Szukaj
Filters
Zamknij
RSS

Blog

Tanie laptopy i komputery do nauki zdalnej. Gdzie i jak je wybrać? I dlaczego nie warto inwestować w nowe urządzenia?

Aby zdalna nauka mogła być efektywna, potrzebne są odpowiednie narzędzia oraz urządzenia, za pośrednictwem których będzie prowadzona. Urządzeniami tymi są laptopy i komputery dostosowane do dość specyficznych wymagań, a jednocześnie na tyle tanie, aby mógł sobie na nie pozwolić każdy uczeń i nauczyciel. Gdzie można znaleźć tego rodzaju urządzenia? Co wyróżnia je spośród innych komputerów i laptopów dostępnych na polskim rynku?

nauka zdalna

 

O czym należy pamiętać, wybierając komputer lub laptop przeznaczony do nauki zdalnej?

Przy wyborze urządzenia odpowiedniego do nauki zdalnej, w pierwszej kolejności należy rozstrzygnąć, czy ma być to tradycyjny komputer stacjonarny, czy laptop. Każdy z nich ma swoje zalety, ale ma też wady, które warto wziąć pod uwagę.

 1.       Komputer do nauki zdalnej to rozwiązanie standardowe, które:
 •          gwarantuje łatwość obsługi,
 •          sprzyja utrzymywaniu prawidłowej postawy podczas nauki,
 •          może być szybko wzmocnione przez zamontowanie nowych podzespołów.

Jego największą wadą są dość spore gabaryty i praktycznie zerowa mobilność.

 1.       Laptop do nauki zdalnej bardzo zyskał na popularności, ponieważ:
 •          jest niewielki i może być łatwo przenoszony,
 •          można na nim pracować praktycznie w dowolnymi miejscu,
 •          posiada wbudowaną kamerę, która podczas nauki prowadzonej zdalnie często się przydaje.

Podstawową wadą laptopa jest to, iż sprzyja on przyjmowaniu nieprawidłowej, obciążającej kręgosłup pozycji, a dodatkowo nie pozostawia wielu możliwości na przekonfigurowanie go w mocniejsze urządzenie.

 

Czym powinny się charakteryzować dobre komputery i laptopy do nauki zdalnej?

Aby prowadzona zdalnie nauka mogła przebiega sprawnie i dawała efekty porównywalne z zajęciami odbywającymi się w sposób tradycyjny, zarówno nauczyciele, jak i uczniowie muszą mieć dostęp do odpowiednich narzędzi (oprogramowania), a przede wszystkim sprzętu spełniającego minimum wymogów. Co to za wymogi?

Aby komputer lub laptop mógł zapewnić efektywną zdalną naukę, musi on spełniać następujące warunki:

 1.       Zapewniać odpowiednio dobre połączenie z internetem i szybkość jego przeglądania.
 2.       Obsługiwać niezbędne do nauki zdalnej programy szkolne lub pomocnicze (na czele z nowoczesnym systemem operacyjnym).
 3.       Współpracować z urządzeniami ważnymi podczas nauki zdalnej, takimi jak kamera, słuchawki wraz z mikrofonem, drukarka oraz skaner.

Oprócz tego należy pamiętać również o tym, że komputery dla nauczycieli do nauczania zdalnego muszą posiadać wystarczającą moc, by poradzić sobie z wykonywaniem wielu zadań jednocześnie i zapewniać pracę bez zakłóceń przez cały czas trwania zajęć. Jeśli zaś chodzi o komputery dla uczniów do nauki zdalnej, to tu warto również zadbać o to, aby posiadały wystarczająco dużo miejsca na dysku. Programy do nauki zdalnej mogą bowiem wymagać go całkiem sporo, zwłaszcza że oprócz nich trzeba będzie znaleźć również miejsce na zadania, wypracowania, a w przyszłości zapewne także na podręczniki w formie elektronicznej.

 

Dlaczego poleasingowe komputery i laptopy do nauki zdalnej są najlepszym rozwiązaniem zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli?

Dość niespodziewanie dla nas wszystkich znaleźliśmy się nagle w świecie, w którym nauka prowadzona zdalnie stała się nie tylko normą, ale wręcz administracyjnie przykazanym obowiązkiem. Bardzo szybko okazało się, że nie wszyscy byli do tej sytuacji właściwie przygotowani. Braki w niezbędnym oprogramowaniu, a przede wszystkim w odpowiednim sprzęcie, stanęły na przeszkodzie wielu uczniom i nauczycielom. Wizja zakupu nowego sprzęgu komputerowego mogła podziałać przytłaczająco, zwłaszcza że obowiązujące w sklepach ceny zdają się przeczyć ogólnokrajowej solidarności i zrozumieniu dla osób znajdujących się w tej trudnej sytuacji. Na szczęście nie wszędzie.

Tanie komputery do nauki zdalnej oferowane są w całkiem sporej liczbie przez dostawców sprzętu poleasingowego. W sklepach tych znaleźć można komputery w niezwykle atrakcyjnych cenach – sporo niższych, niż oferowane przez pozostałych dostawców – które ponadto swoją jakością w niczym nie ustępują urządzeniom fabrycznie nowym. Przykładem choćby oferowane przez nasz sklep, device.pl, poleasingowe komputery PC.

W tych samych miejscach znaleźć można również tanie laptopy do nauki zdalnej, które – podobnie jak komputery poleasingowe – oprócz ceny posiadają jedną ogromną przewagę nad każdym nowym sprzętem komputerowym. A przewagą tą jest fakt, iż zostały one już wielokrotnie sprawdzone pod kątem wszelkich błędów i usterek, a jeśli takowe wykryto, usunięto je jeszcze przed ponownym trafieniem urządzenia do sprzedaży. Dokładnie tak było też w przypadku naszych poleasingowych laptopów, o czym przekonało się już wielu zadowolonych klientów.

Z opisanych wyżej powodów tanie, poleasingowe komputery i laptopy doskonale sprawdzają się jako urządzenia do nauki zdalnej zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli. Są niedrogie, mocne i niezawodne. Czego chcieć więcej?

Jak należy wybierać sprzęt komputerowy do pracy zdalnej? Gdzie szukać tanich komputerów i laptopów do pracy w domu i nie tylko?

Ostatnie tygodnie udowodniły bardzo wielu osobom, że praca zdalna jest ważną opcją dla wykonywanej powszechnie pracy stacjonarnej. Jednak kluczem do tego, aby praca zdalna mogła być prowadzona bez przeszkód, jest odpowiednie przygotowanie się do niej zarówno pod względem miejsca, jak i sprzętu komputerowego. A ten w przypadku pracy zdalnej musi być dobrany w sposób naprawdę przemyślany.

 praca zdalna

 

Jak przygotować się do pracy zdalnej?

Bez względu na to, czy praca zdalna jest dla Ciebie chwilowym odstępstwem od wykonywanej na co dzień pracy stacjonarnej, czy też zamierzasz w ten właśnie sposób wypełniać swoje obowiązki przez dłuższy czas, musisz się do niej odpowiednio przygotować. Bez tego przygotowania praca zdalna zwykle może być prowadzona jedynie przez krótki czas, co najwyżej przez 2-3 dni. Bardzo szybko bowiem Twoi współpracownicy, pracodawca czy klienci zaczną mocno odczuwać problemy z komunikacją oraz z realizacją określonych zadań, a Ty sam przekonasz się boleśnie o tym, że niewłaściwie zorganizowane miejsce pracy i brak odpowiedniego dla pracy zdalnej sprzętu komputerowego potrafią skutecznie uniemożliwić wykonanie najprostszej nawet czynności.

