Szukaj
Filters
Zamknij
RSS

Blog

Tanie komputery do biura – wybierz poleasingowe

Potrzebujesz sprawnego, funkcjonalnego i niezawodnego komputera do biura? Chcesz sprzęt dobrej jakości, w jeszcze lepszej cenie? Nie chcesz przepłacać za sprzęt do biura? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedź jest pozytywna, rozważ zakup poleasingowego komputera do biura.

 

Dlaczego komputer poleasingowy?

Jest co najmniej kilka powodów, dla których warto rozważyć zakup komputera używanego do biura. Jednym z argumentów przemawiających za tym rozwiązaniem jest oczywiście cena takiego sprzętu. Nowe komputery z półek sklepowych, mimo kuszących promocji, zawsze będą droższe niż jego poleasingowe odpowiedniki, które również są objęte gwarancją. Może być to różnica w cenie dochodząca nawet do 70%. W tym przypadku tańszy może jednocześnie oznaczać lepszy – w podobnej cenie do nowego komputera, możesz kupić używane urządzenie o dużo lepszych parametrach, wydajności i sprawności. Dodatkowo kupując taki sprzęt, zazwyczaj masz możliwość skonfigurowania go według indywidualnych wymogów z pomocą naszych specjalistów. Kolejną ważną zaletą poleasingowego komputera do biura jest jego potwierdzona sprawność techniczna.  Komputer używany, to komputer sprawdzony w działaniu, dodatkowo przed sprzedażą przechodzi on szczegółowy audyt techniczny.

 

Komputer poleasingowy – mity

Osoby, które nie zapoznały się dobrze z ofertą komputerów poleasingowych, mogą mieć mylne wrażenie o takich urządzeniach. Przede wszystkim pojawić się może obawa o stan takiego sprzętu. W większości przypadków będzie to sprzęt w stanie bardzo dobrym, z nieznacznymi śladami użytkownika w postaci mało zauważalnych rysek na obudowie. Często możemy się spotkać z komputerem do biura w stanie praktycznie idealnym. Komputer taki mógł być zakupiony jako sprzęt zapasowy, „na wszelki wypadek”, by w razie awarii firma nie miała przestoju w pracy. Tak więc w cenie urządzenia używanego możemy uzyskać nowy. W przypadku sprzętu, który był używany, jest to zazwyczaj sprzęt 2-3 letni, wymieniany po okresie amortyzacji. Nie są to więc, jak można by sądzić komputery wysłużone, które przestały komuś wystarczać do pracy. Wymiana takiego komputera to zwykle zalecenie polityki firmowej dotyczącej sprzętu komputerowego, a nie wynik problemów ze stanem urządzenia. Co do sprawności i niezawodności technicznej naprawdę nie powinniśmy się obawiać. Komputery poleasingowe do biura przed odsprzedażą przechodzą drobiazgowe kontrole techniczne. Są to urządzenia znanych marek – najczęściej Dell, HP i Lenovo, które cechuje duża sprawność i wytrzymałość. Co najważniejsze, udzielamy na komputery poleasingowe roczną gwarancję i  serwisujemy je na miejscu, a przy zakupie można skorzystać z 14 dni okresu próbnego, aby sprzęt przetestować, przyjrzeć się mu i dokonać ostatecznej decyzji.

 

komputery do biura

 

Komputer do biura – jaki wybrać

 

Niezawodny i wydajny

Myśląc o wyborze urządzenia do pracy, zawsze powinniśmy dążyć do zakupu sprzętu wytrzymałego, bezpiecznego dla przechowywanych i tworzonych na nim danych i jak najmniej awaryjnego. Poleasingowe komputery do biura to najczęściej naprawdę porządne i mocne urządzenia z górnej półki. Ponieważ sprzęt pochodzi od dużych firm lub korporacji, nie są to marketowe, najtańsze opcje sprzętowe, ale profesjonalne komputery o bardzo dobrych parametrach i podzespołach wysokiej jakości. Komputery kupowane z myślą o pracy w biurach są skonfigurowane pod potrzeby takiego użytkowania. Częstym wyborem są używane komputery do biura z procesorem Intel Core i5 lub Intel Core i7, 8 GB RAM. Dysk SSD zapewni cichą pracę oraz zwiększy prędkość odtwarzanych plików czy programów w odczuwalny dla użytkownika sposób. Poleasingowy sprzęt to szansa na tanie komputery, sprawdzone w działaniu, z gwarancją dalszej sprawności technicznej i w dobrym stanie wizualnym.

 

Rodzaj obudowy

Możemy wybierać spośród różnego rodzaju komputerów. Dostępne na rynku mamy modele w obudowach:

 •          USFF /USDT – jedne z najmniejszych obudów obecnie dostępnych; to, co je wyróżnia to zasilacz zewnętrzny; sprawdź także, czy dane urządzenie posiada napęd DVD – w ramach optymalizacji rozmiaru, może być pominięty w takich modelach.
 •          SFF – zwykle obudowa małych rozmiarów, możemy znaleźć modele w ustawieniu pionowym lub poziomym, ze złączami i napędami umiejscowionymi z przodu.
 •          Desktop – to nieco większa obudowa, najczęściej w orientacji stojącej – pionowej; jak większość nowoczesnych komputerów posiada na panelu przednim złącza USB lub jack 3.5 mm oraz zatoki 5.25” na napędy jak i czytnik kart pamięci; często mamy opcję  rozbudowy o dodatkową kartę graficzną.
 •          Tower – największa z dostępnych obudów,  posiada duże możliwości co do indywidualnej konfiguracji sprzętu, w tym np. rozbudowa o kilka dysków, dodatkowe karty graficzne; może posłużyć jako serwer.
Poleasingowy laptop do pracy za mniej niż 1500 zł? Tak, to możliwe!

Tani laptop do pracy to cel każdego, dla kogo komputer jest podstawowym narzędziem wykonywanego zawodu. Narzędziem, które musi być w pełni sprawne, solidne i trwałe, ale jednocześnie nie może być zbyt drogie, gdyż jak każde narzędzie może ulec uszkodzeniu i wówczas należy je po prostu wymienić na nowe. Równie sprawne i równie tanie. Na jaki laptop warto więc się zdecydować, mając w budżecie nie więcej niż 1500 zł?

Co w pracy sprawdzi się lepiej? Laptop używany czy nowy?

