad 450 zł. Posiada on procesor i5-520M, pamięć RAM 4 GB i przekątną matrycy 14,1 cala

Idealne urządzenia dla firm – komputery poleasingowe all in one

Użytkownicy komputerów, zarówno Ci prywatni, jak i korporacyjni, cenią sobie przede wszystkim komfort użytkowania sprzętu oraz oszczędność miejsca na biurku. Z pewnością ważne są również wydajność i związana z nią uniwersalność komputera, dzięki której mogą go wykorzystać do pracy, jak i do zabawy. Powyższe warunki niewątpliwie spełniają komputery All in one, będące niejako połączeniem komputera stacjonarnego i laptopa. Mowa tu o urządzeniach, w których układ graficzny wraz z procesorem i innymi podzespołami umieszczony jest w jednej obudowie. Przyjrzyjmy się bliżej cechom i zastosowaniom komputerów tego typu. Przedstawiamy również nasze propozycje godnych uwagi komputerów poleasingowych All in one.

 

 

All in One daje wiele korzyści

 

Komputer określany jako All in one wyglądem przypomina nieco monitor starszego typu z dużym tyłem. W odróżnieniu jednak od wykorzystywanych kilkanaście lat temu monitorów, urządzenie to jest płaskie i jednak zdecydowanie cieńsze. W tym cienkim „monitorze” znajdują się wszystkie podzespoły, przez co do zasilania urządzenia potrzebna jest tylko jedna wtyczka. Ze względu na swoją specyfikę sprzęt tego typu znajduje zastosowanie głównie w przedsiębiorstwach. Komputery poleasingowe All in one cieszą się coraz większym wzięciem wśród klientów korporacyjnych, którzy doceniają je z kilku powodów, do których należą:

 

•    Oszczędność miejsca – komputery All in one są jednoelementowe, co oznacza, iż zwyczajnie nie zagracają przestrzeni tak, jak tradycyjne komputery stacjonarne. Jest to szczególnie ważne w przedsiębiorstwach, w których często korzysta się nawet z kilkunastu komputerów w jednym pomieszczeniu. Urządzenie jednoelementowe mieści się na blacie biurka, zostawiając tam jeszcze wiele miejsca na dodatkowy sprzęt oraz przybory biurowe.

•    Tylko jeden kabel – zmieszczenie podzespołów w jednej obudowie sprawia, że dodatkowe kable są zbędne. Oczywiście komputery All in one umożliwiają podłączenie dodatkowych urządzeń, jednak jest to opcjonalne. W celu uruchomienia i korzystania ze sprzętu wystarczy podłączyć go jednym kablem do gniazdka.

•    Mobilność – nieocenioną zaletą jest możliwość prostego przeniesienia komputera z jednego miejsca w drugie. Mało tego, komputer All in one można nawet zabrać ze sobą w podróż. Mobilność to cecha charakterystyczna laptopów, jednak w przeciwieństwie do nich, komputery All in one posiadają wydajność urządzeń stacjonarnych oraz duże ekrany.

•    Oszczędność energii i niska emisja ciepła – All in one to połączenie najlepszych cech komputerów stacjonarnych i laptopów. Niskie zużycie energii i niewielka emisja ciepła to bowiem cechy charakterystyczne laptopów.

 

Polecane komputery poleasingowe All in one

 

Dzisiaj wszyscy liczący się producenci komputerów produkują modele All in one. Dlatego też w ofercie urządzeń poelasingowych obok laptopów i sprzętu stacjonarnego znajdują się również komputery All in one. Poniżej wyróżniliśmy 3 naszym zdaniem szczególnie warte uwagi komputery poleasingowe All in one.

 

Lenovo ThinkCentre Edge 72z AIO

https://www.device.pl/lenovo-thinkcentre-edge-72z

Pierwsze spośród prezentowanych przez nas urządzeń to propozycja od firmy Lenovo. Sprzęt tej marki cechuje przede wszystkim trwałość. Producent znany jest głównie z urządzeń dla przedsiębiorstw, choć oferta komputerów do użytku prywatnego również jest imponująca. Omawiany model to komputer z procesorem Intel Core i3, 4 GB pamięci i taktowaniem 3300 MHz. Na ekranie widzimy obraz w rozdzielczości HD+ (1600x900), a jego przekątna to 20 cali. Komputer posiada płaską podstawę oraz podpórkę zlokalizowaną w tylnej części obudowy.

 

HP Compaq Elite 8300

https://www.device.pl/hp-compaq-elite-8300-hp-p221-aio

Urządzenie, będące propozycją podobną do omówionego powyżej komputera marki Lenovo. W tym przypadku również dysponujemy procesorem Intel Core i3 oraz 4 GB pamięci. Ponadto, komputer posiada wbudowany dysk o pojemności 500 GB. Największa różnica dotyczy ekranu, którego przekątna wynosi 23 cale, a rozdzielczość obrazu to 1920x1080. Urządzenie oparte jest na nóżce, znajdującej się pod ekranem.

 

Hp Eliteone 800 G1

https://www.device.pl/hp-eliteone-800-g1

Kolejna propozycja od HP to urządzenie należące do wysokiej klasy komputerów poleasingowych All in one. Procesor w modelu HP Eliteone 800 G1 to również IntelCore i3, a pamięć RAM to 4 GB, jednak taktowanie wynosi już aż 3400 MHz. Imponująco prezentują się również ekran o przekątnej 23 cali i rozdzielczości 1920x1080 oraz zintegrowana karta graficzna. Komputer ten jest urządzeniem stojącym na nóżce zlokalizowanej pod ekranem.