 

Jak więc powinieneś przygotować się do pracy zdalnej? Na czym przygotowanie to polega?

Praktycznie w każdym przypadku, w którym praca zdalna wykonywana jest w klasycznym trybie biurowym, podstawę do jej efektywności stanowią trzy kluczowe elementy:

 1.       Organizacja miejsca pracy – pod tym dość dobrze znanym hasłem kryje się cały zespół czynności mających nadać miejscu, w którym będziesz pracował (zwykle jest to jeden przeznaczony do tego pokój), takiego charakteru, aby praca w nim była jak najprzyjemniejsza i maksymalnie efektywna. Zwykle chodzi tu o zapewnienie sobie odpowiedniego biurka (musi zapewniać wystarczająco dużo miejsca) wraz z wygodnym i pozwalającym utrzymać prawidłową postawę fotelem. Ważne jest również to, aby Twoje miejsce pracy zdalnej zapewniało spokój i umożliwiało skupienie, a przy tym by było właściwie oświetlone i gwarantowało dopływ świeżego powietrza.
 2.       Jakość połączenia internetowego – obecnie praca zdalna bez korzystania z internetu w większości przypadków możliwa jest jedynie przez krótką chwilę. Potrzeba ciągłego kontaktu ze współpracownikami, zleceniodawcami czy korzystania z zasobów sieci stała się zwykłą koniecznością. Dlatego przygotowując się do pracy zdalnej musisz zadbać o jakość i stałość połączenia internetowego. Dobrym pomysłem jest również przygotowanie się na niespodziewane utrudnienia czy nagłe zerwanie połączenia. Najprostszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie awaryjne skorzystanie z mobilnego hotspota, dzięki któremu nie będziesz musiał przerywać pracy i czekać na ponowne połączenie z siecią.
 3.       Sprzęt komputerowy do pracy zdalnej wraz z urządzeniami wejścia i wyjścia – dobre komputery lub laptop dostosowane do pracy zdalnej to podstawa. Bardzo ważną rolę pełnią również współpracujące z nimi urządzenia wejścia i wyjścia, które niezwykle ułatwiają, a czasem wręcz decydują o możliwości wykonywania pracy zdalnej. Do takich urządzeń – oprócz standardowej myszki czy klawiatury – należą:
 •          drukarka i skaner (mogą być połączone w jednym urządzeniu),
 •          kamera internetowa (podstawa w komunikacji, prowadzeniu rozmów i uczestnictwu w spotkaniach),
 •          słuchawki z mikrofonem.

Jakie komputery i laptopy najlepiej nadają się do pracy zdalnej?

Na to pytanie nie ma jednej, prostej odpowiedzi. O wszystkim bowiem decyduje cała masa zależności, a przede wszystkim:

 •          charakter wykonywanej pracy/zawód – innego sprzętu komputerowego do pracy zdalnej będzie potrzebował grafik komputerowy czy programista, a innego asystentka w dziale administracji;
 •          preferencje dotyczące miejsca i sposobu pracy – praca zdalna to nie zawsze praca w jednym miejscu i nie zawsze w domu. Osoby lubiące i mogące się często przemieszczać, wybierają raczej laptopy do pracy zdalnej. Klasyczne komputery są dla nich jedynie drugim wyborem lub urządzeniami wsparcia (czasem też zapasowymi na wypadek awarii laptopa);
 •          oczekiwania i przyzwyczajenia pracownika – niektórym po prostu lepiej pracuje się na określonym sprzęcie, nawet jeśli nie ma to żadnego technicznego uzasadnienia. Komputery do pracy zdalnej bywają wybierane właśnie dlatego, że ktoś nawykł do pracy z takimi właśnie urządzeniami i z laptopem czuje się nieswojo. Powód dobry, jak każdy inny, zwłaszcza że może mieć realny wpływ na efektywność pracownika.

Wybierając dla siebie sprzęt komputerowy do pracy zdalnej, musisz wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki, rozważyć każdy z nich i dopiero późnej zdecydować się na konkretny laptop lub komputer.

Gdzie można kupić tanie komputery i laptopy do pracy zdalnej?

Wreszcie pytanie, na które można łatwo i krótko odpowiedzieć. Jeśli interesuje Cię sprzęt komputerowy w atrakcyjnej cenie, sprawdź ofertę naszego sklepu Device.pl. U nas znajdziesz:

a także cała masę urządzeń elektronicznych, które w wykonywaniu pracy zdalnej mogą okazać się niezwykle pomocne.

Sprawdź nas!

Sprzęt poleasingowy – co dostajemy?

Poleasingowy sprzęt komputerowy zdobywa coraz większą popularność, głównie ze względu na niskie koszty nabycia, żywotność, solidne wykonanie z trwałych materiałów, przystosowanie do długiej oraz ciągłej pracy, wydajność wystarczająca do pracy biurowej oraz typowych zastosowań domowych (Internet, filmy, proste gry). Jednak cały czas sporo osób waha się lub wręcz obawia zakupu używanych laptopów czy komputerów. Nie są pewni stanu wizualnego i technicznego urządzeń, nie widzą czy otrzymają komplet akcesoriów, obawiają się o brak gwarancji.

 

W naszym sklepie Device oferujemy w większości wypadków 12-miesięczną gwarancję na laptopy, monitory, komputery. Czasami gwarancja wynosi 90 dni, jest to zaznaczone w opisie produktu. Najczęściej taki okres ochrony zapewniony jest dla tabletów oraz telefonów. Osobną kwestią jest gwarancja dotycząca baterii – ta wynosi 10 dni. Jest to czas dla nas, abyśmy po zakupie sprawdzili jak długo laptop jest w stanie pracować bez podłączenia do zasilacza. Device gwarantuje minimum godzinę pracy baterii. To standardowa długość w branży laptopów poleasingowych. Całość napraw i wymian pogwarancyjnych jest realizowana w naszej siedzibie co skraca czas realizacji. Warunki te są identyczne dla wszystkich oferowanych urządzeń, więcej szczegółów można znaleźć w regulaminie sklepu. Natomiast w kolejnych akapitach poznamy prawa, które rządzą poszczególnymi kategoriami sprzętu.

 

Laptopy poleasingowe

Decydując się na zakup notebooka możemy być pewni, że otrzymamy sprzęt sprawdzony i gotowy do pracy. W komplecie znajdą się zasilacz oraz bateria. Zasilacz dobierany jest tak, aby jego moc była tożsama z wymaganiami laptopa. W większości zamówień będzie to oryginalny  kawałek elektroniki, ale może się trafić zamiennik, co jest dopuszczalne. Poleasingowe laptopy posiadają oczywiście ślady użytkowania w postaci drobnych rys i przebarwień na obudowie. Także klawiatura może być lekko wytarta, ponieważ jest najczęściej używanym elementem. Poważniejsze wady, takie jak pęknięcia, spoty widoczne na matrycy są wymienione w opisie i taki laptop dostępny jest w niższej cenie, oznaczony jako klasa B.

 

Komputery poleasingowe

Kupując poleasingowy komputer, standardowym wyposażeniem jakie otrzymamy będzie kabel zasilający. PC będzie oczywiście zmontowany, wyczyszczony, sprawdzony i gotowy do pracy. Decydując się na sprzęt typu all-in-one oprócz kabla zasilającego w paczce znajdzie się miejsce na klawiaturę oraz mysz. W obu przypadkach dopuszczalne są rysy na obudowie, drobne przebarwienia (ciemniejsze ślady po naklejkach).