Zwykle na tego typu pytania odpowiada się: „to zależy”. I w tym przypadku jest podobnie. Wszystko bowiem zależy od tego, na czym Twoja praca polega. Ponieważ to do jej charakteru i związanych z nią wymagań powinieneś dobierać odpowiedni sprzęt komputerowy. Można przyjąć, że praca wymagająca posiadania laptopów o naprawdę potężnych parametrach lub sprawiająca, że będą one niezwykle intensywnie eksploatowane, preferuje zakup nowego sprzętu. Tak byłoby między innymi w przypadku grafików komputerowych, programistów czy projektantów gier. Nie jest to jednak żelazną regułą, gdyż i oni są w stanie znaleźć na rynku używane laptopy o bardzo dobrych parametrach i w bardzo dobrym stanie.

laptop do pracy

W przypadku przeważającej większości pozostałych zawodów wymagających korzystania ze sprzętu komputerowego, zakup używanych, poleasingowych laptopów jest jak najbardziej uzasadniony. A przemawiają za tym trzy argumenty: ich jakość, stan oraz cena.

Laptopy poleasingowe zwykle są laptopami o naprawdę dobrych parametrach pracy, gdyż taki właśnie sprzęt najczęściej zamawiają duże korporacje. Różnica w cenie pomiędzy słabszym a mocniejszym laptopem pozostaje dla nich bez znaczenia i dlatego zwykle sięgają po urządzenia lepszej jakości. Często też takie poleasingowe laptopy praktycznie nie noszą żadnych śladów używania, co wynika chociażby ze specyfiki pracy w dużych firmach. Jeśli zaś chodzi o ich cenę, to jej przewaga w przypadku laptopów używanych jest po prostu oczywista.

Czym kierować się przy wyborze przekątnej ekranu laptopa?

Wybierając dla siebie tani laptop do pracy, warto kierować się trzema podstawowymi parametrami, czyli średnicą ekranu monitora, specyfikacją użytych komponentów oraz – rzecz jasna – ceną.

W naszej ofercie dostępne są laptopy o bardzo różnych przekątnych monitora, dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji. I właśnie preferencjami najlepiej jest się kierować przy ich wyborze. Przykładowo, Lenovo ThinkPad X240 posiada ekran o średnicy 12,5”, co klasyfikuje go w grupie najmniejszych laptopów, czy nawet notebooków. Jest jednak niezwykle poręczny, łatwy w przenoszeniu i doskonale sprawdza się jako narzędzie pracy, zwłaszcza narzędzie dodatkowe, pomocnicze, a jego aktualna cena to jedyne 800 zł! Na przeciwnym biegunie znajduje się za to poleasingowy laptop Lenovo ThinkPad T530, z przekątną ekranu 15”. Tak duży ekran pozwala na nieco większy komfort pracy, ale kosztem większej ilości zajmowanego miejsca np. w bagażu podróżnym. Aktualna cena tego modelu to jedyne 900 zł.

Czy laptop do pracy musi być mocny?

I tu również wszystko zależy od Twoich preferencji i potrzeb. Praktyka pokazuje jednak, że sprzęt komputerowy produkowany z myślą o typowej pracy biurowej absolutnie nie musi mieć wyjątkowej mocy. Wręcz przeciwnie, może zawierać komponenty spełniające wyłącznie podstawowe funkcje. Przy obecnej technologii prawdopodobnie i tak nie będziesz w stanie w pełni wykorzystać ich wciąż ogromnych możliwości. Spokojnie możesz więc sięgnąć po laptopa poleasingowego Dell Latitude E5420, z procesorem i5-2520M 2,5 GHz, pamięcią 4 GB RAM i dyskiem 250 GB HDD (aktualna cena to 519,99 zł). Sprzęt tego typu w zupełności spełni Twoje oczekiwania.

Lepszą charakterystyką wyróżnia się również używany laptop DELL Latitude E5250 z wysokiej klasy procesorem i5-5300U 2.3 GHz. Jego jakość i jednocześnie komfort pracy podnosi zamontowany w nim dysk 128 GB SSD oraz spora ilość, bo aż 8 GB RAM. Model ten dostępny jest obecnie za jedyne 1170 zł.

Laptopy Dell Latitude – uniwersalna oferta dla biznesu i użytku prywatnego

Dell Latitude to seria laptopów, którą trudno ująć w jakiekolwiek ramy. Intencją producenta jest bowiem trafienie z tą linią do jak najszerszego grona odbiorców. Nie sposób przeoczyć zastosowanie rozwiązań biznesowych, jednak wiele z laptopów Dell Latitude to urządzenia przeznaczone do codziennego użytku prywatnego. Pomimo wielu różnic, komputery z tej serii mają jednak także cechy wspólne. Przyjrzyjmy się charakterystyce urządzeń z serii Latitude.

Procesor w laptopie Dell Latitude

Wszystkie laptopy używane Dell Latitdue, które posiadamy w naszej ofercie, wyposażono w procesor Intel Core i5. Należy jednak wspomnieć, że starsze modele pracowały również z procesorem Intel Core i3. Niemniej jednak nawet poleasingowe urządzenia wciąż dostępne w sprzedaży nie pracują na identycznych procesorach. Przykładowo, relatywnie tani, przeznaczony do średnio intensywnej eksploatacji domowej, Dell Latitude E5420 wyposażono w procesor i5-2520M. Jednaj już biznesowy używany laptop Dell Latitude E5250 korzysta z nowocześniejszego i5-5300U o taktowaniu 2900 MHz w trybie Turbo.

 

Mobilność laptopów Dell z serii Latitude

W zasadzie wszystkie laptopy z serii doskonale sprawdzają się jako urządzenia mobilne. Rzecz w tym, iż są niewielkich rozmiarów, również ich waga nie utrudnia transportu. Co prawda różnica w przekątnej matrycy w poszczególnych modelach jest dość spora – od 12,5 do 15,6 cala, jednak wyświetlacze wszystkich laptopów z serii można zaliczyć do rozmiaru co najwyżej średniego. Nie znajdziecie używanego laptopa Dell Latitude z matrycą 17 czy 19 cali, gdyż mobilność jest cechą wspólną komputerów z tej linii. Niewątpliwie w przypadku urządzeń o przekątnej ekranu 12,5 cala możemy wręcz mówić o ultramobilności. Taką przekątną posiada m.in. wspomniany już wcześniej Latitude E5420. Warto również wspomnieć o rozdzielczości matrycy laptopów z serii Latitude, która w zależności do modelu przyjmuje wartości: 1280 x 800 lub tak jak w przypadku modelu Dell Latitude E6330 - 1366 x 768. Ekrany komputerów umożliwiają zatem komfortowe oglądanie filmów czy obrazów. Ponadto, są one dostosowane do użytkowników korzystających z komputera wiele godzin dziennie – negatywny wpływ na zmęczenie oczu jest zminimalizowany.