 

Monitory poleasingowe

Ze względu na mnogość złącz możemy otrzymać różne kable sygnałowe. Przy obecności cyfrowych portów dołączony będzie kabel DVI, ewentualnie DisplayPort. Natomiast w starszych monitorach w komplecie znajdzie się kabel VGA. W związku z tym, w wypadku potrzeby podłączenia innym przewodem, podczas składania zamówienia warto w polu „uwagi” dopisać na jakim kablu zależy nam najbardziej. Oczywiście do każdego monitora dodawany jest kabel zasilający. Natomiast najczęstsze ślady użytkowania, które posiada niemal każdy poleasingowy monitor to rysy i drobne przetarcia na podstawie (stopie) oraz tyle obudowy. Jeśli występują wady matrycy takie jak spoty, jest to zaznaczone w opisie, a sprzęt „ląduje” w kategorii B.

Powyższe zasady są standardem dla poleasingowego sprzętu komputerowego i wszelkiego rodzaju odstępstwa są opisane na stronie produktu lub zaznaczone w inny, widoczny sposób.      

Jaką matrycę wybrać w laptopie?

Wybór laptopa jest bardzo często determinowany jego wielkością, a co za tym idzie długością przekątnej matrycy. To właśnie ona przesądza o tym, czy rozdzielczość ekranu laptopa, nasycenie kolorów oraz odpowiednie odwzorowanie rzeczywistości będą satysfakcjonujące dla użytkownika, czy też nie. Oczywiście, nie ma matrycy idealnej. Wszystkie dostępne obecnie na rynku produkty tego typu mają swoje plusy i minusy. Postaramy się przybliżyć Wam ten temat, sprawdzić rodzaje oferowanych matryc, odpowiedzieć na pytanie, czym jest i jakie są różnice między TN a IPS oraz które matryce będą najlepsze do gier, które do profesjonalnej pracy czy ogólnych zastosowań, a których najzwyczajniej w świecie unikać.

 

rodzaj matrycy w aptopie

 

Matryca w laptopie wpływa bezpośrednio na jakość obrazu oraz sam komfort pracy z takim urządzeniem. Odpowiednio dobrany ekran komputera zapewni nie tylko wierne odwzorowanie kolorów, ale również właściwy kąt widzenia oraz wyrazisty kontrast. Zanim wybierzesz laptop z konkretną matrycą, zastanów się, do jakich celów urządzenie będzie najczęściej wykorzystywane.

super laptop

Rodzaje matryc w laptopach

Można by powiedzieć, że matryce LCD, które stanowią podstawowy element większości wyświetlaczy w laptopach, różnią się między sobą jedynie wykończeniem powierzchni ekranu, rozdzielczością oraz rozmiarem. To jednak nie prawda. Liczy się tu przede wszystkim technika ich wykonania. Współczesny rynek oferuje wiele technologii, na bazie których wykonane są matryce komputerowe. Trzy najpopularniejsze z nich to: TN, IPS oraz VA. Ich cechą wspólna jest to, że są to matryce typu TFT (Thin Film Transistor), a więc znajdujące się w nich tranzystory sterujące komórkami ciekłokrystalicznymi, są naniesione na szklaną obudowę panelu jako cienkowarstwowy film. To, co różni rodzaje matryc w laptopach tego typu, to sposób ułożenia oraz sterowania cząstek ciekłego kryształu.

 

TN

TN (ang. Twisted Nematic) to matryca w laptopie, w której wykorzystano warstwę ciekłych kryształów pomiędzy szklanymi płytkami, a same płytki są oddzielone elementami dystansowymi dla utrzymania stałej odległości. Matryca TN to najtańsza technologia wykorzystywana w laptopach, lecz jest ona nadal bardzo popularna. Matryca w laptopie TN charakteryzuje się krótkim czasem reakcji, co gwarantuje niezłe warunki do gier komputerowych. Jednak odwzorowanie kolorów nie jest idealne i nie należy liczyć na odświeżanie na poziomie 144 Hz. Matryca tego typu sprawdzi się na pewno podczas pracy biurowej, a najczęstszym standardem jakości obrazu jest tutaj Full HD.

 

Zalety i wady

Na plus matrycy TN można zaliczyć na pewno duży wybór tego typu monitorów, krótki czas reakcji, wyeliminowanie efektu smużenia oraz niezłą relację ceny do jakości. Minusem technologii TN jest słabsza jakość obrazu w porównaniu z matrycą IPS, słabsze kąty widzenia, niskie odwzorowanie kolorów oraz gorszy kontrast. Będzie to doskonałe rozwiązanie dla graczy, którym zależy na dynamicznej zabawie, jednak z uwagi na słabej jakości kontrasty oraz kąty widzenia oglądanie w bardzo wysokiej jakości filmów czy też transmisji sportowych nie będzie możliwe

 

IPS

Matryca IPS (ang. In Plane Switching) powstała w połowie lat 90. XX wieku, głównie w celu wyeliminowania wad towarzyszących matrycom typu TN. Matryca w laptopie IPS to konstrukcja składająca się z ciekłych kryształów, które poruszają się równolegle do kierunku ekranu. Pozwala to zapewnić szerokie kąty widzenia, a także wysoką jakość obrazu oraz bardzo dobre odwzorowanie kolorów. Matryca IPS to obecnie najpopularniejszy rodzaj ekranu o wszechstronnym zastosowaniu. Dostępne są już najnowsze odsłony tego rozwiązania, a mianowicie S-IPS oraz AS-IPS, w których poprawiono czas reakcji (nawet do 1 ms), a także kontrast oraz odwzorowanie czerni i kolorów.

 

Zalety i wady

Na plus matrycy IPS można zaliczyć szerokie kąty widzenia, bardzo dobre odwzorowanie kolorów oraz wysoką jakość obrazu. Minusy technologii IPS są szczególnie widoczne w starszych modelach monitorów. Pojawia się wówczas nieco dłuższy czas reakcji, słabsza częstotliwość odświeżania oraz gorsze odwzorowanie czerni. Te matryce przypadną szczególnie do gustu graczom oraz grafikom komputerowym. Zapewniają one doskonałe warunki do oglądania filmów, zdjęć i wszelkiego rodzaju transmisji kulturalno-sportowych. IPS to obecnie najbardziej wielozadaniowa matryca, gwarantująca wysoki komfort pracy biurowej oraz rozrywki.

 

VA

Matryce VA charakteryzują się lepszym odwzorowaniem kolorów w porównaniu z technologią TN, lecz nie dorównują w tym względzie matrycom IPS. Zapewniają one niezłe kontrasty oraz wysoką szczegółowość obrazu, jednak nie powala na kolana ich czas reakcji oraz odświeżania. Technologia VA nie przypadnie do gustu miłośnikom gier komputerowych. Sprawdzi się natomiast bardzo dobrze podczas codziennych domowych zastosowań.

 

Zalety i wady

Zaletą matrycy VA są szerokie kąty widzenia, doskonałe odwzorowanie czerni, niezły kontrast oraz bardzo dobra relacja jakości do ceny. Na minus można zaliczyć dłuższy czas reakcji, szczególnie w starszych modelach ekranu, możliwość wystąpienia efektu smużenia oraz słabsze odwzorowanie kolorów niż w matrycach IPS. Matryca VA sprawdzi się na pewno podczas prezentacji multimedialnych, pracy biurowej oraz w niektórych grach. Uważa się ją za tańszy zamiennik dla matrycy IPS.

 

Matryca błyszcząca czy matowa?

Po rozstrzygnięciu kwestii związanej z rodzajem matrycy, pora odpowiedzieć sobie na kolejne pytanie – jaką matryce wybrać w laptopie, błyszczącą czy matową?

Matryca błyszcząca w laptopie, określana niekiedy jako matryca Glare, charakteryzuje się bardzo dobrym nasyceniem oraz odwzorowaniem kolorów, zapewniając doskonały kontrast oraz głęboką czerń. Problemy zaczynają się jednak, gdy w pomieszczeniu świeci się kilka punktowych źródeł światła. Wówczas na ekranie laptopa będzie widać ich odblask. Również na zewnątrz w słoneczny dzień korzystanie z tego typu ekranu będzie utrudnione. Ogólnie rzecz biorąc, błyszcząca matryca w laptopie to obecnie bardzo popularne rozwiązanie, sprawdzające się podczas codziennej eksploatacji urządzenia, oglądania filmów oraz zdjęć, a także podczas serwowania w internecie. Tego typu matryce są o wiele bardziej odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia w porównaniu do delikatnych matryc matowych.

Matryca matowa w laptopie sprawdzi się w pomieszczeniach, w których działa kilka różnych źródeł światła. Na ekranie nie będą pojawiać się żadne odblaski ani nic nie będzie oślepiać użytkownika. Nie sprawi również żadnego problemu korzystanie z laptopa na zewnątrz w słoneczne dni. Wszystko jednak ma swoje minusy. Matowa matryca oferuje nieco mniej nasycone kolory w porównaniu z matrycą błyszczącą, jednak doskonale sprawdzi się w laptopach biznesowych, szczególnie w przypadku osób często przemieszczających się i użytkujących urządzenie w różnych warunkach.

 

Jaka matryca w laptopie dla grafika?

Naszym zdaniem, profesjonaliści tworzący w 2D lub 3D powinni wykorzystywać matowe ekrany z rozdzielczością Full HD i wyższą oraz z dużym poziomem pokrycia palety barw sRGB lub AdobeRGB. Takie parametry są dostępne w wysokiej klasy matrycach IPS, np. DreamColor.

 

Jaką matrycę wybrać w laptopie dla graczy?

Dla miłośników bardzo dynamicznych rozgrywek polecamy matrycę TN, która charakteryzuje się szybkim czasem reakcji oraz brakiem efektu smużenia. Dla graczy, którzy cenią sobie przede wszystkim bogactwo kolorów oraz bogatszy kontrast nie zaś szybkość odświeżania i czas reakcji, doskonała będzie matryca IPS. Należy pamiętać, że optymalna rozdzielczość w przypadku gier zależy głównie od mocy karty graficznej. Dlatego też kupowanie laptopa z matrycą 4K z karta graficzną, która, mówiąc kolokwialnie, nie uciągnie takiej rozdzielczości, mija się z celem. Po 4K można sięgać w konfiguracjach posiadających grafiki w trybie SLI (np. dwa GTX-y 1080M) lub grafiki generacji Turing od RTX-a 2060 i wyższych. W innych przypadkach wystarczy rozdzielczość Full HD.

 

Jaką matrycę wybrać w laptopie dla programisty?

Programistom polecamy ekrany o rozdzielczości Full HD, które zapewnią bardzo dobrą relację jakości obrazu i jego czytelności do wielkości obszaru roboczego. Warto również zdecydować się na matową matrycę, co wyeliminuje pojawianie się wszelkiego rodzaju refleksów świetlnych na ekranie. Tutaj można skorzystać zarówno z matryc TN, jak i IPS, w zależności od zasobności portfela.

 

Jaka matryca w laptopie do pracy biurowej?

My polecamy matową matrycę w technologii TN o rozdzielczości HD, HD+ lub Full HD. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w pracy biurowej i to za niewielkie pieniądze.

Jaki monitor do gier wybrać?

Gry komputerowe dostarczają wielu emocji i pozwalają przenieść się do wirtualnego świata. Współczesne produkcje wyróżniają się realistyczną grafiką oraz doskonałą jakością obrazu, co wymaga od komputerów wysokiej wydajności. Sprzęt gamingowy to specjalna kategoria produktów dla miłośników wirtualnej rozrywki, gdyż musi się wyróżniać doskonałymi parametrami technicznymi. Dla komfortu grania duże znaczenie ma jakość wyświetlanego obrazu, a do tego potrzebny jest dobry monitor. Jaki wybrać?

 

monitor dla gracza

 

Jaki monitor dla gracza?

Gry o wysokich wymaganiach systemowych, stawiają przed graczami konieczność doposażenia sprzętu gamingowego o nowoczesne urządzenia. Chodzi tu nie tylko o wysokiej jakości podzespoły, ale także specyfikację techniczną, która umożliwia swobodne poruszanie się w wirtualnym świecie. Najlepszy monitor dla gracza powinien więc uwzględniać takie parametry jak czas reakcji, rozdzielczość oraz rodzaj matrycy. Na rynek wypuszczane są coraz bardziej zaawansowane modele, dlatego trudno zdecydować się, który będzie odpowiedni. Jaki monitor dla gracza będzie najlepszy i na co zwrócić uwagę, analizując poszczególne parametry?

 

Rodzaje matryc w monitorach dla graczy

Pierwszym elementem, który powinno się wziąć pod uwagę, jest matryca. Jej wybór ma duże znaczenie dla komfortu grania, odwzorowania kolorów oraz zasięgu pola widzenia. Wśród dostępnych wariantów można znaleźć:

 • Matryca TN – jest to budżetowy wariant, który charakteryzuje się dobrą częstotliwością odświeżania, jednak brakuje mu do doskonałości w kwestii odwzorowania kolorów.
 • Matryca IPS – wyróżnia się lepszym kątem widzenia i dokładnym odwzorowaniem kolorów, jednak stanowi wariant z nieco wyższej półki cenowej.
 • Matryca VA – jest chętnie wybierana przez wymagających graczy, gdyż posiada doskonałe parametry techniczne, a dodatkowo dostępna jest w rozsądnej cenie.

Rodzaj matrycy ma duże znaczenie dla jakości obrazu, dlatego nie warto oszczędzać na tym parametrze. Chcąc ograniczyć wydatek, możesz zdecydować się na monitor używany dla gracza, wyposażony w nowoczesne podzespoły.

 

Rozdzielczość ekranu

Kluczowym parametrem dla graczy jest rozdzielczość ekranu. W tym przypadku im będzie ona większa, tym lepiej. Ważna jest również przekątna wyświetlacza, która pozwalałaby na szeroki kąt widzenia obrazu. Najlepsze monitory dla graczy wyposażone zostały w technologię rozdzielczości 4K, która zapewnia najbardziej szczegółowe odwzorowanie grafiki. W tym przypadku trzeba przygotować się na spory wydatek, dlatego kompromisem może okazać się ekran WQHD, który łączy w sobie najlepsze cechy technologii 4K oraz Full HD. Użytkownicy, którzy mają ograniczony budżet, wciąż chętnie wybierają najtańszy wariant Full HD, który charakteryzuje się zadowalającymi parametrami. Trzeba jednak pamiętać, że ze względu na rozwój technologiczny i wymagania systemowe nowoczesnych gier, Full HD będzie coraz rzadziej stosowane w ekranach dla graczy.