 

Rozwiązania biznesowe

Z założenia laptopy Dell Latitude nie są urządzeniami typowo biznesowymi, za wyjątkiem kilku modeli z tej serii. Niemniej jednak wszystkie laptopy Latitude korzystają z rozwiązań biznesowych, do których należy zaliczyć choćby relatywnie niewielkie przekątne ekranów. Jednak to nie wszystko. Komputery z linii Latitude cechuje wyjątkowo wytrzymała obudowa, która sprawdza się nawet w najtrudniejszych warunkach. Co prawda w przypadku niektórych modeli obudowa częściowo jest plastikowa, jednak zawiera również elementy metalowe. Natomiast część modeli posiada obudowy w całości metalowe, odporne na uderzenia i upadki. Warto jednak zwrócić uwagę, iż obudowa komputerów z omawianej serii jest stosunkowo cienka. Używane laptopy Dell Latitude stanowią w końcu ofertę m.in. dla osób poszukujących komputerów mobilnych, stąd tez konieczne było znalezienie kompromisu między wytrzymałością laptopa, a jego wagą.

 

Dla kogo używany laptop Dell Latitude?

Ze względu na różnorodność, używane laptopy Dell Latitude nie posiadają jednej, ściśle określonej grupy docelowej. Z pewnością najbardziej wydajne urządzenia z tej serii doskonale sprawdzą się w użytku biznesowym. Warto również zwrócić uwagę na wyjątkowo małe ekrany niektórych egzemplarzy. Matryca o przekątnej 12.5 cala umożliwia korzystanie z komputera zawsze i wszędzie – przy stoliku w pociągu, czy też w kawiarni, podczas oczekiwania na spotkanie. Tańsze laptopy o większych przekątnych, ale zwykle również mniej wydajnych procesorach, doskonale spiszą się w użytku domowym. Wiele pożytku będą z nich mieli uczniowie i studenci. Proponowane przez nas używane laptopy Dell Latitude, to m.in.:

 

 • Dell Latitude E5250 – wymieniony już wcześniej laptop biznesowy z wydajnym procesorem i5-5300U, pamięcią RAM 8 GB, dyskiem SDD 128 GB i zintegrowaną kartą graficzną. Cena urządzenia używanego nie przekracza 1200 zł.

 • Dell Latitude E5420 – propozycja dla użytkowników prywatnych. Urządzenie pracuje na procesorze i5-2520M, pamięć RAM to 4 GB, przekątna ekranu to 14 cali, a cena poleasingowa to ok. 500 zł.

 • Dell Latitude E6410 – pozycja dla oszczędnych, gdyż poleasingowy laptop kosztuje niewiele ponad 450 zł. Posiada on procesor i5-520M, pamięć RAM 4 GB i przekątną matrycy 14,1 cala

Idealne urządzenia dla firm – komputery poleasingowe all in one

Użytkownicy komputerów, zarówno Ci prywatni, jak i korporacyjni, cenią sobie przede wszystkim komfort użytkowania sprzętu oraz oszczędność miejsca na biurku. Z pewnością ważne są również wydajność i związana z nią uniwersalność komputera, dzięki której mogą go wykorzystać do pracy, jak i do zabawy. Powyższe warunki niewątpliwie spełniają komputery All in one, będące niejako połączeniem komputera stacjonarnego i laptopa. Mowa tu o urządzeniach, w których układ graficzny wraz z procesorem i innymi podzespołami umieszczony jest w jednej obudowie. Przyjrzyjmy się bliżej cechom i zastosowaniom komputerów tego typu. Przedstawiamy również nasze propozycje godnych uwagi komputerów poleasingowych All in one.

 

 

All in One daje wiele korzyści

 

Komputer określany jako All in one wyglądem przypomina nieco monitor starszego typu z dużym tyłem. W odróżnieniu jednak od wykorzystywanych kilkanaście lat temu monitorów, urządzenie to jest płaskie i jednak zdecydowanie cieńsze. W tym cienkim „monitorze” znajdują się wszystkie podzespoły, przez co do zasilania urządzenia potrzebna jest tylko jedna wtyczka. Ze względu na swoją specyfikę sprzęt tego typu znajduje zastosowanie głównie w przedsiębiorstwach. Komputery poleasingowe All in one cieszą się coraz większym wzięciem wśród klientów korporacyjnych, którzy doceniają je z kilku powodów, do których należą:

 

•    Oszczędność miejsca – komputery All in one są jednoelementowe, co oznacza, iż zwyczajnie nie zagracają przestrzeni tak, jak tradycyjne komputery stacjonarne. Jest to szczególnie ważne w przedsiębiorstwach, w których często korzysta się nawet z kilkunastu komputerów w jednym pomieszczeniu. Urządzenie jednoelementowe mieści się na blacie biurka, zostawiając tam jeszcze wiele miejsca na dodatkowy sprzęt oraz przybory biurowe.

•    Tylko jeden kabel – zmieszczenie podzespołów w jednej obudowie sprawia, że dodatkowe kable są zbędne. Oczywiście komputery All in one umożliwiają podłączenie dodatkowych urządzeń, jednak jest to opcjonalne. W celu uruchomienia i korzystania ze sprzętu wystarczy podłączyć go jednym kablem do gniazdka.

•    Mobilność – nieocenioną zaletą jest możliwość prostego przeniesienia komputera z jednego miejsca w drugie. Mało tego, komputer All in one można nawet zabrać ze sobą w podróż. Mobilność to cecha charakterystyczna laptopów, jednak w przeciwieństwie do nich, komputery All in one posiadają wydajność urządzeń stacjonarnych oraz duże ekrany.

•    Oszczędność energii i niska emisja ciepła – All in one to połączenie najlepszych cech komputerów stacjonarnych i laptopów. Niskie zużycie energii i niewielka emisja ciepła to bowiem cechy charakterystyczne laptopów.

 

Polecane komputery poleasingowe All in one

 

Dzisiaj wszyscy liczący się producenci komputerów produkują modele All in one. Dlatego też w ofercie urządzeń poelasingowych obok laptopów i sprzętu stacjonarnego znajdują się również komputery All in one. Poniżej wyróżniliśmy 3 naszym zdaniem szczególnie warte uwagi komputery poleasingowe All in one.

 

Lenovo ThinkCentre Edge 72z AIO

https://www.device.pl/lenovo-thinkcentre-edge-72z

Pierwsze spośród prezentowanych przez nas urządzeń to propozycja od firmy Lenovo. Sprzęt tej marki cechuje przede wszystkim trwałość. Producent znany jest głównie z urządzeń dla przedsiębiorstw, choć oferta komputerów do użytku prywatnego również jest imponująca. Omawiany model to komputer z procesorem Intel Core i3, 4 GB pamięci i taktowaniem 3300 MHz. Na ekranie widzimy obraz w rozdzielczości HD+ (1600x900), a jego przekątna to 20 cali. Komputer posiada płaską podstawę oraz podpórkę zlokalizowaną w tylnej części obudowy.