 

Czas reakcji i odświeżanie obrazu

Kolejnym ważnym parametrem, którym powinien wyróżniać się najlepszy monitor dla gracza, jest czas reakcji. Jest to kluczowe dla płynności gry, dlatego powinien być jak najkrótszy. Optymalną wartością, której nie powinien przekraczać monitor gamingowy, są 4 ms i jest to bezwzględne minimum. Analizując odświeżanie obrazu, im wyższa wartość Hz, tym lepiej. Ekrany gamingowe nie powinny mieć mniej niż 120 Hz.

 

Jaki monitor do gier? Nowy czy używany?

Użytkownicy, którzy dysponują nieograniczonym budżetem, mogą zdecydować się na najnowocześniejszy monitor z najwyższej półki cenowej. Większość osób nie ma jednak takich oszczędności, dlatego starają się znaleźć wydajny model w rozsądnej cenie. Dobrym pomysłem jest poleasingowy monitor dla graczy. Taki sprzęt często wyróżnia się doskonałą jakością, a dostępny jest w znacznie niższej cenie. Ekran używany, dla gracza wcale nie musi wiązać się z ryzykiem zakupu uszkodzonego urządzenia, gdyż są to w pełni sprawne, nowocześnie wyposażone modele, które były wykorzystywane głównie do prac biurowych.

Używany laptop do gier do 2000 zł. Gdzie można znaleźć dobry sprzęt w tak niskiej cenie? Na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu?

W przypadku komputerowego sprzętu do gier coraz częściej tradycyjne komputery stacjonarne zastępowane są przez niewielkie i lekkie laptopy. Problem w tym, że nowe laptopy na tyle mocne, by mogły posłużyć wymagającym graczom, są bardzo drogie. Na szczęście można je jednak w łatwy sposób zastąpić. Czym? Używanymi, poleasingowymi laptopami wysokiej klasy. Zobacz, za jakie laptopy do gier zapłacisz nie więcej niż 2 tys. zł!

 

laptop do gier

 

Czym powinien się charakteryzować dobry laptop do gier?

W przypadku każdego typu komputera, a zwłaszcza a przypadku laptopa, kluczowym czynnikiem wpływającym na wybór konkretnego modelu jest jego przeznaczenie. Inaczej należy dobierać laptopy do pracy typowo biurowej, na co innego zaś zwracać uwagę przy poszukiwaniach laptopa typowo multimedialnego lub przeznaczonego specjalnie do gier. Co, w przypadku tego ostatniego, pełnić będzie kluczową rolę?

 1. Specyfikacja poszczególnych podzespołów – jeśli wybierasz laptop mający służyć Ci przede wszystkim do rozrywki, w tym głównie do gier komputerowych, zwracaj uwagę przede wszystkim na:
 • procesor – musi być odpowiednio mocny, aby spełniał wymagania jak największej liczby gier, poczynając od starych klasyków (gier retro), po najnowsze produkcje;
 • RAM – im więcej pamięci RAM, tym płynniejsza będzie rozgrywka;
 • grafika – nie zawsze musi być to oddzielna karta graficzna, przy mocnym procesorze czasem w zupełności wystarczy karta zintegrowana z płytą główną;
 • dysk twardy – im większą będzie miał pojemność, tym więcej gier jednocześnie będzie mógł obsługiwać Twój laptop.

 

 1. Przekątna monitora – w przypadku laptopów biurowych lub używanych jako narzędzie pomocnicze, często wybiera się modele o przekątnej ekranu poniżej 14 cali. Jeśli jednak poszukujesz laptopa do gier, powinieneś skupić się na modelach o przekątnej ekranu 14 lub (standardowo) 15,6 cala.

  

Jak kupić wysokiej jakości laptop do gier za nie więcej niż 2000 zł?

To pytanie codziennie zadaje sobie cała rzesza graczy i całkiem spora liczba rodziców pragnących sprezentować swojemu dziecku podobne urządzenie. Biorąc pod uwagę to, jak wyglądają oferty sklepów komputerowych czy marketów ze sprzętem elektronicznym, mogłoby się wydawać, że kupno wysokiej jakości laptopa do gier za nie więcej niż 2000 zł jest zwyczajnie niemożliwe. A jednak! Wszystko zależy od tego, gdzie się szuka. A żeby znaleźć tego typu sprzęt, wystarczy porzucić dobrze utarte ścieżki i poszukać w miejscach nieoczywistych – na stronach firm oferujących dobrej jakości laptopy poleasingowe, w tym na naszej stronie Device.pl.

Dzięki naszej wewnętrznej wyszukiwarce i rozbudowanemu systemowi filtrów bardzo szybko ustalisz, jakiego rodzaju sprzęt komputerowy Cię interesuje, jakie ma być jego przeznaczenie, specyfika głównych podzespołów oraz – przede wszystkim – cena. Wyboru dokonasz spośród ściśle określonej w ten sposób oferty, mając całkowitą pewność, że dostępny u nas sprzęt został wcześniej bardzo dokładnie sprawdzony i jest całkowicie gotowy do użytku.

W czym używany laptop do gier jest lepszy od nowego?

Dobre pytanie, prawda? Zapewne niejeden fan gier komputerowych zastanawiał się nad tym wielokrotnie. Na szczęście odpowiedź jest bardzo prosta. Używane laptopy do gier górują nad nowymi pod względem:

 1. Ceny – w zasadzie należałoby uszczegółowić, iż chodzi tu o stosunek ceny do jakości. Żaden nowy laptop do gier nie jest i nie będzie nigdy dostępny w tak niskiej cenie, po jakiej można kupić laptop poleasingowy o tych samych lub nawet lepszych parametrach. Taka jest specyfika rynku i nic nie wskazuje na to, aby kiedykolwiek miało się to zmienić. Szukając więc laptopa do gier, który będzie nie tylko mocny, ale i tani, masz tylko jedną opcję wyboru – wyboru laptopa używanego.

 

 1. Pewności działania – historiami o tym, jak nowy, dopiero co zakupiony w sklepie laptop czy komputer do gier został natychmiast odesłany do reklamacji, można by zapełnić bardzo grubą księgę. Tego typu przypadki bądź to są następstwami wad fabrycznych, bądź też wynikają z drobnych awarii powstałych na etapie składania poszczególnych podzespołów. W przypadku laptopów poleasingowych nie mają one prawa się przydarzyć. Dlaczego? Ponieważ każdy taki laptop przed trafieniem na rynek wtórny zostaje bardzo dokładnie sprawdzony, a wszelkie usterki czy wady fabryczne usuwa się jeszcze zanim ponownie znajdzie się w sprzedaży – podczas standardowego cyklu eksploatacji.

Jakie modele tanich poleasingowych laptopów do gier szczególnie polecamy?

Laptopów spełniających wszystkie opisane wyżej wymagania i mogących służyć jako laptopy do gier mamy w swojej ofercie co najmniej kilkanaście. Szczególnie jednak polecamy następujące modele:

 • Lenovo ThinkPad T510 – śmiesznie tani laptop z monitorem o przekątnej 15,6” i 4 GB RAM;
 • Dell Latitude E5440 – ładny i elegancki laptop wielofunkcyjny, bardzo łatwy do przenoszenia dzięki niewielkim gabarytom;
 • HP EliteBook 840 G2 – jeden z lepszych modeli od HP, mocny, wyposażony w dysk SSD;
 • Lenovo ThinkPad T540p – doskonała propozycja od Lenovo, bardzo mocny procesor, 8 GB RAM, dysk SSD i duży ekran sprawiają, że świetnie nadaje się do gier każdego typu;
 • HP Zbook 15 G2 – jeden z najlepszych laptopów w cenie do 2000 zł, jakie dostępne są na polskim rynku. Mocny, szybki i z dużym ekranem. Doskonały wybór dla każdego miłośnika gier komputerowych.

Powyższe modele to tylko wybrane przykłady z naszej oferty, doskonale jednak obrazują przekrój jakościowy i cenowy dostępnego u nas asortymentu. Jeśli szukasz dla siebie taniego laptopa do gier, nie mogłeś lepiej trafić. Ale śpiesz się! Niektóre z tych modeli to już naprawdę ostatnie sztuki!

Używany laptop dla dziecka. Jaki wybrać? O czym należy pamiętać podczas zakupu sprzętu komputerowego dla najmłodszych?

Wybór pomiędzy laptopem a komputerem stacjonarnym nie jest łatwy i zleży od bardzo wielu czynników. W przypadku samych tylko preferencji najmłodszych użytkowników nie ma jednak żadnych wątpliwości – laptop zdecydowanie wygrywa dzięki małym gabarytom, niskiej wadze i możliwości używania go praktycznie w dowolnymi miejscu. Czy jednak aby na pewno to właśnie laptop jest dla dziecka najlepszy rozwiązaniem? W jakich sytuacjach dobrym wyborem będzie laptop używany? Sprawdźmy!

Powody, dla których laptop dla dziecka jest lepszym rozwiązaniem niż komputer stacjonarny

Odkąd na rynku komputerowym pojawiły się pierwsze laptopy, zdobyły serca użytkowników dzięki niewielkim gabarytom, niskiej wadze oraz możliwości łatwego przenoszenia z miejsca na miejsce. W gronie najzagorzalszych fanów laptopów znajdują się również najmłodsi użytkownicy, którzy szczególnie cenią sobie ten typ komputerów za możliwość korzystania z nich praktycznie wszędzie. Mimo to należy pamiętać, że komputery stacjonarne również posiadają wiele zalet mogących zdecydować o ich wyższości nad laptopami. Jak więc dokonać najlepszego wyboru? W jakiej sytuacji laptop dla dziecka okaże się tym idealnym rozwiązaniem?

Bez wątpienia powinieneś zdecydować się na zakup laptopa dla swojego dziecka, jeśli:

 • na jego biurku nie ma już zwyczajnie miejsca na duży komputer stacjonarny,
 • nie jest w stanie spokojnie usiedzieć w jednym miejscu i często przenosi się nawet podczas odrabiania pracy domowej,
 • potrzebuje komputera, którego będzie mógł zabierać ze sobą do szkoły, na wyjazd do babci czy po prostu na wakacje.

Oczywiście, musisz przy tym pamiętać, że nie chodzi tu o zakup jakiegokolwiek laptopa, ale takiego, który będzie jak najlepiej dopasowany do potrzeb i oczekiwań Twojej (mniejszej lub większej) pociechy.

Jaki kupić laptop dla dziecka? Na co zwracać uwagę przy wyborze właściwego modelu?

Tak jak w przypadku komputera stacjonarnego, tak też i podczas zakupu laptopa należy zwracać uwagę na jego dokładną specyfikację. Liczy się tutaj wszystko, a zwłaszcza:

 • moc procesora,
 • dysk twardy (rodzaj i pojemność),
 • pamięć RAM,
 • karta graficzna i dźwiękowa,
 • oprogramowanie.

Bardzo ważne przy wyborze laptopa dla dziecka są też jego rozmiar oraz waga, a przede wszystkim należy zwracać uwagę na jego domyślne przeznaczenie. Inaczej bowiem będzie musiał być skonfigurowany laptop przeznaczony do gier i innego typu rozrywki, a inaczej używany niemal wyłącznie do nauki.

Dlaczego używany laptop dla dzieci jest dobrym rozwiązaniem?

Używane laptopy dla dziecka z wielu względów stanowią wybór sprawdzający się w praktycznie każdym przypadku. O wyższości takiego właśnie rozwiązania decydują następujące czynniki:

 1. Cena – jeśli interesuje Cię tani laptop dla dzieci, masz dwa wyjścia: możesz kupić nowy laptop o słabej konfiguracji lub zdecydować się na laptop poleasingowy, znacznie mocniejszy, a dostępny w porównywalnej cenie.
 2. Pewność – choć mało kto chce o tym pamiętać, nowe laptopy stanowią w rzeczywistości wielką niewiadomą. Mogą działać sprawnie od pierwszego włączenia, a równie dobrze mogą też zawieść po paru dniach użytkowania na skutek ukrytej wady fabrycznej. W przypadku laptopów używanych nie ma tej obawy. One zostały już dokładnie i wielokrotnie sprawdzone, a wszelkie ewentualne usterki usunięto.
 3. Brak obaw o zniszczenie – więcej w tym psychologii niż praktyki, jednak zawsze mniej obawiamy się o zniszczeni czegoś, co było już używane, niż rzeczy zupełnie nowej. Dokładnie tak jest też z laptopami. A jeśli mają one trafić w ręce zawsze żywiołowych i nieobliczalnych dzieci, wizja ich uszkodzenia dla każdego rodzica będzie znacznie mniej dokuczliwa, gdy będą to laptopy poleasingowe.

Gdzie znaleźć dobre poleasingowe laptopy dla dziecka?

Jeśli interesuje Cię dobry i tani poleasingowy laptop dla Twojego dziecka, zgłoś się do nas. Na naszej stronie https://www.device.pl/ znajdziesz szeroki wybór używanych laptopów skonfigurowanych z myślą o najróżniejszych grupach użytkowników. W ofercie posiadamy m. in.:

Szczególnie polecamy również kategorię „Wyprzedaż”. Znajdujące się tam laptopy i komputery stacjonarne dostępne są w wyjątkowo atrakcyjnych cenach, głównie jako ostatnie sztuki.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące wyboru laptopa najlepszego dla Twojego dziecka, nie wahaj się i skontaktuj z nami! Chętnie odpowiemy ma wszystkie pytania i w razie potrzeby pomożemy wybrać komputer najbardziej odpowiadający Twoim oczekiwaniom.

Jaki używany laptop wybrać do biura?

laptop w biurze

Jaki laptop wybrać? Gdzie kupić? Na co zwrócić uwagę? Jakie podzespoły powinien posiadać? To tylko niektóre pytania, na które musisz sobie odpowiedzieć, stojąc przed koniecznością zakupu laptopa do biura. Ja zadam jeszcze jedno – Czy na pewno musi to być „nowe” urządzenie prosto z elektromarketu?

Bramka nr 3!

Oczywiście możesz udać się do jednego ze sklepów ze sprzętem elektronicznym i kupić drogi laptop biurowy opierając się wyłącznie na propozycjach sprzedawcy lub na własnej wiedzy. Możesz również zdecydować się na kupno urządzenia z drugiej ręki za pośrednictwem portali aukcyjnych czy też stron z lokalnymi ogłoszeniami. Tylko po co? Najczęściej taki zakup wiąże się z ryzykiem oraz brakiem jakiejkolwiek gwarancji. Masz jeszcze trzecią, najbardziej racjonalną opcję – laptop poleasingowy.