 

HP Compaq Elite 8300

https://www.device.pl/hp-compaq-elite-8300-hp-p221-aio

Urządzenie, będące propozycją podobną do omówionego powyżej komputera marki Lenovo. W tym przypadku również dysponujemy procesorem Intel Core i3 oraz 4 GB pamięci. Ponadto, komputer posiada wbudowany dysk o pojemności 500 GB. Największa różnica dotyczy ekranu, którego przekątna wynosi 23 cale, a rozdzielczość obrazu to 1920x1080. Urządzenie oparte jest na nóżce, znajdującej się pod ekranem.

 

Hp Eliteone 800 G1

https://www.device.pl/hp-eliteone-800-g1

Kolejna propozycja od HP to urządzenie należące do wysokiej klasy komputerów poleasingowych All in one. Procesor w modelu HP Eliteone 800 G1 to również IntelCore i3, a pamięć RAM to 4 GB, jednak taktowanie wynosi już aż 3400 MHz. Imponująco prezentują się również ekran o przekątnej 23 cali i rozdzielczości 1920x1080 oraz zintegrowana karta graficzna. Komputer ten jest urządzeniem stojącym na nóżce zlokalizowanej pod ekranem.

Computex 2019 - co nowego w branży komputerowej?

Nie tak dawno temu zakończyły się targi Computex w Tajpej, dowiedzieliśmy się z nich co będzie na nas czekać na sklepowych półkach w najbliższych miesiącach.

AMD

AMD nadal się rozwija i stanowi coraz większą konkurencję dla Intela oraz Nvidii co potwierdziło prezentując swoje najnowsze "dzieci" min. Ryzen 9 oraz Radeon RX 5700.

Ryzen 9 3950X z serii Ryzen 3000 czyli jak łatwo się domyśłić jest to trzecia generacja, wyprodukowana w 7 nm litografii(!) czego Intel nie był w stanie zrobić zostając przez kilka generacji w  14 nm. Będzie on wyposażony w 16 rdzeni a za sprawą SMT, czyli odpowiednikiem Intelowskiego HT, w 32 wątki. AMD określa go mianem pierwszego 16-rdzeniowego gamingowe CPU, będzie charakteryzował się on zegarem 3.5 GHz a w booscie aż do 4.7 GHz, jeśli na wszystkich rdzeniach to jestem pod wrażeniem, sam posiadam i7-7700K czyli 4 rdzienie i 8 wątków wyciągnięte na 5 GHz,czuję brak mocy, hehe :). Dodatkowo 3950X będzie posiadać 72 MB cachu i TDP o wartości 105 W. Według infografik przedstawionych na prezentacji ten potworek jest lepszy od i9-9900K (8C, 16T @ 5GHz) od 14 do 47%. Premiera zapowiedziana jest na wrzesień tego roku, czekacie?  

Ryzen 9 3950X vs i9-9900K

Do rodziny dołączą jeszcze 12 rdzeniowy Ryzen 9 i 8 rdzeniowy Ryzen 7.

PCIe 4.0

Po 9 latach przyszedł również czas na odświeżenie interfejsu PCIe, Nowe Ryzeny będą pierwszymi procesorami obsługującymi nową generację tego interfejsu, wersję 4.0. Zapewni ona przepustowość dwukrotnie wyższą niż poprzedniczka czyli prawie 2 GB/s dla x1 i 31.5 GB/s dla x16.

Co skorzysta z nowej wersji PCIe?

Otóż AMD pokazało nową archtekturę Navi, następcę Vegi, na razie wiemy o trzech, no w sumie to dwóch kartach RX 5700 i RX 5700 XT, a tak oto prezentują się na tle innych karte ze stajni AMD.

 

 

Model

Architektura

Procesory strumieniowe

Taktowanie

Pamięć

Taktowanie
i przepustowość
pamięci

TBP

Radeon VII

Vega 20

3840

1750 MHz
1400 MHz

16 GB
HBM2 4096b

1000 MHz
1028 GB/s

300 W

Radeon RX 5700 XT
edycja rocznicowa

Navi 10

2560

1980 MHz
1830 MHz
1680 MHz

8 GB
GDDR6 256b

1750 MHz
448 GB/s

225 W

Radeon RX 5700 XT

Navi 10

2560

1905 MHz
1755 MHz
1605 MHz

8 GB
GDDR6 256b

1750 MHz
448 GB/s

225 W

Radeon RX 5700

Navi 10

2304

1725 MHz
1625 MHz
1465 MHz

8 GB
GDDR6 256b

1750 MHz
448 GB/s

180 W

Radeon RX Vega 64

Vega 10

4096

1546 MHz
1247 MHz

8 GB
HBM2 2048b

945 MHz
483,8 GB/s

295 W

Radeon RX Vega 56

Vega 10

3584

1546 MHz
1247 MHz

8 GB
HBM2 2048b

800 MHz
410 GB/s

210 W

Radeon RX 590

Polaris

2304

1545 MHz
1469 MHz

8 GB
GDDR5

1000 MHz
256 GB/s

225 W

Radeon RX 580

Polaris

2304

1340 MHz
1257 MHz

8 GB
GDDR5

2000 MHz
256 GB/s

185 W

Radeon RX 570

Polaris

2048

1244 MHz
1168 MHz

4 lub 8 GB
GDDR5

1750 MHz
224 GB/s

150 W

 

Radeon RX 5700 i Radeon RX 5700 XT

Każda karta będzie posiadać trzy poziomy taktowania. Środkowy czyli game clock – znajdzie zastosowaie w grach, taktowanie ma nie spadać poniżej tego poziomu, ale balansować pomiędzy game clock a najwyższym poziomem. Tylko gdy obciążymy PC programami takimi jak Furmark zostanie one obniżone do najniższego poziomu.

Ceny, ceny ile to będzie kosztować? A więc RX 5700 XT edycja rocznicowa ok 2350 PLN, RX 5700 XT 2100 PLN a RX 5700 1760 PLN, nie tak źle, co?

 

Na tą chwilę karty te nie są w stanie wszędzie wykorzystać w pełni potencjału PCIe 4.0, nie ze względu na ich ograniczenie a na soft który na nich pracuje, w grach pomiędzy PCIe 3.0 x8 a  PCIe 4.0 x16 będzie niewielka różnica, natomiast w programie DaVinci Resolve płynność odtwarzania filmu o rozdzielczośći 8K o wysokiej głębi kolorów była o ponad 30% lepsza, w momencie gdy Radeon RX 5700 XT pracował w złączu PCI-E 4.0.

Kolejnymi urządzeniami korzystającymi z PCIe 4.0 będą dsyki NVMe np MP600 Force od Corsair. Korsarz prezentując ten produkt zapewnił, że będzie on osiągał odczyt na poziomie 4.95 GB/s i zapis 4.25GB/s, jest to dużo, choć obecne dyski potrafią zapewnić transfery na poziomie nawet 3 GB/s. Trzeba jednak pamiętać, że jest pierwsza generacja takich dysków  a teoretyczna przepustowość PCIe 4.0 wynosi 8 GB/s. Również Gigabyte pokazał swoje dyski z logiem Aorus.

A co słychać u Intela?

Intel mimo dominacji na rynku, ma się czego obawiać. Zaprezentował on nową, 10 generację procesorów o nazwie "Ice Lake" w 10 nm i tylko dla laptopów. Procesory te będą posiadać maksymalnie 4 rdzenie i 8 wątków, z zegarem 4.1 GHz w  Turbo Boost, będą posiadać również wsparcie dla Wi-Fi 6 Gig+ i Thunderbolt 3.

Hmm, czy  więc pierwszy raz od dawna Intel zaczyna przegrywać w wyścigu technologicznym z AMD?

Tak oto w skrócie można podsumować targi w Computex Taipei, czy Wy również śledzicie nowinki tehnologiczne?

 

-Grollek

Poleasingowe telefony

Przyjrzyjmy się takiemu opisowi pewnego urządzenia.

Osiem rdzeni o taktowaniu od 1.8 GHz do 2.8 GHz, 8 GB pamięci RAM, 512 GB pamięci wewnętrznej, GPU z obsługą OpenGL ES 3.2, OpenCL 2.0, DirectX 12, Vulkan 1.1 wszystko to w 7 nm procesie technologicznym.

Brzmi jak specka PC ze wyższej półki, prawda? Dołóżmy do tego ekran o rozdzielczości 3040x1440 pikseli z obsługą technologi HDR10+ i mamy notebooka o bardzo dobrej wydajnośći, z tym, że to nie ani komputer osobisty ani laptop a specyfikacja tegorocznego flagowca od Samsunga popularnych marek, który powiedzmy szczerze nie jest tani. Alternatywą zdają się marki takie jak Huawei, Honor czy Xioami lecz i one z modelu na model stają się droższe.

Rynek telefonów wszedł w dziwny okres pogoni za jak największymi cyferkami w czy to w kwestii ilości RAMu, pamięci dostępnej dla użytkownika, rozdzielczości ekranu, ilocści kamer z tyłu czy w końcu wyników w benchmarkach. Czy nie wydaje się wam, że producenci trochę się zagalopowali i zapomnieli, że większość użytkowników nie potrzebuje aż takiej mocy obliczeniowej w swoich kieszeniach? Oczywiście postęp technologii jest wspaniały, przecież wysłaliśmy człowieka w kosmos przy pomocy komputera o wiele mniejszej mocy.

 

Zapomniane flagowce

 

Przecież flagowce sprzed dwóch czy nawet czterech lat mogą być nadal wydajne i zadowolą sporą część użytkowników. Ponadto otrzymują one przez dość długi czas aktualizacje systemu do najnowszych wersji. My jako sklep możemy wam polecić tanie, używane telefony poleasingowe takie jak:

- iPhone 6S - wyśietlacz o przekątnej 4.7", 2 GB RAMu i do 128 GB dla użytkownika

- iPhone 6S Plus - wyśietlacz o przekątnej 5.5", 2 GB RAMu i do 128 GB dla użytkownika

- iPhone 7- wyśietlacz o przekątnej 4.7", 2 GB RAMu i do 256 GB dla użytkownika

- iPhone 8- wyśietlacz o przekątnej 4.7", 2 GB RAMu i do 256 GB dla użytkownika

- Samsug Galxy S6 - wyśietlacz o przekątnej 5.1", 3 GB RAMu i do 128 GB dla użytkownika

- Samsug Galxy S7 - wyśietlacz o przekątnej 5.1",  4 GB RAMu i do 64 GB dla użytkownika

- Samsug Galxy S8 - wyśietlacz o przekątnej 5.8",  4 GB RAMu i do 128 GB dla użytkownika

Dodatkowo telefony Samsunga mają możliwość rozszerzenia pamięci wewnątrznej za pomocą karty microSD aż do 1 terabajta w przypadku modelu S8.

Każdy z nich w dniu premiery otrzymał od prodecenta mniano ich najlepszego smartphona a już po kilku miesiącach można było w świecie technologii natknąć się na plotki lub przecieki dotyczące ich następców, którzy będą jeszcze wydajnieści. A ilu z nas może sobie pozwolić co roku na wymianę telefonu?

 

Czy warto kupować poleasingowe telefony?

Zaletą takich telefonów jest przedewstkim ich cena, mogą one kosztować jedną czwartą tego co na przykład nowy iPhone XS. Dodatkowym aututem jest roczna gwarancja udzielana przez nas i pewność, że wszystkie telefony zostały dokładnie sprawdzone i są w stu procentach sprawne.

 

-Grollek

Ranking używanych laptopów do 2500 zł

Na rynku pierwotnym 2500 zł to zdecydowanie zbyt mało, aby zakupić laptop z najwyższej półki. Pieniądze te pozwolą nabyć co najwyżej przeciętny sprzęt o umiarkowanych parametrach. Konstruując urządzenia z tej półki cenowej, producenci są zmuszeni iść na pewne ustępstwa, rezygnując z wysokiej wartości pewnych parametrów na rzecz innych. Niemniej jednak istnieje sposób na zakup laptopa premium do 2500 złotych. Konieczne jest jednak rozpoczęcie poszukiwań na rynku wtórnym. Przygotowaliśmy dla Was ranking używanych laptopów do 2500 zł. Przygotowaliśmy propozycje pięciu, naszym zdaniem najlepszych, urządzeń dostępnych w tej cenie. Warto jednak pamiętać, że ranking jest subiektywny, poza tym w zależności od potrzeb, dla każdego inne urządzenie może się okazać tym najlepszym.

 

Miejsce 5. – Lenovo ThinkPad T440p

 

Nasz ranking laptopów do 2500 zł rozpoczynamy od urządzenia dostępnego za połowę maksymalnej kwoty, którą dysponujemy. Lenovo ThinkPad T440p można nabyć już za 1200 zł, jednak pod względem specyfikacji urządzenie niewiele ustępuje najlepszym urządzeniom, droższym o kilkaset złotych. Sprzęt napędzany jest przez Intel Core i5 M oraz pamięć roboczą 4 GB. Z pewnością są to parametry, które umożliwiają uruchamianie nawet najbardziej wymagających aplikacji. Użytkownik ma do dyspozycji ekran o przekątnej 14 cali, który z jednej strony gwarantuje bardzo wygodne użytkowanie sprzętu, a z drugiej nie zwiększa przesadnie rozmiarów urządzenia. Tym samym Lenovo ThinkPad T440p to idealny laptop dla tych, którzy korzystają z komputera w podróży. Warto w tym miejscu również podkreślić, że posiada on wyjątkowo smukłą budowę oraz jest stosunkowo lekki. Ponadto, co charakterystyczne dla laptopów z tej serii, omawiany model charakteryzuje się wytrzymałością na wstrząsy oraz uderzenia.