Używane laptopy do biura

Przede wszystkim taki laptop to tani laptop, nie znaczy to jednak, że gorszy pod względem parametrów technicznych od swoich fabrycznie nowych braci. Są to najczęściej wysoce wydajne urządzenia wykonane z dobrej jakości materiałów, wyposażone w legalne oprogramowanie, pełne okablowanie i wszystkie inne gadżety, jakie fabryka dała. Takie urządzenia mogą być nawet kilkukrotnie tańsze niż ich nowe odpowiedniki, a przy tym posiadają gwarancję dystrybutora związaną z pełną ochroną praw do naprawy czy też wymiany urządzenia. Używany laptop poleasingowy to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla dużych jednostek organizacyjnych, ale również dla dopiero rozwijających się firm, szukających tanich, lecz sprawdzonych rozwiązań, a także dla osób prywatnych dysponujących ograniczonym budżetem.

Jaki używany laptop do biura?

W pogoni za gigabajtami i gigahercami zapominamy często, że, tak naprawdę, w większości przypadków niepotrzebny nam super wydajny procesor czy mega sprawna karta graficzna do codziennej pracy biurowej. Zapewne większość laptopów czy komputerów stacjonarnych w Twoim biurze mierzy się z zadaniami niewymagającymi nie wiadomo jak dużej mocy obliczeniowej. Najczęściej wystarczy kilka otwartych przeglądarek internetowych, arkusz Excela, Worda, jakiś zewnętrzny lub wewnętrzny komunikator oraz grająca sobie w tle muzyka. Do sprawnego zarządzania tymi zadaniami nie potrzebujesz super nowoczesnego, hiper wypasionego urządzenia. Z takimi wyzwaniami poradzi sobie bez trudu np. laptop biurowy Lenovo ThinkPad T540p wyposażony w czterordzeniowy procesor Intel Core i7, 8-gigowy RAM oraz szybki dysk twardy SSD o pojemności 256 GB.

Karta graficzna? Serio?

Kolejny aspekt, często przeceniany i wyolbrzymiany przez użytkowników laptopów biurowych – karta graficzna. Jeżeli nie jesteś grafikiem, ilustratorem czy też programistom gier komputerowych, znaczenie karty graficznej w Twoim urządzeniu biurowym jest praktycznie żadne. Najpewniej nie odczujesz żadnej różnicy w komforcie pracy pomiędzy najnowocześniejszą kartą graficzną a prostym, zintegrowanym z procesorem układem graficznym. Zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie z pewnością poradzi sobie ze wszystkimi standardowymi zadaniami biurowymi równie dobrze. Do typowych prac biurowych w zupełności wystarczy np. model HP EliteBook 8560w wyposażony w procesor Intel Core i7 połączony z 16-gigową pamięcią RAM, matrycę Full HD i kartę graficzną Nvidia Quadro 2000M. Mało? Nie sądzę.

Wydajnie i jednocześnie energooszczędnie

Skoro mowa o procesorze. Do zwykłych prac biurowych wystarczy urządzenie o niewielkiej częstotliwości oraz wysoce energooszczędne. Prąd przecież kosztuje, i to nie mało. Ładowanie pieniędzy w laptopy biurowe o dużej ilości rdzeni nie ma większego sensu. Do sprawnej i wydajnej pracy wystarczy używany laptop z dwurdzeniowym, niskonapięciowym procesorem Intel Core.

Pamięci nigdy za wiele

Teraz kwestia, która jednak ma znaczenie w laptopach przeznaczonych do wydajnej pracy biurowej. Pamięć RAM. Jak mówi stare, słowiańskie przysłowie – pamięci RAM nigdy za dużo. Oferowane obecnie poleasingowe laptopy do biura rzadko kiedy posiadają pamięć operacyjną mniejszą niż 4 GB. Jest to absolutne minimów jak na dzisiejsze standardy, jednak każda większa ilość RAM-u jest zawsze mile widziana. Laptop biurowy powinien jednak posiadać co najmniej 8 GB lub więcej pamięci operacyjnej. System i tak wykorzysta ją optymalnie, bez względu na to, ile laptop jej posiada. A więc, im więcej, tym lepiej.

Kto co lubi…

OK, rozwiązaliśmy z grubsza kwestie techniczne, a co z ergonomią i funkcjonalnością? To już raczej kwestia indywidualna i każdy pracujący przy komputerze człowiek ma nieco inne pod tym względem preferencje. Taka np. księgowa na pewno skusi się na klawiaturę z bloczkiem numerycznym, natomiast redaktor czy też dziennikarz wybierze klawiaturę z większymi klawiszami. Nieoficjalnie mogę powiedzieć, że za najbardziej wygodne uchodzą klawiatury m.in. w laptopach Lenovo ThinkPad czy też Dell.

Powodzenia!

Szukasz taniego komputera gamingowego? Sprawdź naszą ofertę!

Solidny komputer gamingowy to marzenie każdego gracza. Często jednak na przeszkodzie staje cena podobnego sprzętu, sięgająca od kilku lub nawet kilkunastu tysięcy złotych. Na szczęście istnieją jeszcze tanie komputery gamingowe, które mimo niskiej ceny posiadają również bardzo dobrą specyfikację. Co więcej, w niektóre gry zagrasz już wyłącznie na takim właśnie sprzęcie. Jak to możliwe?

Czym charakteryzują się komputery do gier?

Komputery dla graczy to dość specyficzna kategoria. Typowo gamingowy sprzęt komputerowy powinien bowiem łączyć w sobie trzy bardzo ważne cechy, którymi są:

 •          odpowiednia moc wszystkich podzespołów,
 •          dostosowanie do pracy na wysokich obrotach przez długi czas,
 •          ergonomia zapewniająca przyjazne użytkowanie przez gracza.

Rodzaj i jakość podzespołów składających się na komputer są tu, rzecz jasna, kluczowe. Komputery do gier muszą przede wszystkim bazować na procesorach o odpowiednio dużych mocach obliczeniowych, silnych kartach graficznych (w niektórych przypadkach ich moc jest równie ważna, a czasem nawet ważniejsza, niż moc samych procesorów), sporej ilości pamięci RAM, dobrych kartach dźwiękowych (szczególnie ważne dla audiofilów) i szybkich oraz pojemnych dyskach twardych.

Jeśli chodzi o dostosowanie do pracy na wysokich obrotach, to tu w grę wchodzi przede wszystkim odpowiednio mocny zasilacz oraz system chłodzenia. W niektórych komputerach do gier systemy te potrafią być naprawdę imponujące.

Co do ergonomii zapewniającej przyjazne użytkowanie, to w tej kategorii mieszczą się przede wszystkim urządzenia sterujące pracą komputera, a także urządzenia wyjścia (głośniki, monitory, słuchawki). O ile w przypadku klasycznych „PC-tów” urządzenia te możemy dowolnie konfigurować, to już wszystkie laptopy dla graczy muszą być po prostu doskonale zaprojektowane od początku do końca.

Tani komputer do gier – czy to w ogóle możliwe?

Ze względu na swoją specyfikę i związane z tym wymagania, komputery gamingowe z reguły kojarzone są z wysokimi cenami zakupu. I faktycznie, w większości przypadków tak jest. Zasada ta nie dotyczy jednak komputerów poleasingowych, czyli używanego sprzętu IT, który trafił ponownie na rynek i po odpowiednim sprawdzeniu oraz ewentualnym przekonfigurowaniu, dostępny jest w ofertach sklepów zajmujących się tego typu asortymentem. W sklepach takich jak nasz Device.pl można znaleźć naprawdę ciekawe modele komputerów i sprzętu komputerowego (laptopów, monitorów, tabletów), w tym również komputerów idealnych dla graczy. Gwarancją udanych zakupów w naszym sklepie są m. in.:

 •          ponad 20 lat doświadczeń,       
 • 12-miesięczna gwarancja na wszystkie oferowane produkty.