 

Miejsce 4. – Dell Latitude E5250

 

Propozycja firmy Dell to kolejny model dostępny w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Wystarczy 1300 złotych, aby zakupić ten wydajny, wytrzymały, elegancki sprzęt. Urządzenie posiada procesor Intel Core i5-5300u oraz aż 8 GB pamięci. Specyfikacja ta jest wyjątkowa jak na laptop dostępny w cenie poniżej 1500 zł, dlatego też zdecydowaliśmy się zamieścić go w rankingu używanych laptopów do 2500zł. Dell Latitude E5250 jest bowiem w stanie rywalizować ze zdecydowanie droższymi modelami, klasyfikowanymi jako sprzęt wyższej jakości. Jest to bardzo poręczne urządzenie, gdyż przekątna ekranu to w tym przypadku zaledwie 12,5 cala.

 

Miejsce 3. – Lenovo ThinkPad W530

 

Na trzecim miejscu naszego zestawienia umieściliśmy laptop, którego cena jest już zdecydowanie wyższa. Jest to propozycja dla osób, które szukają urządzenia klasy premium. Używany model Lenovo ThinkPad W530 dostępny jest w cenie ok. 2000 zł. Jest to laptop z procesorem Intel Core i7 M oraz pamięcią roboczą 8 GB. Zatem nie ma obaw, aby jakakolwiek aplikacja lub gra działały nieprawidłowo, szczególnie, że urządzenie posiada również dedykowaną grafikę. Użytkownik omawianego urządzenia ma do dyspozycji ekran o przekątnej 15,6 cala. Powyższe urządzenie to propozycja dla każdego, kto ceni wytrzymałe i stylowe laptopy wyposażone w technologie zwiększające komfort użytkowania, takie jak zabezpieczenie odciskiem palca czy też podświetlenie klawiatury.

 

Miejsce 2. – Lenovo ThinkPad T540p

 

Na drugim miejscu rankingu laptopów do 2500 zł znalazł się model Lenovo ThinkPad T540p. Cena  laptopa w momencie pisania tego artykułu to 1700 zł. Wydaje się, że nie jest to wiele, jak na urządzenie wyposażone w procesor Intel Core i7 oraz 8 GB pamięci RAM. Do tego dochodzą jeszcze: dysk twardy o pojemności 256 GB SSD oraz wyświetlacz o przekątnej 15,6 cala, a także rozdzielczości 1920x1080. Podobnie jak w przypadku innych laptopów z serii ThinkPad, również ten model stanowi atrakcyjną propozycję przede wszystkim dla biznesu.

 

Miejsce 1. – HP Zbook 15

 

Przygotowany przez nas ranking używanych laptopów do 2500 zł wygrywa propozycja od HP, a mianowicie HP Zbook 15. Jest to urządzenie należące do absolutnie najlepszych laptopów pod względem specyfikacji. Użytkownik ma do dyspozycji najnowocześniejszy procesor Intel Core i7 oraz aż 16 GB pamięci Ram. Ponadto, rozmiar dysku twardego to 750 GB plus 32 GB SSD. Przekątna ekranu wynosi 15,6 cala, a jego rozdzielczość to rzecz jasna 1920x1080. W celu dodatkowego usprawnienia działania urządzenia, wyposażono go w dedykowaną kartę graficzną. Podsumowując, laptop HP Zbook 15 jest w stanie obsługiwać jednocześnie nawet kilka najbardziej wymagających aplikacji.

 

Laptopy używane Dell Vostro

Dell to dzisiaj jeden z najwyżej cenionych producentów laptopów. Firma różnicuje swoją ofertę, tworząc tzw. rodziny laptopów. Obok Dell Inspiron czy Dell Latitude, kolejną najbardziej znaną rodzinę tworzą laptopy Dell Vostro. Podobnie jak modele z wymienionych powyżej serii, również laptopy Dell Vostro dostępne są w ofercie poleasingowej. Używane laptopy Dell Vostro to okazja, aby nabyć wysokiej jakość sprzęt w niskiej cenie. Czym charakteryzują się urządzenia z tej serii? Dla kogo są one przeznaczone?

 

 

Uniwersalny laptop biznesowy

 

Najczęściej laptopy z serii Vostro określane są jako urządzenia biznesowe dla każdego. Rzecz w tym, iż posiadają one cechy typowe dla laptopów przeznaczonych dla przedsiębiorstw. Mowa tutaj o smukłej budowie urządzenia, jego niewielkim ciężarze, dużej wytrzymałość obudowy, jak i wydajnych podzespołach. Jednocześnie jest to sprzęt, który doskonale prezentuje się pod względem wizualnym. Ponadto, komputery z tej serii często posiadają duże ekrany oraz są przystosowane do użytku prywatnego. Największą część grupy nabywców używanych laptopów Dell Vostro stanowią niewielcy przedsiębiorcy, często są to osoby, które korzystają z domowego biura, a laptop wykorzystywany do celów zawodowych jest jednocześnie ich komputerem domowym.

 

 

Laptopy Dell Vostro seria 3000

 

Warto zauważyć, że w ramach serii Vostro wyróżniono również trzy podserie. Tym samym w sprzedaży znajdziemy laptopy używane Dell Vostro 3000, 5000 i 7000. Jak nie trudno się domyślić, seria 3000 to laptopy o najsłabszych parametrach, natomiast modele oznaczone numerami 7000 to urządzenia z najwyższej półki. Oczywiście za jakością podąża również cena, zatem modele Vostro 3000 są najtańsze i zapewne również przez to najpopularniejsze Komputery te idealnie nadają się do standardowej pracy biurowej. Przeważnie napędza je procesor Intel Core i3, a w nowszych modelach jest to Intel Core i5. Ekrany, w które wyposażone są modele z tej serii, zapewniają obraz w rozdzielczości co najmniej HD. Warto również zauważyć, że pomimo stosunkowo niskiej ceny, urządzenia z serii Vostro 3000 często posiadają zabezpieczenia charakterystyczne dla najlepszych laptopów biurowych. Mowa tutaj o czytniku linii papilarnych oraz module szyfrowana TPM 2.0. Poniżej krótki opis popularnych laptopów używanych Del Vostro 3000, które zdecydowanie polecamy:

 

Dell System Vostro 3450

 

Wydajny komputer biznesowy, który doskonale sprawdzi się również w użytku domowym. Procesor Intel Core i5 w połączeniu z pamięcią RAM 8 GB gwarantują płynność działania wszelkich aplikacji oraz gier. Wyświetlacz o przekątnej 14 cali gwarantuje komfort użytkowania laptopa, a jednocześnie zapewnia jego lekkość, dzięki której bez trudu urządzenie można zabrać ze sobą w każdą podróż.