Gwarantujemy nie tylko jakość, ale i niską cenę, która będzie w stanie zaskoczyć każdego gracza.

Gdzie i jak kupować tanie komputery gamingowe?

Jeśli interesują Cię tanie komputery do gier, powinieneś skupić swoją uwagę na sklepach oferujących dobrej jakości sprzęt poleasingowy. I właśnie w tym tkwi cały sekret, aby był to sprzęt naprawdę dobrej jakości, pochodzący z pewnego źródła i dokładnie sprawdzony. W naszym przypadku zapewniamy klientom komputery wyłącznie uznanych marek, które używane były w największych i jednocześnie najbogatszych firmach. Tego typu komputery (wbrew krążącym stereotypom) często bywają eksploatowane jedynie w minimalnym zakresie i przez bardzo krótki czas. Nie bez powodu zdecydowana większość oferowanych przez nas komputerów ma mniej niż 3 lata. Gracze, którzy szukają dobrego i taniego sprzętu, mogą śmiało sięgać po nasze komputery lub laptopy, ponieważ dają one pewność mocy, jakości i doskonałego stanu wszystkich podzespołów.

Jakie komputery do gier retro?

Gry retro z każdym rokiem zyskują na popularności. Rosnąca liczba fanów gier z lat 90. poszukuje komputerów idealnie nadających się do ich uruchomienia. Nowoczesne komputery gamingowe często nie są już kompatybilne z tego typu oprogramowaniem, przez co gracze zaczęli wyszukiwać starszych, ale nadal mocnych i pozostających w dobrym stanie komputerów poleasingowych. Należy liczyć się z tym, że sprzęt tego typu niedługo stanie się równie mocno poszukiwany, co komputery nowe. Dla fanów gier retro posiadanie takiego komputera to po prostu konieczność!

Tanie komputery do biura – wybierz poleasingowe

Potrzebujesz sprawnego, funkcjonalnego i niezawodnego komputera do biura? Chcesz sprzęt dobrej jakości, w jeszcze lepszej cenie? Nie chcesz przepłacać za sprzęt do biura? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedź jest pozytywna, rozważ zakup poleasingowego komputera do biura.

 

Dlaczego komputer poleasingowy?

Jest co najmniej kilka powodów, dla których warto rozważyć zakup komputera używanego do biura. Jednym z argumentów przemawiających za tym rozwiązaniem jest oczywiście cena takiego sprzętu. Nowe komputery z półek sklepowych, mimo kuszących promocji, zawsze będą droższe niż jego poleasingowe odpowiedniki, które również są objęte gwarancją. Może być to różnica w cenie dochodząca nawet do 70%. W tym przypadku tańszy może jednocześnie oznaczać lepszy – w podobnej cenie do nowego komputera, możesz kupić używane urządzenie o dużo lepszych parametrach, wydajności i sprawności. Dodatkowo kupując taki sprzęt, zazwyczaj masz możliwość skonfigurowania go według indywidualnych wymogów z pomocą naszych specjalistów. Kolejną ważną zaletą poleasingowego komputera do biura jest jego potwierdzona sprawność techniczna.  Komputer używany, to komputer sprawdzony w działaniu, dodatkowo przed sprzedażą przechodzi on szczegółowy audyt techniczny.

 

Komputer poleasingowy – mity

Osoby, które nie zapoznały się dobrze z ofertą komputerów poleasingowych, mogą mieć mylne wrażenie o takich urządzeniach. Przede wszystkim pojawić się może obawa o stan takiego sprzętu. W większości przypadków będzie to sprzęt w stanie bardzo dobrym, z nieznacznymi śladami użytkownika w postaci mało zauważalnych rysek na obudowie. Często możemy się spotkać z komputerem do biura w stanie praktycznie idealnym. Komputer taki mógł być zakupiony jako sprzęt zapasowy, „na wszelki wypadek”, by w razie awarii firma nie miała przestoju w pracy. Tak więc w cenie urządzenia używanego możemy uzyskać nowy. W przypadku sprzętu, który był używany, jest to zazwyczaj sprzęt 2-3 letni, wymieniany po okresie amortyzacji. Nie są to więc, jak można by sądzić komputery wysłużone, które przestały komuś wystarczać do pracy. Wymiana takiego komputera to zwykle zalecenie polityki firmowej dotyczącej sprzętu komputerowego, a nie wynik problemów ze stanem urządzenia. Co do sprawności i niezawodności technicznej naprawdę nie powinniśmy się obawiać. Komputery poleasingowe do biura przed odsprzedażą przechodzą drobiazgowe kontrole techniczne. Są to urządzenia znanych marek – najczęściej Dell, HP i Lenovo, które cechuje duża sprawność i wytrzymałość. Co najważniejsze, udzielamy na komputery poleasingowe roczną gwarancję i  serwisujemy je na miejscu, a przy zakupie można skorzystać z 14 dni okresu próbnego, aby sprzęt przetestować, przyjrzeć się mu i dokonać ostatecznej decyzji.

 

komputery do biura

 

Komputer do biura – jaki wybrać

 

Niezawodny i wydajny

Myśląc o wyborze urządzenia do pracy, zawsze powinniśmy dążyć do zakupu sprzętu wytrzymałego, bezpiecznego dla przechowywanych i tworzonych na nim danych i jak najmniej awaryjnego. Poleasingowe komputery do biura to najczęściej naprawdę porządne i mocne urządzenia z górnej półki. Ponieważ sprzęt pochodzi od dużych firm lub korporacji, nie są to marketowe, najtańsze opcje sprzętowe, ale profesjonalne komputery o bardzo dobrych parametrach i podzespołach wysokiej jakości. Komputery kupowane z myślą o pracy w biurach są skonfigurowane pod potrzeby takiego użytkowania. Częstym wyborem są używane komputery do biura z procesorem Intel Core i5 lub Intel Core i7, 8 GB RAM. Dysk SSD zapewni cichą pracę oraz zwiększy prędkość odtwarzanych plików czy programów w odczuwalny dla użytkownika sposób. Poleasingowy sprzęt to szansa na tanie komputery, sprawdzone w działaniu, z gwarancją dalszej sprawności technicznej i w dobrym stanie wizualnym.

 

Rodzaj obudowy

Możemy wybierać spośród różnego rodzaju komputerów. Dostępne na rynku mamy modele w obudowach:

 •          USFF /USDT – jedne z najmniejszych obudów obecnie dostępnych; to, co je wyróżnia to zasilacz zewnętrzny; sprawdź także, czy dane urządzenie posiada napęd DVD – w ramach optymalizacji rozmiaru, może być pominięty w takich modelach.
 •          SFF – zwykle obudowa małych rozmiarów, możemy znaleźć modele w ustawieniu pionowym lub poziomym, ze złączami i napędami umiejscowionymi z przodu.
 •          Desktop – to nieco większa obudowa, najczęściej w orientacji stojącej – pionowej; jak większość nowoczesnych komputerów posiada na panelu przednim złącza USB lub jack 3.5 mm oraz zatoki 5.25” na napędy jak i czytnik kart pamięci; często mamy opcję  rozbudowy o dodatkową kartę graficzną.
 •          Tower – największa z dostępnych obudów,  posiada duże możliwości co do indywidualnej konfiguracji sprzętu, w tym np. rozbudowa o kilka dysków, dodatkowe karty graficzne; może posłużyć jako serwer.