 

Dell Vostro 3550

 

Model ten charakteryzuje się wyjątkową estetyką oraz wytrzymałością, jak na tę półkę cenową. Pomimo, że podobnie jak poprzednik, model ten jest przedstawicielem serii Vostro 3000, mamy tu do czynienia z aluminiową obudową. Specyfikacja laptopa Dell Vostro 3550 jest nieco gorsza niż u poprzednika, jednak wciąż należy uznać to urządzenie za wydajne i wystarczające do codziennej pracy biurowej. Procesor tego sprzętu to Intel Core i3, natomiast pamięć RAM to 4 GB. Uwagę zwraca duży ekran, którego przekątna wynosi aż 15,6 cala.

 

Dell Vostro 3360

 

Laptop Dell Vostro 3360 to typowo biznesowe urządzenie, które idealnie sprawdza się w podróży. Parametry sprzętu umożliwiają jego wygodny transport. Wszystko za sprawą bardzo cienkiej, a jednocześnie niezwykle wytrzymałej aluminiowej obudowy oraz niewielkich wymiarów laptopa. W tym przypadku przekątna ekranu to zaledwie 13,3 cala. Komputer wyposażono w nowoczesny i wydajny procesor Intel Core i7 oraz pamięć RAM 4 GB. Jest to urządzenie bardzo kompaktowe, wysoko cenione zwłaszcza przez przedsiębiorców i pracowników będących w ciągłym ruchu.

 

Modele Dell Vostro 3000 są efektem pewnego kompromisu. Ze względu na stosunkowo niską cenę, laptopy poleaisingowe Dell Vostro 3000 są pozbawione niektórych funkcjonalności. Przykładowo, jeżeli w danym modelu zastosowano nowoczesny procesor, prawdopodobne zaoszczędzono na zabezpieczeniu lub wyświetlaczu. W modelach z serii 5000 oraz 7000 ustępstw tego typu jest zdecydowane mniej. Częściej natrafimy w nich na procesor Intel Core i7 oraz ekran Full HD o przekątnej 15,6 cala. Ponadto, w laptopach serii Vostro 7000 często spotykana jest niezależna karta graficzna, dodatkowo zwiększająca możliwości urządzenia.

 

Tani używany laptop dla studenta. 5 naszych propozycji

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj studiowanie bez komputera. Student potrzebuje laptopa do nauki, porozumiewania się ze studentami i wykładowcami, ale oczywiście także do rozrywki. Tym samym studenci mają dosyć duże wymagania wobec laptopów wykorzystywanych na wiele różnych sposobów. Ponadto, sprzęt przydaje się również podczas zajęć na uczelni.

 

Intensywna eksploatacja sprawia, że studenci dosyć często są zmuszeni do wymiany urządzenia. Wydaje się zatem, iż zamiast zakupu drogiego, nowego sprzętu, lepiej zdecydować się na laptopy poleasingowe. Zastanawiamy się na tym, czego od laptopów oczekują studenci oraz przedstawiamy propozycje, naszym zdaniem najlepszych urządzeń.

 

Jaki powinien być tani laptop dla studenta?

 

Oczywiście trudno uogólniać, jakie parametry powinien posiadać tani laptop dla studenta, gdyż każdy  wykorzystuje sprzęt nieco inaczej. Niemniej jednak wszyscy studenci potrzebują sprzętu do nauki, dla większości stanowi on również źródło rozrywki. Tym samym można wyróżnić pewne cechy, jakie powinien posiadać każdy komputer dla studenta. Naszym zdaniem najważniejsze cechy takiego urządzenia, to:

 

 • Lekkość i poręczność – transport komputera na uczelnie staje się nieznośny, jeśli urządzenie jest ciężkie i duże. Dlatego też polecamy zakup niewielkiego i lekkiego laptopa.
 • Wytrzymała obudowa – studenci często wykorzystują laptopy poza domem, przez co narażają je na zniszczenie. Warto zatem wybrać komputer z mocną, wytrzymałą obudową.
 • Gwarancja – ażeby uniknąć zbędnych wydatków, warto wybrać poleasingowy laptop dla studenta z gwarancją, która umożliwi darmową naprawę lub wymianę urządzenia w przypadku awarii.
 • Długie działanie baterii – w salach uniwersytetu nie zawsze jest możliwość podłączenia komputera do prądu. Tym samym niezbędna jest bateria, która wytrzyma przynajmniej 1 pełen wykład.
 • Niska cena – na uczelni, w drodze do domu rodzinnego w czasie weekendu, a nawet na mieszkaniu studenckim nie trudno o uszkodzenie laptopa. Zatem zamiast kupować drogi sprzęt, którego zniszczenie będzie bardzo bolesne, lepiej wybrać poleasingowy laptop dla studenta z gwarancją.

 

Nie można również zapominać, że dzisiaj laptop służy również do rozrywki, nie tylko do nauki czy pracy. Jednak każdy ma nieco inne rozrywki, a przez to odmienne wymagania wobec laptopa. Nieco inny tani laptop dla studenta sprawdzi się w przypadku osoby, która gra w najnowsze tytuły, a czegoś innego potrzebuje ten, kto jedynie przegląda strony internetowe. Miłośnik gier będzie potrzebował wydajnego procesora i doskonałej karty graficznej, a osoba regularnie oglądająca filmy poszukuje laptopa z ekranem o doskonałej rozdzielczości i nieco większych rozmiarach.

 

Nasze propozycje poelasingowych laptopów dla studentów

 

Poleasingowy laptop dla studenta z gwarancją to sposób na zakup wysokiej jakości sprzętu w okazyjnej cenie. Mamy dla Was 5 propozycji, naszym zdaniem najlepszych laptopów poleasingowych dla studentów:

 

 • HP EliteBook 8470p – komputer dostępny już za 700 zł. Jest to urządzenie ze średniej półki, które powinno spełnić oczekiwania większości studentów. Sprzęt wyposażono w procesor Intel Core i5 M o taktowaniu 2600 MHz, natomiast pamięć RAM to 4 GB. Pojemność twardego dysku wynosi 500 GB, więc nie trzeba martwić się pomieszczeniem wszystkich potrzebnych do nauki plików.
 • Dell Latitude E6430 – podobnie jak poprzednik, laptop ten dostępny jest w cenie 700 zł. W tym przypadku uwagę zwracają wyjątkowo trwała obudowa oraz stabilny ekran. Solidne zawiasy sprawiają, że można z niego korzystać również w czasie podróży pociągiem czy autobusem i to bez problemu z poruszającym się ekranem. Pod względem parametrów laptop ten wypada podobnie jak wymieniony wcześniej model marki HP.
 • HP ProBook 430 G2 – nieco droższy laptop poleasingowy dla studentów, oferowany w cenie 900 zł. Pod względem parametrów jest zbliżony do poprzedników, jednak uwagę zwraca wyjątkowo smukła konstrukcja. Laptop ten jest niewiarygodnie cienki i lekki, przez co stanowi doskonałą propozycję dla tych, którym zależy na prawdziwie mobilnym urządzeniu.
 • HP EliteBook 8470p – model z nieco wyższej półki, który sprawdzi się nie tylko w nauce i pracy, ale również obsłuży najbardziej wymagające gry. Wyposażony został w procesor Intel Core i7 o taktowaniu 2900 MHz. Pamięć RAM to 4 GB, jednak istnieje możliwość dokupienia dodatkowych 4 GB DDR3. Za grafikę w laptopie HP EliteBook 8470p odpowiada karta AMD Radeon HD 7550M. Cena tego poelasingowego laptopa to zaledwie 940 zł.
 • Dell Latitude E5440 – najdroższy z wymienionych komputerów, warty 1150 zł. Procesor Intel Core i5 M czwartej generacji oraz 8 GB pamięci RAM gwarantują sprawną obsługę każdej aplikacji. Komputer cechuje ponadprzeciętnie wytrzymała obudowa z magnezu i aluminium.
Poleasingowy laptop dla grafika. Na co warto zwrócić uwagę?

Wykonywanie interesujących projektów graficznych wymaga posiadania wiedzy, talentu, ale też doskonałego sprzętu. Poleasingowy laptop dla grafika powinnien być w stanie odzwierciedlić każdy szczegół projektu oraz umożliwić płynną pracę programów graficznych. Tym samym graficy często pracują na komputerach stacjonarnych, jednak nowoczesne laptopy mogą stanowić doskonałe zastępstwo. Zastanawiamy się, jaki laptop spełni oczekiwania grafika oraz przedstawiamy konkretne propozycje.

 

Czemu laptop, a nie komputer?                                        

 

Główną przewagą laptopa jest rzecz jasna jego mobilność. Dzisiaj grafik przeważnie jest niezależny, pracuje dla wielu klientów, przez co musi często się przemieszczać. Ponadto, szkoda nie wykorzystać tej formy pracy na poznawanie różnych nowych miejsc. Wystarczy spakować laptop do plecaka i można ruszać nawet na drugi koniec świata. Nie jest to możliwe z komputerem stacjonarnym. Swoje urządzenie mobilne grafik może również zabierać na spotkania z klientami, aby prezentować im swoje pomysły. Dlatego też poleasingowy laptop dla grafika powinien posiadać wszelkie odpowiednie wejścia – na rzutnik, monitor czy też sprzęt audio. Niezbędne jest rzecz jasna również połączenie bluetooth.

 

poleasingowy laptop dla grafika

 

Najważniejsze parametry laptopa dla grafika

 

W niewielu zawodach parametry używanego komputera nie są aż tak ważne. W przypadku grafika są one niezwykle istotne. Każde urządzenie wykorzystywane do tworzenia grafik powinno spełniać pewne standardy, jeżeli chodzi o jego parametry. Poniżej wskazujemy najważniejsze cechy dobrego laptopa dla grafika:

 

 • Wydajny procesor – wysokie taktowanie i dobra wydajność są niezbędne, aby grafik mógł bez kłopotów korzystać z wymagających programów graficznych. Zalecamy tu co najmniej procesor Intel Core i5 czwartej generacji, choć wskazany jest model Intel Core i7 o taktowaniu rzędu 2700 MHz.
 • Duża pamięć RAM – procesor tylko w połączeniu z odpowiednią pamięcią podręczną zapewnia, iż grafik nie będzie miał problemów z zacinającym się urządzeniem. W przypadku laptopów dla grafików 8 GB RAM wydaje się niezbędne.
 • Dedykowana karta graficzna – wbrew pozorom karta graficzna nie odgrywa kluczowej roli, gdyż programy graficzne przeważnie w większym stopniu wykorzystują moc procesora oraz pamięć podręczną komputera. Niemniej jednak laptop dla grafika bez wątpienia powinien posiadać dedykowaną kartę graficzną. Jest ona zdecydowanie wydajniejsza oraz posiada własną pamięć podręczna, zwalniając w ten sposób zasoby komputera.
 • Szeroki i wyraźny ekran –  bez dobrego ekranu grafik nie jest w stanie dobrze wykonywać swojej pracy. Jaki powinien on być? Przede wszystkim potrzebne są: odpowiednio duża przekątna oraz wysoka rozdzielczość, które pozwolą dostrzec każdy szczegół. Rozdzielczość nie powinna być niższa niż 1920x1080, natomiast optymalna przekątna ekranu to naszym zdaniem 15,6 cala. Rzecz w tym, aby nie była on również zbyt duża, gdyż zwiększa to rozmiary i wagę laptopa, przez co staje się on mniej mobilny. Ponadto, podczas zakupu laptopa grafik powinien również zwracać uwagę na takie szczegóły, jak m.in.: równomierne rozświetlenie ekranu oraz poprawna reprodukcja barw.

 

Ile kosztuje laptop dla grafika i jak nie stracić majątku?

 

Z tego co powyżej napisano, łatwo wywnioskować, iż grafik powinien rozglądać się za laptopem z najwyższej półki. Na rynku pierwotnym trudno o znalezienie odpowiedniego urządzenia w cenie poniżej 4000-5000 zł. Oczywiście można potraktować ten zakup jako inwestycję i nie żałować pieniędzy, jednak można też kupić równie dobre urządzenie po leasingu za cenę nawet 2-krotnie niższą. Mamy dla Was 3 konkretne propozycje laptopów poleasingowych idealnych dla grafików:

 

 • HP Zbook 15 – urządzenie, które spełni wymagania nawet najbardziej wymagającego grafika. Laptop napędza procesor Intel Core i7 o taktowaniu 2700 MHz. Płynne działanie sprzętu zapewnia również aż 16 GB pamięci RAM. Przekątna ekranu to optymalne 15,6 cala, a rozdzielczość 1920x1080. Koszt zakupu wynosi 2400 zł.
 • Lenovo ThinkPad W530 – kolejna propozycja, która zadowoli każdego. Wyjątkowo wytrzymały i elegancki laptop, świetnie sprawdzający się w pracy w trudnych warunkach. Pod względem parametrów bardzo podobny do modelu wymienionego powyżej, gdyż tutaj również mamy do czynienia z procesorem Intel Core i7 i taktowaniem 2700 MHz. Jednak pamięć RAM w tym przypadku to nieco mniej, gdyż 8GB. Cena urządzenia to 2000 zł.
 • Lenovo ThinkPad W540 – kolejna propozycja z serii Lenovo ThinkPad. Poza doskonałymi parametrami, podobnymi jak u poprzedników, otrzymujemy tu również wyjątkową obudowę z domieszką włókna węglowego, zapewniającą urządzeniu niemal niezniszczalność. Jednocześnie jest to urządzenie lekkie i zgrabne. Warto również wskazać na szerokie kąty widzenia ekranu – niezwykle ważne w pracy grafika.